Спеціальні потреби

Актуально

У шахті в Західній Вірджинії припинено розшуково-рятувальні операції

Офіційні особи у гірському штаті Західна Вірджинія повідомили про виведення з копальні працівників розшуково-рятувальної бригади, які намагалися встановити долю чотирьох шахтарів після того, як у результаті вибуху в понеділок там загинуло 25 робітників. Представник федерального управління з безпеки шахт Кевін Стриклін заявив, що рятувальники натрапили не небезпечну кількість отруйних газів та були змушені повернутися, залишаючи в шахті рятувальне устаткування.

Проте родичі та друзі не втрачають надії, що чотирьох чоловіків знайдуть живими. «У мене болить серце за тих людей, чиї рідні все ще залишаються у шахті», – сказала одна жінка.

Губернатор штату Західна Вірджинія Джозеф Менчин заявив репортерам, що 32 рятувальники у протигазах увійшли в четвер вранці до шахти і просувалися в напрямку місця вибуху. Вони мали подолати дистанцію приблизно у вісім кілометрів, щоб дійти до рятувальної камери, в якій, як гадають, знаходяться шахтарі.

Вважається, що шахтарі перебувають на глибині трьохсот метрів, де залишаються також тіла кількох загиблих шахтарів. Офіційні особи кажуть, що вони все-таки надіються, що вуглекопи вижили потужної сили вибух та що їм вдалося дійти до герметичної рятувальної камери з чотириденним запасом кисню і води.

Високий рівень метану та інших газів у шахті змусив припинити рятувальні заходи також у вівторок. У середу рятувальники вдаряли у металеві труби в копальні, але не почули реакції від гірників.

Офіційні особи кажуть, що причиною вибуху, за всіма ознаками, було нарощування метану. Цей газ дуже вибуховий, і він часто знаходиться в копальнях кам’яного вугілля.

На запитання в цій справі виконавчий директор компанії Мессі Енерджі Дон Бленкеншип дав неоднозначну відповідь:

«Ми навіть не знаємо, що трапилося. Коли ми дізнаємося про це, то скажемо, можна було якось цьому запобігти чи ні».

Службовці федеральних органів влади кажуть, що вони проведуть вичерпне слідство про порушення заходів безпеки у копальні компанії Мессі. Лише торік цю одну копальню оштрафовано на 900 тисяч доларів за порушення нею правил безпеки. А вже в новому році зафіксовано 122 порушення, щоправда, цього було недостатньо, щоб закрити шахту. Проте голова федерального управління з безпеки шахт Кевін Стриклін сказав:

«Ви запитуєте, чи міг я закрити шахту на підставі тих порушень, які ми виявили – моя відповідь – ні».

Це найсерйозніша катастрофа на шахті у США від 1984 року, коли у штаті Юта від пожежі в шахті загинуло 27 робітників.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG