Спеціальні потреби

Актуально

У шахті в Західній Вірджинії припинено розшуково-рятувальні операції

Офіційні особи у гірському штаті Західна Вірджинія повідомили про виведення з копальні працівників розшуково-рятувальної бригади, які намагалися встановити долю чотирьох шахтарів після того, як у результаті вибуху в понеділок там загинуло 25 робітників. Представник федерального управління з безпеки шахт Кевін Стриклін заявив, що рятувальники натрапили не небезпечну кількість отруйних газів та були змушені повернутися, залишаючи в шахті рятувальне устаткування.

Проте родичі та друзі не втрачають надії, що чотирьох чоловіків знайдуть живими. «У мене болить серце за тих людей, чиї рідні все ще залишаються у шахті», – сказала одна жінка.

Губернатор штату Західна Вірджинія Джозеф Менчин заявив репортерам, що 32 рятувальники у протигазах увійшли в четвер вранці до шахти і просувалися в напрямку місця вибуху. Вони мали подолати дистанцію приблизно у вісім кілометрів, щоб дійти до рятувальної камери, в якій, як гадають, знаходяться шахтарі.

Вважається, що шахтарі перебувають на глибині трьохсот метрів, де залишаються також тіла кількох загиблих шахтарів. Офіційні особи кажуть, що вони все-таки надіються, що вуглекопи вижили потужної сили вибух та що їм вдалося дійти до герметичної рятувальної камери з чотириденним запасом кисню і води.

Високий рівень метану та інших газів у шахті змусив припинити рятувальні заходи також у вівторок. У середу рятувальники вдаряли у металеві труби в копальні, але не почули реакції від гірників.

Офіційні особи кажуть, що причиною вибуху, за всіма ознаками, було нарощування метану. Цей газ дуже вибуховий, і він часто знаходиться в копальнях кам’яного вугілля.

На запитання в цій справі виконавчий директор компанії Мессі Енерджі Дон Бленкеншип дав неоднозначну відповідь:

«Ми навіть не знаємо, що трапилося. Коли ми дізнаємося про це, то скажемо, можна було якось цьому запобігти чи ні».

Службовці федеральних органів влади кажуть, що вони проведуть вичерпне слідство про порушення заходів безпеки у копальні компанії Мессі. Лише торік цю одну копальню оштрафовано на 900 тисяч доларів за порушення нею правил безпеки. А вже в новому році зафіксовано 122 порушення, щоправда, цього було недостатньо, щоб закрити шахту. Проте голова федерального управління з безпеки шахт Кевін Стриклін сказав:

«Ви запитуєте, чи міг я закрити шахту на підставі тих порушень, які ми виявили – моя відповідь – ні».

Це найсерйозніша катастрофа на шахті у США від 1984 року, коли у штаті Юта від пожежі в шахті загинуло 27 робітників.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG