Спеціальні потреби

Актуально

«Бути економічно підпорядкованим Росії не є у стратегічних інтересах України» – Морґан Вільямс

Президент Американсько-української Бізнес ради Морґан Вільямс в інтерв’ю Голосу Америки заявив , що останні газові домовленості між Україною та Росією не є взаємовигідними. Надзвичайно ризикованою з його точки зору для України є і остання пропозиція прем’єр-міністра Росії Володимира Путіна щодо об’єднання Газпрому та Нафтогазу Україна. Російський Газпром настільки великий, що він легко поглине українську компанію і це аж ніяк не піде на користь Україні, вважає Вільямс. Кремль, користуючись ситуацією, прихильним до Росії режимом в Києві та слабким економічним становищем України, намагається схилити Україну до сумнівних економічних угод і, на думку представника американських інвесторів, Україна ризикує опинитись у повній залежності. Про це, необхідність покращення інвестиційного клімату в Україні та ознаки оздоровлення економіки в Україні з Морґаном Вільямсом розмовляла Мирослава Ґонґадзе. Інтерв’ю мовою оригіналу дивіться в двох частинах або нижче читайте переклад інтерв`ю.
МҐ:
Як ви оцінюєте економічну ситуацію в Україні і чи бачите Ви якісь ознаки одужання економіки?

МВ:
Деякі ознаки одужання можна побачити, вони є частково наслідком подій в Україні, а частково подій поза Україною. Покращується стан світової економіки. Греція є проблемою, хоч ми надіємось, що це не матиме значного впливу на увесь регіон. І експерти передбачають економічне зростання в України в цьому році. Ми бачимо деякі ознаки поступу і сподіваємось, що уряд робитиме все необхідне, аби це продовжувалося протягом року і ситуація покращувалась.

МҐ:
Які ознаки Ви бачите? Що зараз зміняюється?

МВ:
Існує відносна політична стабільність. Влада може ухвалювати рішення і справи можуть посуватися вперед. Це завжди є позитивною ознакою. Виглядає та те, що зростає споживання. До деякої міри зростає кредитування. Виглядає, що настрої є більш оптимістичними щодо майбутнього.

МҐ:
Яка є перспектива, що Україна отримає гроші від МВФ, і якщо це станеться, то коли?

МВ:
Саме тепер ведуться серйозні дискусії щодо нового договору з МВФ. Ми цього тижня мали зустріч з представниками Міжнародного валютного фонду. Вони сказали, що продовжують переговори з урядом. Сподіваємось, що висунуті умови будуть виконанні і домовленості досягнуті до червня. Можливо вдасться укласти довготривалий договір, який буде чинним до кінця 2012 року. Йдеться про позику приблизно у двадцять мільярдів доларів, які потрібно для одужання економіки України і її розвиток. Отож, ми заохочували б уряд України продовжувати переговори. Ми вважаємо, що в інтересах України було б прийняття вимог МВФ. Ми вважаємо, що вимоги МВФ є корисними для України, і їх виконання принесе позитивні наслідки. Ми надіємось, що до червня договір буде укладено і Україна зможе отримати гроші.

МҐ:
Чим тепер занепокоєні в МВФ? І що ще повинна зробити України, аби укласти договір?

МВ:
До значної міри занепокоєння стосується бюджету і соціальних витрат. Є занепокоєння з приводу того, чи Україна зможе знайти додаткові кошти у додаток до позики від МВФ. Ще одне питання, яке залишається невизначеним, це заборгованість перед приватними компаніями. Три мільярди доларів відшкодування по ПДВ залишаються не виплаченими. МВФ цим занепокоєний. Уряд взяв три мільярди доларів готівкою від цих компаній, і не повернув. У новому бюджеті ці кошти не закладені і це значить, що бюджет не збалансований. Деяким компаніям Україна винна по триста мільйонів доларів. Отож, перший сильний сигнал для окремих підприємств, для міжнародної та місцевої бізнес громади, буде – як вирішення питання ПДВ. Міжнародні компанії та інвестори цим дуже занепокоєні. Бюджет України передбачає видачу в обмін на виплату ПДВ п’ятилітніх облігацій, які з фінансової точки зору не є дуже привабливими. Якщо вони п’ятирічні, то повинні, без сумніву, передбачати кількаразові виплати, наприклад кожні шість місяців, і ринкові процентні ставки. Ми вчора у Вашингтоні мали зустріч з компаніями, яким український уряд винен 500-600 мільйонів доларів. Їх дуже непокоїть, що Україна може видати облігації, які наступного дня після їх емісії будуть варті 60 центів за кожний долар. Тоді їх закуповуватимуть спекулянти і український уряд втратить багато грошей.

МҐ:
Отож, інвестори хочуть, щоби їм повернули їх гроші…

МВ:
Так, і більшість цих грошей будуть інвестовані знову в Україні, в зернові елеватори, в модернізацію сталеливарних заводів, в поліпшення інфраструктури. Отож, ці компанії вкладатимуть більшість цих відшкодувань по ПДВ та інвестувати ще більше грошей в Україну. Водночас слід врахувати, що вони цього не робитимуть, якщо будуть знати, що відшкодування по ПДВ за минулі роки не будуть виплачені, і що вони не одержать майбутні відшкодування по ПДВ.

МҐ:
Інше питання – нова угода з Росією. Представники українського уряду доводять, що нова угода щодо природного газу є в економічних інтересах України. Західні експерти натомість критикують цю угоду, кажучи, що вона не стимулюватиме рух до диверсифікації в Україні енергоресурсів та позбавить енергетичний сектор прозорості. Якої думки притримуєтесь ви ?

МВ:
З точки зору бізнес громади угоди, як між бізнес партнерами так і між країнами, повинні укладатись на взаємовигідній основі. Україна повинна платити Росії справедливу, конкурентну ціну за газ. Росія повинна платити справедливу ставку за транспортування газу, і справедливу ставку за оренду військової бази. І не плутати все, обмінюючи коні за корови, чи дві курки за дві собаки. Коли до справи ще і залучають бартер і політику, то це означає, що Україні неможливо захищати свої інтереси. Україні за останні 20 років не везло з укладенням міжнародних контрактів. Незважаючи на те, якою є ставка за газ, Україна муситиме підвищити ціну за газ споживачам, Україна повинна припинити субсидування ціни на газ, що породжує марнотратство і створює в перспективі ще більші проблеми. Отож, Україна повинна подбати, щоб газ споживався економно і щоби ціни на газ в Україні регулювались ринковими механізмами. Якщо Україна буде використовувати угоду для того, щоби зберегти низькі ціни для підприємств та споживачів, то це не ринкові механізми і це, без сумніву, гальмує реформи.

МҐ:
Після укладення харківських угод прем’єр-міністр Росії Володимир Путін запропонував злити Газпром Росії з Нафтогазом України. Як Ви на це дивитеся?

МВ:
Реакція бізнес громади досить негативна. Газпром -- компанія велика і потужна, вона просто поглине українську компанію повністю. Треба зробити все можливе, щоб обидві компанії могли співпрацювати без того, щоби одна поглинала іншу. Попередньо звучала пропозиція про співпрацю між ЄС, Росією та Україною для модернізації газотранспортної системи і Нафтогазу зокрема. І Київ мав би це зробити без того, щоби продавати українську власність. Хочеться бачити, щоби подібні угоди укладались на взаємовигідних умовах. Бути економічно підпорядкованим Росії не є у стратегічних інтересах України. Вони вже уклали кілька угод. Україна повинна захищати свої інтереси, вона повинна укладати угоди, які виграшні для обох сторін. А не продавати свої активи.

МҐ:
Деякі оглядачі кажуть, що нові керівники України поводяться з нею, як з корпорацією, яка продає свої активи іншій великі корпорації, Росії. Але ж Україна є державою. Чи не бачите Ви тут проблеми?

