Спеціальні потреби

Леґо - гра для дітей, вияв креативу для дорослих


Мистецтво створення скульптур з Леґо здобуває популярність у світі дорослих, а їх творцям приносить славу.

Мистецтво, про яке піде мова далі, навряд чи коли не будь буде коштувати стільки, скільки платять за картини Пікассо. Однак, воно набирає популярності і роботи відомих митців цього жанру продаються за тисячі доларів. А виник цей вид творчості завдяки технічному прогресу. Якщо для багатьох захоплення дитячим конструктором Леґо проходить разом із дитинством, то деякі не можуть розлучитися з пластиковими цеглинками навіть у дорослому віці.

Тридцяти семирічний Нейтан Савая, безперечно не дитина. Однак, він визнає, що досі захоплюється конструктором Леґо:

«Я не помічаю як минає час. Це моя робота і я нею насолоджуюсь. Я можу працювати годинами без перерви».

Леґо давно завоювало популярність поміж дітей навколо світу. Для багатьох, як для Нейтона, дитяче захоплення залишається на все життя.

«Для мене найголовніше - уявити кінцевий результат у голові, перед тим як починаю складати те що задумав», - говорить Нейтон.

Пластиковий конструктор він перетворив на мистецтво, яким займається у власній квартирі-студії в Нью-Йорку.

«Хоча я працюю усі вихідні, і майже кожної ночі - я займаюсь тим, що люблю. Тож не назвав би це роботою», - додає цей чоловік.

Нейтан живе у Нью-Йорку вже 19 років. Він має освіту юриста і кілька років працював адвокатом в одній з місцевих фірм. Часу на захоплення у нього майже не залишалось, але Нейтон каже, що зумів створити інтернет-сторінку на якій розмістив свої тогочасні роботи:

«Одного дня мій веб-сайт просто зламався через велику кількість відвідувачів. Тоді я зрозумів, що настав час змін, адже переді мною відкрились мистецькі можливості».

Зміна кар’єри означала різке зменшення прибутків. Однак Нейтан не жалкує:

«Заглянувши у минуле, я думаю, що найгірший день у житті митця однак кращий, ніж найкращий день у житті адвоката. Тож не жалію».

За понад п’ять років, відколи Нейтан почав створювати з Леґо професійні роботи, його твори знайшли дорогу до музеїв та галерей по всій країні. Зараз у нього виставка у штаті Коннектикут, про яку він розповідає:

«Коли я створюю двовимірні портрети, це щось на зразок малювання. Але замість фарби я використовую цеглинки Леґо».
Тривимірні роботи Нейтана Савая нагадують скульптури. В них пластикові цеглини заміняють гіпс та бронзу. Йому вдається округлити здавалося б неможливі речі, про що згадує відвідувачка виставки Вільма Насінович:

«Митець говорить, що використав лише прямокутні частинки, але зміг досягти округлості».

Куратор виставки Вівіян Чен
віддає належне таланту митця і його вмінню передати за допомогою пластикових прямокутників рух людини:

«Як ви бачите - це людина, яка пливе. Вона працює руками та ногами. Людей приваблює до цієї роботи, відчуття руху води та самого плавця».

Цей твір продали за 7.5 тисяч доларів. Однак одну пластикову роботу автор продати не готовий. Це можна сказати авто-скульптура, яка зображає митця, який прагне вирватися з тіла адвоката про яку Нейтан каже:

«Це дуже персональна робота. Я показую її як частину виставки, аби люди мали змогу її побачити. Але я не готовий, аби вона стояла у когось вдома чи офісі».

Для створення робіт, експонованих на виставці у Коннектикут, Нейтан Савая використав майже мільйон прямокутників Леґо.


Інше за темою

XS
SM
MD
LG