Спеціальні потреби

Будинок дитинства Рейґана хочуть знести


Будинок дитинства Рейґана можуть знести
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Будинок дитинства Рейґана можуть знести

Для американців притаманна так звана внутрішня міграція. Абсолютна стандартною є ситуація, коли людина народжується в одному штаті, в школу ходить в іншому, до коледжу вступає деінде, а з родиною осідає в іншому куточку країни. Не винятком є і перші особи. Так, президент Рональд Рейґан більшість життя прожив у Каліфорнії, втім мешканці Іллінойсу пишаються тим, що народжений він був саме у цьому штаті на Середньому Заході. Кілька місяців дитинства він провів у чиказькому районі Гайд-Парку.

Нині навколо будинку, де хлопчиком проживав Рейґан, виникла суперечка. Його викупив Чиказький університет з наміром демонтажу для розширення свого медичного факультету. Це викликало обурення громади. Чи вдасться сторонам дійти компромісу?

Нічим не примітний будинок у південному районі Чикаго. Однак, для деяких місцевих жителів, адреса 832 Іст 57-ма вулиця у Гайд-Парку – особлива. Тут жив Рональд Рейґан, щоправда задовго перед тим, як став президентом.

Про Рейґана-хлопця роповідає мешканка району Гайд-Парку Сюзан Дейвіс:

«Президент Рейґан завжди з теплістю пригадував своє життя тут. Він говорив про вулиці, освічені газовими ліхтарями, та розповідав, як позичав у сусідського хлопця іграшкових солдатиків. Так, що він завжди пам’ятав свої місяці у цьому районі».

Сюзан Дейвіс мешкає у Гайд-Парку. Вона написала книжку про місцеві історичні споруди і говорить, що більшість людей не знають того, що Рейґан жив тут у 1915 році:

«Цей факт був невідомим аж до вісімдесятих років».

До будинку довший час нікому не було діла. Аж поки Чиказький університет не придбав споруду з наміром демонтувати її для того, щоб очистити місце для медичного факультету.

Комісія пам’яток історії Чикаго відмовилась надати будинку статус історичного значення, що дозволяє університету безперешкодно приступити до демонтажу. Однак прихильники сорокового президента виступили проти рішення комісії.

Член ради директорів Музею-будинку дитинства Рональда Рейґана Енн Луїс каже:

«Для нас – це можливість дати прихильникам президента ще одне особливе місце для відвідування, яке є частиною історії єдиного у країні президента, народженого в штаті Іллінойс.

Говорить Енн Луїс з Ради директорів Музею-будинку дитинства Рональда Рейґана у місті Діксон, що у 160 кілометрах на захід від Чикаго:

«Він би дуже пишався, якщо у місті Чикаго щось нагадувало б про його життя у штаті Іллінойс та його спадщину».

Історик та власник чиказької книгарні імені Авраама Лінкольна, яка вшановує пам’ять іншого президента, який жив в Іллінойсі, Денієл Вайнберґ каже, що будинок дитинства Рейгана треба врятувати:

«Якщо б я був прихильником Рейґана, я був би дуже незадоволений».
Президент Рейґан завжди з теплістю пригадував своє життя тут. Він говорив про вулиці, освічені газовими ліхтарями, та розповідав, як позичав у сусідського хлопця іграшкових солдатиків. Так, що він завжди пам’ятав свої місяці у цьому районі.
Сюзан Дейвіс

Денієл Вайнберґ пояснює, чому саме:

«Все зберегти не можливо. Він був ще зовсім маленьким, коли тут жив, і родина була тут короткий час. Я розумію всі ці аргументи, але те ж саме можна сказати і про інші місця, де жив цей та решта президентів».
Чиказький університет дати інтерв’ю Голосу Америки відмовився, але одна із старійшин району Гайд-Парку Леслі Ґейрстон говорить, що керівництво закладу консультується з її офісом та громадою району, як впровадити у життя їх проект, але водночас зберегти історичний спадок Рейґана:

«Ми мали кілька зустрічей з громадою та знайшли спосіб, як вшанувати пам’ять років життя Рейґана у цьому будинку. Вони встановлять меморіальну дошку.

Щоправда, каже Ґейрстон, інший президент згодом може затьмарить пам’ять про Рейґана у Гайд-Парку. Адже до самої інавгурації у 2009 році тут жив Барак Обама і, можливо, саме тут він розмістить свою президентську бібліотеку.
XS
SM
MD
LG