МВ:
Сам президент заявив, що хотів би, щоби Україна служила мостом, щоб Україна мала однакові стосунки із Сполученими Штатами, з Європейським Союзом і Росією. Це повинно віддзеркалюватись в економічних трансакціях. Все ще є багато міжнародних компаній, які хочуть укладати угоди з Україною. ЄС заявив, що готовий співпрацювати щодо модернізації системи транспортування газу та іншої інфраструктури. Ми хочемо аби Україна відповідала вимогам ЄС щодо ведення бізнесу. Отож, для президента і для України важливо втримувати ту рівновагу між цими трьома важливими сторонами, про які він говорив. Досі не було такої рівноваги і бізнес громада занепокоєна цим. Бізнес громада також занепокоєна з приводу того, що розглядається законодавчий пакет, який є несприятливий для бізнесу. В Україні нещодавно схвалили закон, який вимагає, щоби компанії взяли свої доходи і виплачували тридцять відсотків у дивідендах. Це не закон, який в інтересах бізнесу. Це дуже анти бізнесовий закон. Це просто ще один спосіб витиснути більше податків. На тривалу перспективу такий підхід є контрпродуктивним. Підприємства менше інвестуватимуть, їхні бізнес плани підриваються. І є ще інший пакет, який передбачає багато малих змін які в кінцевому результаті шкодитимуть бізнесу, адже направлені на підвищення податків, які вже і без цього надто високі. Отож, бізнес громада дещо стурбована щодо того, чи справедливі правила гри між різними країнами, щодо угоди з МВФ, щодо емісії облігацій, пов’язаних з відшкодуванням ПДВ, щодо цих дивідендів та інших питань. Ділові кола дуже занепокоєні тим, що буде у наступні три, чотири, п’ять місяці, беручи до уваги як швидко діє нова адміністрація. Коли будуть нові заходи, коли будуть закони та угоди і інтересах бізнесу, інвестицій, майбутнього України.

МҐ:
Президент Янукович недавно був у Вашингтоні і обіцяв, що в Україні буде багато можливостей для бізнесу. Він пообіцяв поліпшити клімат для бізнесу, поліпшити умови, за яких інвестори США і Європи можуть працювати в Україні. Тим часом, виглядає, що вони все роблять навпаки. Як ділові кола сприймають цю ситуацію?

МВ:
Як ви знаєте, я влаштував прийом для президента [Януковича], ми організували для нього зустріч, щоб він мав платформу і можливість висловити свою програму розвитку України. Відверто кажучи, Україна не впорається з цією економічною кризою за рахунок лише своїх власних ресурсів. Україні необхідна, окрім від МВФ, допомога від Світового банку і Європейського банку реконструкції і розвитку. Вона потребуватиме великих міжнародних та внутрішніх інвестицій. Україні необхідний цілий пакет заходів, щоб рухатись вперед. Без такої комплексної програми Україна буде залишатись в невиграшних умовах і не зможе швидко діяти. Отож, ділові кола чекають справжніх комплексних реформ, зміни законодавства, та реальних результатів. Бізнес кола все ще оптимістично настроєні і все ще сподіваються, що нова адміністрація усвідомлює, що їй необхідно розробити цілий пакет реформ, який включає сприяння приватним інвестиціям, разом із усіма іншими заходами. Бо кінець-кінцем, саме приватні інвестори створюють місця праці, збільшують заробітки людей в Україні і платять податки. Отож, президент мусить знайти способи, щоб спростити ведення бізнесу і підтримати приватний бізнес.

МҐ:
Чи це включає продовження демократичних реформ в Україні? Чи це включає свободу преси в Україні?

МВ:
Для успішного розвитку приватної ініціативи та бізнесу необхідно верховенство права, свобода слова. Сильний середній клас, сильне громадянське суспільство – вони йдуть нога в ногу. Не може бути сильної бізнес спільноти, не може бути високооплачуваних місць праці, без цих елементів. Так працює світ. І необхідно, щоб і в Україні все це розвивалося разом.

МҐ:
Чи достатньо на вашу думку, американські і європейські лідери приділяють сьогодні уваги Україні?

МВ:
Багато людей дуже занепокоєні з цього приводу. І навіть Сергій Тігіпко, віце-прем’єр-міністр, порушив це питання, коли він був нещодавно у Вашингтоні. Він сказав, що у деяких питаннях він не почув достатньо від офіційних представників Європейського Союзу, не почув достатньо сильного голосу Сполучених Штатів. Він також був занепокоєний тим, чи зберігається рівновага між сторонами, про яку ми згадували – між Сполученими Штатами, Європейським Союзом і Росією і, можливо, Середземноморським регіоном. Західні країни мусять усвідомити, що деякі з останніх угод будуть мати довготривалі наслідки, і таким чином змінити рівновагу у тій частині світу. Очевидно вони не можуть діяти так як це робить Росія, яка може укладати міждержавні угоди, яка має державні підприємства. Наші компанії, наші уряди, не можуть брати на себе зобов’язання в такий спосіб. Отже, в цьому є деякі невигоди. Бізнес громада очевидно хоче, щоби Сполучені Штати далі брали активну участь у цих процесах і висловлювали свою позицію, і були більш агресивні, коли йдеться про економічну підтримку України. І це саме стосується і Європейського Союзу, бо ми вважаємо, що особливо Європейський Союз повинен активно діяти, оскільки Україна муситиме відповідати європейським стандартам, якщо вона хоче бути повноцінним партнером на міжнародному ринку, якщо вона хоче розвиватись економічно. Вона повинна більше інтегруватись, коли йдеться про європейські стандарти і європейські способи ведення бізнесу. Європейський Союз має багато сили і багато впливу. Ми надіємось, що Європейський Союз, з підтримкою з боку Сполучених Штатів, буде набагато активніше взаємодіяти з Україною.

МҐ:
Яка небезпека існує, якби Сполучені Штати і Європейський Союз не активізувалися стосовно України?

МВ:
Україна повинна винести певні рішення. Україні потрібні партнери. І якщо ці інші країни не запропонують більше економічних партнерств і більше підтримки, це автоматично штовхатиме Україну в напрямку Росії, можливо в напрямку Євразії та деяких інших країн Середземноморського регіону, які намагатимуться заповнити існуючий вакуум. І ми вже знаємо, що Путін пропонує цілу низку програм стосовно України. Він вже говорить про партнерство між авіабудівельними заводами, він говорить про спорудження заводу виробництва ядерного палива, що могло бути у перспективі проектом з американською компанією Вестинґгаус. Він говорив про ядерні відходи, чим також займається американська компанія Голтек. Отож, прем’єр-міністр Путін агресивно діє і розглядає цілий діапазон партнерств, закупівель, спільних підприємств, і так далі. І він правдоподібно не відмовиться від цих пропозицій аж поки Україна не скаже, «ні», або поки Україна не скаже, «гаразд, давайте, будемо робити це на принципах бізнесу і забезпечимо взаємовигідність». Росія очевидно має економічну силу і вона вміє її використовувати, не тільки заради економічної вигоди, але і політичної. Вражає, скільки Путін висунув пропозицій, що було великою несподіванкою для Заходу, і як швидко він рухається, пропонуючи Україні співпрацю в різних промислових секторах, яким важко вижити в умовах кризи і які правдоподібно потребують допомоги. Отож, Захід повинен звернути на це більше уваги і бути цим занепокоєний. І так само міжнародна бізнес спільнота хотіла б бачити рівновагу і рівне поле для конкуренції і хотіла б, щоби Україна рухалась вперед, співпрацюючи з усіма, а не віддаючи перевагу лише якійсь одній країні.


Всі новини дня

Злість, розгубленість, безпорадність. Жителі прикордонного російського Шебекіна «розчаровані тим, що до такого дійшло» – NYT

На цьому зображенні, опублікованому 31 травня 2023 року, як стверджується, результат обстрілу українських військ в місті Шебекіно Бєлгородської області, Росія. Джерело: Губернатор Бєлгородської області Росії В’ячеслав Гладков через Telegram/ REUTERS

Внаслідок обстрілів у прикордонних з Україною районах Бєлгородщини загинули щонайменше сім людей. CNN з посиланням на російських офіційних осіб повідомляє про атаки зі смертельними наслідками щонайменше в чотирьох місцях Бєлгородської області.

Двоє чоловіків і жінка загинули під час обстрілу села Соболівка із 18 ракет, повідомив Гладков у серії дописів у своєму Telegram-каналі. Також в результаті удару були пошкоджені газопровід і лінія електропередач.

Через Соболівку проходить залізнична лінія, яка сполучає Росію з окупованиси нею частинами Украни, що свідчить про те, що ціллю могли бути російські лінії постачання - пише CNN.

Мешканці Бєлгородської області Росії унаслідок останніх обстрілів “починають розуміти жахи війни, що точиться на їхньому порозі”. А також висловлюють обурення у соцмережах про те, що “Москва не турбується про їхню долю”.

Такі свідчення мешканців, зокрема евакуйованих з прикордонного міста Шебекіно, публікує видання New York Times.

