Спеціальні потреби

Ситуація з «Містралями» «повністю врегульована»


Франція поверне Росії авансові платежі за контрактом про постачання вертольотоносців типу «Містраль», виконання якого було призупинено торік французьким урядом.

Про це Москва і Париж оголосили в скоординованих заявах.

Президент Франції Франсуа Олланд відступив від контракту, укладеного в 2011 році, під тиском західних союзників у зв’язку з роллю Росії в кризі в Україні.

В обмін на повернення виплат Франція зможе на свій розсуд розпоряджатися двома побудованими кораблями, на яких є російське технологічне обладнання, йдеться в заявах адміністрації Олланда і президента Росії Володимира Путіна.

Жодна зі сторін не вказала конкретну суму, що підлягає поверненню.

«Франція вже перерахувала згадані кошти і після повернення обладнання отримає право власності і зможе розпоряджатися обома кораблями, – йдеться в повідомленні Кремля. – У Москві вважають питання «Містралів» повністю врегульованим».

Російське джерело, близьке до переговорів, у травні повідомляло агентству Reuters, що Москва вимагала від Франції 1,163 мільярда євро.

Тепер Франції належить вирішити, що робити з побудованими вертольотоносцями.

Компанія DCNS, яка побудувала кораблі, заявила в липні, що утримання кораблів обходиться їй щонайменше в мільйон євро на місяць.

В якості потенційних покупців розглядаються Канада і Сінгапур, а також Єгипет, який нещодавно закупив французькі винищувачі і фрегати.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG