Спеціальні потреби

Друга країна НАТО заявила про передачу винищувачів Міг-29 Україні


Архівне фото: два літаки Міг 29, Польща (Photo by RADOSLAW JOZWIAK / AFP)
Архівне фото: два літаки Міг 29, Польща (Photo by RADOSLAW JOZWIAK / AFP)

Словаччина оголосила, що надасть Україні 13 літаків Міг-29. Про це в п'ятницю в соцмережах написав виконувач обов'язків прем'єр-міністра країни Едуард Гегер

"Уряд Словаччини щойно схвалив спрямування 13 Міг-29 Україні. Обіцянки потрібно виконувати, і коли Зеленський попросив більше зброї, включаючи винищувачі, я сказав, що ми докладемо всіх зусиль, – твітує посадовець. – Я задоволений, що інші роблять те саме".

Словаччина стала другою країною НАТО, яка оголосила про відправлення літаків до України. Напередодні відповідна заява прозвучала від Польщі.

Президент Польщі Анджей Дуда в четвер заявив, що його країна планує передати Україні винищувачі МіГ-29. Чотири з них прибудуть в Україну «у наступні кілька днів».

"Найближчими днями ми передамо Україні чотири літаки в повному робочому стані, - сказав президент Дуда. - Можна буквально сказати, що ми відправляємо ці МіГи в Україну в цей момент”.

Він також додав, що “решта літаків перебувають на обслуговуванні й готуються (до відправлення в Україну - ред.ГА)”. Скільки загалом винищувачів Польща передасть Україні, президент Дуда не уточнив. Як пишуть західні ЗМІ, мова йде про цифру від 11 до 19 одиниць.

Свої МіГи Польща має намір замінити американськими літаками F-35 та південнокорейськими FA-50, - зазначив глава держави.

“Що стосується МіГ-29, які досі є літаками ППО нашої країни, дійсно, таке рішення спочатку ми ухвалили на рівні вищих органів державної влади, а потім уряд затвердив спеціальну постанову з цього приводу. (...) Їх замінять нещодавно поставлені літаки з Південної Кореї FA-50, перші очікуються наприкінці цього року. А також ескадрильї F-35”, - сказав президент Польщі.

Заява президента Польщі пролунала 16 березня, під час прес-конференції з президентом Чехії Петром Павелом, який перебуває у Варшаві.

«Цих МіГів у нас ще є десяток, — сказав президент Дуда. — Це літаки, які ми отримали від армії НДР на початку 1990-х років. Це останні роки їхньої експлуатації, відповідно до їхніх технічних можливостей", - цитує президента Дуду польське видання Defence 24.

Коли польські МіГи прибудуть в Україну, Польща стане першим членом НАТО, який виконає запит України щодо постачання їй бойових літаків.

У лютому Велика Британія заявила, що розпочинає тренування українських пілотів як «перший крок» до відправлення в Україну реактивних літаків. У США, як стало відомо нещодавно, прийняли двох українських пілотів, щоб оцінити їхні навички перед тим, як готувати можливу програму із тренування.

За даними спеціалізованого видання Janes World Air Forces, яке публікує кількість авіаційного озброєння та техніки в різних країнах світу, Збройні сили Польщі мають в арсеналі 21 МіГ одномісної модифікації та 6 МіГів двомісної.

Крім Польщі, МіГи мають також мають Болгарія (11 одномісних та 3 двомісних) та Словаччина (9 одномісних та два двомісних). У виданні додають, що не всі словацькі винищувачі є в робочому стані.

Болгарія також має штурмовики радянського виробництва Су-25 (шість одномісних та два двомісних), в бою їх використовують для підтримки сухопутних військ.

В Кремлі заявили, що, надаючи Україні літаки, ці країни, "позбуваються застарілого непотрібного обладнання", а також побачили в цьому свідчення того, що НАТО, буцімто, збільшує участь в конфлікті.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

XS
SM
MD
LG