Вони почали використовувати у соцмережах хештег “Shebekino Is Russia”, а в інтерв’ю журналістам чимало з них висловлювало обурення через те, що ведучі державного телебачення неправильно вимовляли назву їхнього міста.

“Таке враження, що в Москві не розуміють, що у нас тут відбувається. Коли безпілотники прилетіли до Москви, відразу з’явилися великі історії, це було в усіх новинах. А тут люди під обстрілами місяцями і нічого”, — цитує NYT місцевого вчителя англійської мови.

Водночас видання свідчить, що завдяки обстрілам на російській території “через 15 місяців після того, як російські ракети вперше впали на Київ, мешканці прикордонного з Росією Бєлгорода починають розуміти жах війни на їхньому порозі”.

Газета New York Times опитала мешканців прикордонного регіону Росії, більшість із них, як і вчитель, наполягали на тому, щоб їх називали лише іменами, посилаючись на страх розплати за розмови про війну.

Незважаючи на зростання кількості нападів на російській території, лише кожен четвертий росіянин уважно стежить за війною і, ймовірно, виходить за межі державних ЗМІ, щоб отримати інформацію про неї, – такими є висновки травневого опитування російських соціологів з недержавного “Левада-центру”. Майже половина респондентів заявили, що не стежать за конфліктом взагалі або лише побіжно.

Директор “Левади” Денис Волков сказав, що російське суспільство “не цікавиться далі власного носа”.

Але останні події змушують принаймні мешканців Шебекіно переоцінити свою апатію чи підтримку війни, а ще – породжують обурення проти влади, яка, на їхню думку, не змогла їх захистити, пише NYT.

Дивіться також:

Рейд у Бєлгородську область: нові коментарі у Пентагоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00

Росія святкує День російської мови в ООН і цитує Пушкіна про «незаперечну перевагу» російської «над усіма європейськими мовами»

Росія підтримує багатомовність в ООН, але сприяє зменшенню кількості мовців іншими мовами на своїй території та на окупованих треиторіях України.

Росія в ООН святкує День російської мови у понеділок, 6 червня, у день народження російського поета початку ХІХ століття Олександра Пушкіна. Його цитату про «перевагу» російської мови над усіма європейськими мовами було обрано як епіграф до статті про значення російської мови для ООН.

Як зазначається на сайті ООН, цей день відзначається у рамках програми підтримки та розвитку багатомовності та культурного різноманіття. Однією з цілей цієї програми є «підтримка рівноправності всіх шести офіційних мов ООН: англійської, арабської, іспанської, китайської, російської та французької».

«Багатомовність, яка є важливим фактором гармонійного спілкування між народами, має особливе значення для Організації Об'єднаних Націй», – мовиться на сайті ООН.

Разом з тим, на думку правозахисників у самій Росії влада проводить активну політику асиміляції, що веде до зменшення кількості мовців та зникання мов національних меншин.

Результати перепису 2021 року показують, що кількість носіїв майже всіх російських мов національних меншин зменшилася за десятиліття з часу попереднього підрахунку населення.

Російська англомовна газета Moscow Times писала у березні цього року, що хоча дані перепису, оприлюднені в грудні минулого року, засвідчують картину зникнення інших мов у Росії, активісти та експерти, з якими спілкувалися журналісти, вважають, що ситуація є ще гіршою.

Наприклад, кількість носіїв чуваської, тюркської мови, якою розмовляють в основному в Республіці Чувашія в Поволжі Росії, скоротилася з понад 1 мільйона носіїв у 2010 році до трохи більше ніж 700 000 у 2021 році, мовиться у публікації.

У 2002-2010 роках кількість людей, які володіють татарською мовою в Росії скоротилася на понад мільйон осіб, у Казані, столиці Татарстану, де живе понад мільйон осіб з майже 4-мільйонного населення республіки залишилося тільки кілька шкіл з татарською мовою навчання, повідомляють татарські активісти.

Олександр Болькін, старійшина народу ерзя, який живе в Україні, в інтерв’ю Радіо Свобода заявив, що за останні 30 років чисельність його народу знизилася приблизно вдвічі: з мільйона до 400-500 тисяч осіб.

У січні 2019 року Консультативний комітет Рамкової конвенції про захист національних меншин Ради Європи розкритикував Росію за національну політику. Експерти були стурбовані «зростанням домінування російської мови» при одночасній «відсутності ефективної підтримки мов національних меншин».

