Спеціальні потреби

Актуально

G7 попереджає про "значний вплив" війни Росії проти України на безпеку інших країн

Міністр внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер під час зустрічі міністрів "Групи семи" в Німеччині, 18 листопада 2022 року (AP Photo/Michael Probst)

Війна Росії в Україні має "значний вплив" на безпеку інших країн, заявили міністри внутрішніх справ G7 у п'ятницю, попередивши про напади на ключову інфраструктуру та ризики, пов'язані з поверненням іноземних бійців.

Міністр внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер підтвердила «непохитну солідарність» Групи семи з Україною після проведення дводенного засідання у західному місті Ельтвіль.

"Агресивна війна проти України мала значний вплив на внутрішню безпеку країн G7", - йдеться у спільному комюніке міністрів Великої Британії, Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії та США.

Раніше цього тижня Європа була приголомшена, коли ракетний вибух вразив польське село поблизу українського кордону, убивши двох людей і викликавши побоювання щодо небезпечної ескалації конфлікту.

Союзники Києва заявили, що вибух, ймовірно, спричинила українська ракета ППО, водночас наголошуючи, що в розв’язанні конфлікту винна Москва.

Фейзер та її колеги з клубу заможних країн заявили, що уважно стежать за наслідками російської війни, включаючи зростання «гібридних загроз», покликаних дестабілізувати демократії та поширювати безпеку.

"Гібридні загрози для нашої критичної інфраструктури, на додаток до маніпулювання інформацією, значно зросли з початку війни Росії", - заявили міністри внутрішніх справ.

Вибухи, які пошкодили газопроводи Nord Stream між Росією та Німеччиною у вересні, підкреслили «необхідність кращого захисту нашої критичної інфраструктури», заявили вони.

У п'ятницю Швеція підтвердила, що вибухи були спричинені диверсією. Вашингтон і Москва заперечують будь-яку причетність до інциденту та звинувачують один одного.

«Розвиток загальної обізнаності про безпеку та побудова партнерства на національному та міжнародному рівнях, у тому числі з приватним сектором, має вирішальне значення для стійкості», — заявили міністри внутрішніх справ G7.

Вони також попередили про нові загрози, які можуть виникнути, коли іноземні бійці повернуться додому з України з бойовим досвідом, а також про ризики, пов’язані зі збільшенням потоку зброї в регіоні.

"Невелика кількість" бійців-добровольців в Україні "може становити підвищену загрозу після повернення", заявили вони.

Міністри G7 пообіцяли тісно співпрацювати з Україною щодо «суворого режиму контролю над озброєннями», щоб запобігти незаконній торгівлі вогнепальною зброєю та боєприпасами.

Всі новини дня

Антикорупційні зусилля під час повномасштабної війни: інтерв’ю з очільником «Прозорро. Продажі» Олексієм Соболєвим. Відео

Про антикорупційні зусилля в Україні протягом повномасштабної війни розповів Олексій Соболєв, очільник «Прозорро. Продажі». Наразі він прибув до США на міжнародну антикорупційну конференцію.

UMANA відправила Україні 350 тонн медичної допомоги за останні півроку. Відео

UMANA відправила Україні 350 тонн медичної допомоги за останні півроку. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:38 0:00

350 тонн медичної допомоги за останні півроку відправила в Україну громадська організація з Чикаго UMANA – Українське лікарське товариство Північної Америки. Дефібрилятори, антибіотики, ліжка, машини швидкої допомоги – все це у контейнерах щотижнево відправляють в Україну. 

$15 млн кредитних ресурсів: США допоможуть бізнесу на Заході України. Відео

$15 млн кредитних ресурсів: США допоможуть бізнесу на Заході України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

США нададуть підтримку українському бізнесу на Заході країни. Документ про це сьогодні підписали Банк Львів та Фінансова корпорація розвитку США. Йдеться про угоду на 15 мільйонів доларів кредитних ресурсів. З посадовцями у Львові розмовляла Мирослава Гонгадзе.

Громадські організації, що допомагають Україні, виступили перед Гельсінською комісією в США. Відео

Представники 4 громадських організацій, що допомагають Україні, виступили перед Гельсінською комісією Сполучених Штатів. На слуханнях були присутні представники як з України, так і зі США та Литви. Волонтери наголосили, що допомога Заходу часто є недостатньо швидкою.

Американку Бріттні Ґрайнер обміняли на росіянина Віктора Бута – деталі з Білого дому. Відео

США обміняли увʼязнену в Росії американську баскетболістку Бріттні Ґрайнер на Віктора Бута – росіянина, який відбував термін у США за торгівлю зброєю. Більше про важливість цієї події та деталі з Білого дому – розповідає Юлія Ярмоленко.

Більше

XS
SM
MD
LG