Спеціальні потреби

Світова спільнота закликає сторони конфлікту в Бахрейні до порозуміння


Сили Ради Співробітництва в Затоці увійшли на площу Перлів.

Західні держави закликають до стриманості в Бахрейні, де контрольований сунітами уряд намагається придушили протести шиїтської більшості країни, що тривають вже місяць.

Президент США Барак Обама у середу зателефонував королю Бахрейну Хамаду бін Ісі аль-Халіфу і висловив «глибоке занепокоєння» з приводу придушення демонстрацій поліцією.

Окрім того, державний секретар США Гілларі Клінтон попередила Бахрейн про неприпустимість застосування сили. У середу в інтерв’ю американській телевізійній мережі NBC, вона заявила, що обидві сторони мають шукати діалог.

Британський прем’єр-міністр Дейвид Камерон також закликав сторони до стриманості. У вівторок він висловив своє занепокоєння в телефонній розмові з королем Бахрейну.

Військові сили та поліція Саудівської Аравії і Об’єднаних Арабських Еміратів цього тижня увійшли до Бахрейну, щоб забезпечити безпеку королівства на час заворушень.

У середу в Лівані сотні прихильників шиїтської групи Гезбола мітингували на підтримку протестувальників у Бахрейні та проти присутності там військ Саудівської Аравії. Демонстранти називали присутність саудівських військ – актом втручання.

Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад також піддав критиці військову інтервенцію у Бахрейн. За його словами, введення військ приречене на невдачу.

Верховний аятола шиїтів Іраку Алі аль-Сістані також зробив політичну заяву, закликавши владу Бахрейну припинити тиск на протестувальників більшість з яких є шиїтами.

Прем’єр-міністр Іраку Нурі аль-Малікі також озвучив побоювання щодо подій у Бахрейні та втручанні інших країн в ситуацію.

XS
SM
MD
LG