Захист прав російськомовного наслення – одна з «офіційних причин» війни, яку Росія розв'язала проти України. Заступник голови МЗС Росії Михайло Галузін наприкінці травня заявив, що серед умов для миру з Україною є ухвалення статусу російської мови як державної.

При цьому на окупованих Росією територіях окупаційна влада виводить українську мову з навчального процесу та вилучає україномовні книжки з бібліотек.

Цього року російська мова вперше почала втрачати популярність у світі. У 2023 рооці вона не увійшла у список 10-ти найпопулярніших мов, які вивчають у всьому світі за допомогою платформи Duolingo.

З моменту заснування платформи в 2015 році, «це перший рік, коли російська мова так драматично втратила свою популярність, незважаючи на те, що нею спілкуються 282 мільйони людей в світі», повідомили в компанії.

Падіння інтересу учнів до вивчення російської мови у компанії безпосередньо пов’язали з російським вторгненням в Україну у 2022 році та подальшим зростанням інтересу до вивчення української мови.

Українські тенісистки відмовляються тиснути руки російським суперницям

Українка Еліна Світоліна під час матчу із росіянкою Анною Блінковою у Парижі, 2 червня 2023 р. REUTERS/Lisi Niesner

Українська тенісистка Еліна Світоліна відмовилася потиснути руку своїй російській суперниці Анні Блінковій після перемоги у п’ятницю в Парижі.

За інформацією Reuters, Світоліна пояснила, що зробила це з поваги до чоловіків і жінок, які захищають Україну від вторгнення Росії.

“Що б подумали українські солдати, якби я потиснула руку росіянам?” – цитує Світоліну інформаційна агенція.

Російська спортсменка, як і білоруські тенісистки, допущені до змагань лише в нейтральному статусі - через повномасштабне вторгнення РФ до України.

Напередодні ще одна українська тенісистка, Марта Костюк, вирішила не обмінюватися традиційними післяматчевими вітаннями із суперницями з Росії чи Білорусі та уникала рукостискань.

Як пише агенція Associated Press, Костюк сказала, що перед матчем проти Аріни Соболенко з Білорусі вона не могла спати, переглядаючи онлайн тривожні новини з Києва, де тієї ночі від російських бомбардувань загинула щонайменше одна людина.

«Я намагаюся відкинути свої емоції щоразу, коли виходжу на корт”, - цитує АР спортсменку. Водночас її суперниця з Білорусі поділилася з журналістами, що їй важко виступати проти українок.

“Ви граєте проти українки і ніколи не знаєте, що трапиться. Ніколи не знаєш, як люди — підтримають чи ні?” - сказала Аріна Соболенко агентству.

Соболенко також днями потрапила на сторінки міжнародних ЗМІ через відмову від прес-конференції у зв'язку з питаннями журналістки з України.

“У мене немає коментарів для вас”, - повторювала Соболенко, коли кореспондентка запитувала її про відкриту підтримку спортсменкою авторитарного президента Білорусі Олександра Лукашенка. Соболенко підписала відповідний відкритий лист у 2020 році, коли на вулицях Мінська тривали жорстокі затримані мирних протестувальників.

Соболенко заявила, що на останній прес-конференції "не почувалася в безпеці", - пише CNN.

Своєю чергою Костюк відкинула припущення, що російським і білоруським спортсменам буде небезпечно повертатися додому у разі відкритого засудження війни.

“Я не знаю, чого бояться інші гравці. Я повертаюся в Україну, де можу померти будь-якої секунди від безпілотників, чи ракет, чи чогось іншого”, – зауважила Костюк.

Раніше Марта Костюк відмовилася потиснути руку і російській суперниці Анатастасії Потаповій на змаганнях Miami Open. Таких випадків у спорті було чимало з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Українець Іван Чупринко відмовився потиснути руку іранцю під час нагородження на чемпіонаті світу з жиму лежачи – на знак протесту проти постачання Іраном дронів для війни Росії проти України. Українська тенісистка Ангеліна Калініна відмовилася потиснути руку своїй російській суперниці Вероніці Кудерметовій в Італії, - інформувало видання CNN.

