Спеціальні потреби

Економічні негаразди примушують американців жити з батьками


Економіка примусила американців жити з батьками
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

Економіка примусила американців жити з батьками

Ринок нерухомості – двигун американської економіки, схоже, стабілізувався. Станом на серпень цього року ціни на житло зростали вісімнадцять місяців поспіль. Хоча лише за рік ціни загалом зросли на понад 12%, вони все ще залишаються нижчими, ніж у пік буму в квітні 2006 року. Експерти прогнозують, що ціни навряд чи суттєво зростатимуть протягом наступного року.

Додаткова житлова площа ніколи не зашкодить вартості будинку
Останнім часом, на ринку нерухомості США з’явилась нова ніша. Якщо раніше в американців було прийнято жити окремо від батьків, то тепер будівельники отримують все більше замовлень на житло спроектоване для комфортного життя кількох поколінь. Так, щоб разом і одночасно окремо. Особливо популярне таке житло в Каліфорнії.

Алісія Баясі прийшла, сподіваючись знайти будинок її мрії. Натомість вона побачила житло, в якому зможе жити її мати з бабусею та дідусем. Вона каже:

«Моя мама щодня добирається годину до своїх батьків, чи просто залишається в них. Було б набагато легше для неї та її родини, якби вони жили всі разом».

Еко-будинки не по кишені американцям
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00
Будинки у цьому районі міста Ервайн спроектовані таким чином, що в них можна комфортно жити з батьками. Тут є додаткові окремі вітальня, кухня, спальня та ванна кімната. Таке планування ідеально підходить для тих, кому за 60-ть – так званих «бейбі бумерів», які народилися після Другої світової війни.

Розповідає виконавчий директор будівельної компанії Еміль Гадад:

«Бейбі-бумери досягають такого віку, коли один з їх батьків уже помирає. Чимало з них воліють з’їхатися з татом чи мамою, а не віддавати їх у старечі будинки».

Нещодавні опитування, проведені компанією, яка спеціалізується на спорудженні таких будинків, вказують на те, що все більше американців живуть з батьками чи дорослими дітьми.

Ось, що говорить представниця будівельної компанії Кристін Пастернак:

«Виглядає, що починається культурний зсув, інше ставлення до ідеї сумісного проживання кількох поколінь в одному будинку».

Коли виникає розмова про життя з батьками, люди або планують переробити свій будинок, або купити новий. Гелен Артієнда якраз шукає за більшим житлом:
Економіка – головний чинник того, чому люди починають змінювати спосіб життя

«Я шукаю «будинок в будинку», так би мовити, щоби мій син мав куди переїхати після закінчення університету. Адже економічний стан залишає бажати кращого».

Економіка – головний чинник того, чому люди починають змінювати спосіб життя, каже архітектор і геронтолог Віктор Реґнер:

«У 2008 році сталося багато речей. Люди втратили заощадження, їх житло подешевшало. Тож ідея, що житло можна поділити на різні сектори тепер більш прийнятна, аніж у минулому».

Індивідуальний "будинок престарілих" на подвір'ї
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:32 0:00
Під час останнього перепису населення з’ясувалося, що у США дедалі більше поколінь мешкають разом. Найбільше ця тенденція поширена серед іммігрантів – латиноамериканців, афроамериканців та азійців.

«Чимало людей у країнах на шляху розвитку вели такий спосіб життя тому, що не мали достатньо грошей купити щось просторіше, і тому всі жили разом, великою комуною».

Віктор каже, що Китай та Індія є прикладом такого укладу життя, хоча демографи очікують, що молодь у цих країнах почне жити окремо, як тільки стане більше заробляти. А от у США, він каже, ідея «будинку в будинку», можливо, протримається певний час, адже додаткова житлова площа ніколи не зашкодить вартості будинку.

Відео - найголовніше

Футбол на протезах - завдяки майстрам з Данії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00
XS
SM
MD
LG