Спеціальні потреби

Актуально

Кампанія проти ожиріння в американських школах?

У штаті Міссісіпі мешкає найбільший відсоток дорослих із зайвою вагою – понад 32 %. Ситуація поміж дітей ще гірша. Понад 44 % дітей віком від 10 до 17 років – огрядні. З них 22 % страждають на ожиріння. Сумна статистика змусила владу розгорнути масштабну кампанію популяризації здорового способу життя.

Свіжий салат і свіжі фрукти – у шкільній їдальні. Інтенсивні заняття – на уроках фізкультури.

Ці нововведення у школах Міссісіпі почалися після того, як з’ясувалося, що штат має найвищі показники дитячого ожиріння.

Дітям не просто нав’язують зміни, їм пояснюють переваги здорового способу життя, щоби залишатися здоровими і робити речі, які допоможуть на старості.

Розгорнута у штаті кампанія уже дає позитивні результати. 13-річна Вікторія «скинула» 20 кілограмів за рахунок кращого харчування і спортивних занять.

«Зміни сталися, бо, мабуть, я зрозуміла, що настав час змінити себе», – каже Вікторія.

Змінам сприяла і школа....Якщо 5 років тому у їдальні подавали лише білий хліб, консервовані фрукти і смажене гаряче, то сьогодні тут є хліб з цілісного зерна, знежирене молоко, свіжі фрукти і овочі.

З кафетерію також зникла кока-кола та інші напої з високим вмістом цукру. Натомість школярам пропонують свіжі фруктові соки. Менеджер їдальні Джойс Шоу сподівається, що нові звички вкоріняться у дітей і поза школою.

«Можливо, коли діти підуть у супермаркет з батьками, то скажуть: «Мамо, нас у школі годували ківі, давай ми купимо їх. Я сподіваюся, що згодом вони почнуть їсти поживні харчі і вдома», – говорить Джойс Шоу.

Здоровий спосіб харчування не легко привити у такому штаті як Міссісіпі, де висококалорійні страви уже стали нормою. Проблема і в тому, що багато людей живуть у так званих «харчових пустелях» – районах, де продуктові магазини розташовані далеко від населених пунктів.

Бобі Макденіел може дійти пішки лише до одної крамниці. Вибір свіжої городини там мізерний.

«Свіжі овочі знайдеш хіба що на власному городі. Тут їх не купиш», – каже Бобі Макденіел.

Шкільна медсестра Емелі Гердал бачить своє завдання у тому, щоби пояснити учням індекс маси тіла і у чому полягає ризик його збільшення.

«Високий кров’яний тиск, діабет та інші захворювання, про які ми не хочемо чути. То ж краще запобігти їм заздалегідь», – говорить Емілі Гердал.

Рахування калорій і обов’язкова фізична підготовка це добре, – каже вчитель фізкультури Генрі Гуд. Але проблема, на його думку, у тому, що теперішнє покоління не вміє корисно проводити дозвілля.

«Коли я був дитиною, у нас не було вибору – ми гралися на дворі. Ми не мали відеоігор, відеоприставок, які тримали б нас у чотирьох стінах. Ми гралися одні з одними,… ходили рибалити і таке інше», – каже Генрі Гуд.

Медсестра Емілі курсує між кількома школами у намаганні запобігти ожирінню серед дітей. Вона говорить:

«Я можу працювати 24 години на добу, 7 днів на тиждень, але навряд чи навчального року буде достатньо, аби встигнути все зробити».

У медсестри не так багато часу, щоб привчити молодих людей до здорового способу життя і запобігти їх ожирінню у дорослому віці. А шанси у них великі, як свідчить статистика, від ожиріння у штаті страждає кожен четвертий із п’яти дорослих.

Всі новини дня

Зеленський закидає міжнародним організаціям «відсутність», але Червоний хрест каже, що працює

Добровольці Товариства Червоного Хреста України допомагають потерпілим від затоплення внаслідок руйнування Каховської греблі, але українська організація каже, що не має доступу до окупованих Росією українських районів. Херсон 6 червня 2023 р.

Президент Володимир Зеленський гостро скритикував недостатню участь міжнародних організацій у допомозі цивільному населенню на півдні України, де принаймні 600 квадратних кілометрів території залиті водою внаслідок руйнування Каховської гідроелектростанції.

Український Червоний Хрест не має доступу до територій непідконтрольних Україні.

Українські представники кажуть, що особливо важке становище склалося на окупованому російськими військами лівому березі Дніпра на Херсонщині, де українські рятувальники потрапляють під вогонь окупантів.

8 червня Володимир Зеленський був у Херсоні, а напередодні він заявив: «Навіть неможливо встановити достеменно, скільки людей на тимчасово окупованій території Херсонщини можуть загинути без порятунку, без питної води, без їжі, без медичної допомоги».

«…Потрібні масштабніші зусилля. Потрібно, щоб міжнародні організації, як-от Міжнародний комітет Червоного Хреста, негайно долучилися до рятувальної операції й допомогли людям саме на окупованій частині Херсонщини. Кожна загибла людина там – це вирок наявній міжнародній архітектурі, міжнародним організаціям, які розучилися рятувати життя. Якщо зараз міжнародної організації немає в зоні цієї катастрофи, значить, її взагалі немає, значить, вона недієздатна», - заявив Зеленський.

Товариство Червоного Хреста України наполягає, що його активісти беруть участь допомозі потерпілим на залитих територіях, але підкреслює, що не може діяти в окупованих росіянами районах.

«Український Червоний Хрест не має доступу до територій непідконтрольних Україні, оскільки ми українська гуманітарна організація, яка може проводити свою діяльність згідно з українським законодавством і виключно на території підконтрольній Україні», - стверджує організація, осередок якої містяться в Київ.

Товариство Червоного Хреста України називає своїми партнерами міжнародні організації: Міжнародний Комітет Червоного Хреста, Міжнародну Федерацію Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та інші національні товариства.

Організації Червоного хреста діють на основі міжнародних Женевських конвенцій підписаних після Другої Світової війни і передбачають надання доступу представникам Червоного хреста для допомоги цивільним у зонах війни і зокрема доступ до військовополонених.

Американський ветеран заснував організацію для допомоги українським захисникам. Відео

Американський ветеран, який воював в Україні і втратив там товариша, заснував організацію для допомоги українським захисникам. Карл Ларсон досі зберігає одяг із кров’ю побратима з Іноземного легіону.

Військові експерти: українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу. Відео

Про переваги української армії у контрнаступі ми поговорили із двома американськими військовими експертами. Обидва впевнені - українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу.

В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео

У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів - промислова екологиня. Відео

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів. Про це у коментарі Голосу Америки розповіла промислова екологиня Анна Амбросова.

Більше

XS
SM
MD
LG