"Український спорт - це про честь і гідність"

“Український спорт - це про честь і гідність. Про відчуття честі і гідності як найважливіших цінностей”, - сказав президент Спортивного комітету України Ілля Шевляк в ефірі телеканалу “Київ”.

Він також розповів, що Спортивний комітет України торік розпочав проект, присвячений загиблими на війні українським спортсменам – “Янголи спорту”.

Загалом через повномасштабне вторгнення Росії в Україну загинуло понад 250 спортсменів, - інформувало Міністерство молоді та спорту у березні цього року.

Як відомо, цього літа російські і білоруські тенінсти зможуть брати участь у Вімблдонському турнірі. Для участі (забороненої торік) їм поставлено низку умов.

Зокрема, як інформує видання New York Times – дотримуватися нейтралітету під час виступу на турнірі, не висловлювати підтримку повномасштабного вторгнення РФ до України за підтримки Білорусі.

"Він пообіцяв мені, що повернеться". Анна Зайцева пережила блокаду "Азовсталі" і розшукує чоловіка-Азовця. Відео

Анна разом із тримісячним сином понад 60 днів ховалася від обстрілів на “Азовсталі” під час облоги Маріуполя. 30 квітня її та ще 156 цивільних евакуювали з Маріуполя гуманітарним коридором. Чоловік дівчини Кирило Зайцев залишився захищати місто та потрапив у полон.

Міністерка оборони Нідерландів відповіла представнику Китаю про причину війни в Україні

Цуй Тянькай, колишній заступник міністра закордонних справ і колишній посол Китаю в Сполучених Штатах, на форумі під назвою «Модернізація Китаю та світ», який відбувся у The Grand Halls у Шанхаї, 21 квітня 2023 року. ( AP Photo/Ng Han Guan)

Міністерка оборони Нідерландів відкинула заяву Китаю про те, що війна Росії проти України пов’язана з «невдалою архітектурою безпеки» в Європі.

У суботу на головній щорічній оборонній конференції Азії досвідчений китайський дипломат заявив, що Європа «неправильно керувала» власною безпекою, і їй слід брати приклад з Азійсько-Тихоокеанського регіону.

«Я не думаю, що ви ефективно та конструктивно керуєте ситуацією з безпекою», — сказав Цуй Тянькай під час панельної дискусії в рамках Shangri-La Dialogue у Сінгапурі, повідомляє South China Morning Post, англомовне видання, що базується у Гонконгу.

«Нам не потрібне азійське НАТО. Ми не хочемо бачити розширення ролі НАТО в нашому регіоні», – сказав колишній посол Китаю у Вашингтоні.

На панелі з питань управління безпекою в євроатлантичному та азійсько-тихоокеанському регіонах він сидів поруч з міністром оборони України Олексієм Резніковим, але той уникав критики Пекіна. За повідомленням часопису Politico, він сказав лише, що Україні потрібно виграти війну, а не вести переговори.

Натомість на захист НАТО як ключового елементу європейської безпеки виступила його колега з Нідерландів Кайса Оллонгрен. Вона сказала, що слова представника Китаю є «велика-велика неправда».

«Було припущення посла, що Європі не вдалося дуже добре керувати своєю безпекою через війну в Україні. Звичайно, я розумію, що в Україні йде війна, але я вважаю, що це не результат неправильного управління ситуацією з безпекою в Європі. Це результат неповаги до того, як ми хочемо керувати безпекою в Європі», – сказала Оллонгрен.

«Не можна звинувачувати Європу чи європейські країни в незаконному вторгненні Росії в Україну», – сказала Оллонгрен в інтерв’ю виданню Politico через кілька хвилин після свого виступу.

Оллонгрен, чия країна займає все більш критичну позицію щодо Китаю через зв’язки з Росією та технічний прогрес у військовій сфері, додала, що оскільки Цуй більше не є послом, вона чекатиме, поки міністр оборони Китаю Лі Шанфу викладе офіційну позицію у своїй програмній промові в неділю.

Китай намагається зіграти роль посередника у досягненні миру між Росією та Україною, однак Пекін не визнає факту російської агресії і вважає, що однією з причин війни було «розширення НАТО».

Як повідомляв Голос Америки, днями спеціальний посланець Китаю закликав західних партнерів України припинити постачати їй зброю, бо це «розпалює конфлікт».

Більше

XS
SM
MD
LG