Спеціальні потреби

Москва: Росія шануватиме «волю народу» в Україні


Підрахунок бюлетенів «референдуму» в Луганській області
Росія заявила, що вона шануватиме рішення населення двох східних областей України щодо самоуправління і закликала, щоб результати референдумів були запровадженні через діалог між Києвом і лідерами сепаратистів. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив у понеділок, що деескалація кризи в Україні можлива лише за умови відкриття діалогу Києва із сепаратистами, відкидаючи потребу міжнародного посередництва.

Тимчасовий президент України піддав різкій критиці проведені сепаратистами референдуми як «пропагандистський фарс без будь-якої законної підстави».

Олександр Турчинов заявив законодавцям Верховної ради у понеділок, що референдуми були «нічим іншим, як пропагандою для прикриття вбивств, насильства та інших серйозних злочинів».

Проте президент заявив, що він хоче «продовжувати діалог з тими особами на сході України, в кого немає крові на руках і хто готовий захищати свої цілі заколнним способом».

У понеділок відбуваються наради міністрів закордонних справ Європейського Союзу для вирішення, чи накласти додаткові санкції на Росію за анексію нею Криму і роль у заворушеннях на сході України.

Організатори контроверсійних референдумів в Донецькій та Луганській областях заявили в понеділок, що приблизно 90 відсотків голосуючих підтримали заклик до суверенітету.

Проте і далі неясно, чи ці результати означають вимоги більшої автономії в межах України, спробу створити незалежну державу чи приєднання до Росії.

Результатів референдумів неможливо перевірити.
XS
SM
MD
LG