Актуально
Чи переживе музична індустрія пандемію? Музиканти українського походження у США діляться своїми історіями
Серед галузей, які постраждали від коронавірусу, музична - посідає окреме місце, адже вона найбільше залежить від живих виступів і великих аудиторій, тобто масових скупчень людей. Тож музикантам доводиться шукати інші способи заробляти та ділитись своєю творчістю.
Гурт Scythian ("Скіфи"), заснований у Вашингтоні дітьми емігрантів з України, протягом усього часу пандемії дає безкоштовні Facebook-концерти Quaranstream. Засновники групи брати Федорики кажуть, що це не лише розважає втомлених нерадісними новинами слухачів, а й допомагає самим музикантам не сидіти без діла.
Рецесія ніколи не зачіпала сферу розваг... але це – єдине, що могло нас зупинити
Данило Федорика, засновник гурту Scythian, каже: "Рецесія ніколи не зачіпала сферу розваг, наш гурт пережив дві рецесії, тому що коли в людей справи не дуже, вони хочуть забути, розвіятись. Але це – єдине, що могло нас зупинити. Пандемія вдарила у березні, коли у нас найбільше виступів до Дня Святого Патріка, і виступи скасовували – один за одним".
Серед скасованих подій – щорічний фестиваль кантрі-музики Appaloosa, який Scythian заснували п’ять років тому. "У перший рік у нас було 3,5 тисячі людей, торік, у п’ятий рік, 8 тисяч 300, - згадує Федорика. - Все йшло так добре минулого року, ми були в передчутті фестивалю цьогоріч. І потім раптом це... Але із нашими стрімами ми сподіваємось збільшити нашу аудиторію, і коли ми відновимо фестиваль, туди прийде ще більше людей".
А поки ці онлайн-концерти допомагають гурту отримувати пожертви від глядачів: "Всі скасовані фестивалі та музичні події хочуть музики для своїх фанатів, і з кожним стрімом ми робимо крос-пост із 15-20 фестивалями, тож ми набираємо по 50 тисяч переглядів. Ми не заробляємо з цього, але просимо про «чайові», і наші глядачі – дуже щедрі. Це не, на чому ми зараз виживаємо".
Серію Facebook-концертів Respite розпочав і піаніст Ендрю Краус, що живе у Мериленді. "Думаю, що якщо ми використовуємо ці технології зараз, в час обмежень, пізніше, як незалежні артисти, ми можемо продовжити це робити, - каже Краус. - Як це монетизувати? Кліки на YouTube, підписники, все це дозволить потім підключити рекламодавців, що продаватимуть мило, різних мотлох, політичну рекламу".
Він також просить своїх глядачів робити пожертви: "Якщо ви хочете, щоб мистецтво вижило, щоб артисти мали можливість створювати контент, підтримуйте нас, тому що якщо ми 18 годин на день робитимемо щось інше, у нас не лишатиметься енергії й часу на щось інше, що ви захочете слухати, й ми дійсно перейдемо в еру аматорів".
Якщо ви хочете, щоб мистецтво вижило, щоб артисти мали можливість створювати контент, підтримуйте нас
Своїм колегам Краус радить не втрачати час і шукати контакти із іншими музикантами для подальшої співпраці, але при цьому не забувати про альтернативні джерела заробітку. "Я завжди казав своїм студентам, ще до пандемії: у вас повинно бути щось інше, що допоможе вам мати додатковий дохід".
Серед інших порад Крауса – викладання музики для дітей та дорослих онлайн.
Саме розширення викладацької діяльності планує народжена в Україні оперна співачка Антоніна Чеховська, яка живе у Нью-Йоку. Вона каже, що спів, на відміну від гри на музичних інструментах, добре підходить для онлайн уроків.
"Якщо людина має добрий слух, то по голосу відразу, навіть через відео, яке б воно паршиве не було, - то добрий вчитель відразу чує. І мені не потрібно навіть людину бачити – я почую, чи це в людини в язику звук, чи в носі, чи у щелепі, чи не на диханні".
Антоніна розповідає, що, як і для багатьох інших митців, пандемія вдарила по заробітках. Також закрилась низка агенцій, які працюють з артистами.
"То тепер в мене ще інша справа – як найти агента. І я планувала, збирала гроші, щоб спеціально подорожувати в Європу спеціально для туру прослуховувань у Європі", - каже співачка.
Проте водночас пандемія відкрила для Антоніни нові можливості. Зокрема, вона хоче розпочати власну онлайн-студію з уроками вокалу, а поки – має час для відточування власної техніки.
Годинами я роблю голосову практику... і це для артиста це дуже потрібно
"Годинами я роблю голосову практику, яку мені потрібно, потім я вчу якусь нову музику, - розповідає Чеховська, - мене ніхто не перебиває, у мене просто дуже багато часу є, і це для артиста це дуже потрібно. Всі рекомендують: займайтесь, будьте готові, чистіть свій інструмент, вчіть інші ролі".
Музиканти погоджуються: переживати карантин не просто не лише через фінансову скруту, а й через неможливість ділитись своєю творчістю зі слухачами та відчувати від них віддачу. Проте цей час вони використовують для свого розвитку й розширення репертуару, щоб бути повністю готовими до нових довгоочікуваних зустрічей з аудиторією.
Дивіться також: Вікно в Америку. Який внесок українців у саундтрек оцінений Ґреммі
Всі новини дня
«Митці у війні». Відео
Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.
"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".
Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.
Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.
Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.
Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".
"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.
Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".
У статті використано матеріали AFP, Reuters
Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.
- Голос Америки
У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».
«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.
Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.
«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».
Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.
За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.
Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".
Форум