Спеціальні потреби

Актуально

В МВФ побачили прискорення росту цін в Україні

"Інфляція, яку підштовхнуло зокрема збільшення мінімальних зарплат в Україні на початку року, значно прискорюється", - заявив директор Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду Альфред Кеммер, відповідаючи на питання кореспондентки Української служби "Голосу Америки" під час прес-конференції в середу.

Він назвав "абсолютно правильними" дії Національного банку зі стримування зростання цін. "Він [Нацбанк] почав впроваджувати більш жорстку монетарну політику, і ми вважаємо, що жорстка монетарна політика має тривати, щоб забезпечити контроль над інфляційними очікуваннями а також стримувати вторинний вплив цінових шоків початку року", - сказав Креммер під час прес-конференції, присвяченій публікації МВФ Огляду економіки Європейського регіону.

Огляд, опублікований МВФ в середу, передбачає, що інфляція цього року в Україні сягне 9,5%. Раніше, в квітневому прогнозі, МВФ оцінював цьогорічну інфляцію в Україні на рівні 7,5%. Зростання цін уповільниться до 7,1% наступного року і до 5,8% в 2023, прогнозують у Фонді.

Україна добре відреагувала на економічну кризу спричинену пандемією
Альфред Кеммер

Загалом, відзначив Кеммер, Україна добре відреагувала на економічну кризу спричинену пандемією.

"Підтримка включала бюджетні аспекти а також монетарну політику. Також криза 2020 року була неглибокою в Україні, порівняно з іншими країнами регіону".

Огляд економіки Європейського регіону передбачає, що зростання розвинутих країн Європи становитиме 5,2%, а європейські економіки, що розвиваються, зростуть на 6% цього року. Наступного року зростання розвинутих європейських країн становитиме 4,4%, а економік, що розвиваються - 3,6%.

Найбільшими ризиками для зростання, на думку авторів огляду, є загроза виникнення нових штамів коронавірусу, зриви в системі постачання та високі ціни на енергоресурси.

Для того, щоб забезпечити зростання, в МВФ закликали країни, особливо з економіками, що розвиваються, нарощувати вакцинацію. Також в МВФ закликали до консолідації міжнародних зусиль із доступу до вакцинацій.

В своєму прогнозі, оприлюдненому в жовтні Міжнародний валютний фонд погіршив оцінку зростання економіки України до 3,5%, що менше ніж 4%, які містились в квітневому прогнозі. Однак, прогноз зростання економіки України на наступний рік дещо кращий - 3,6%, порівняно з даними квітневого пронозу у 3,4%.

Дивіться також: Президентка ЄБРР: щоб не втратити експортні позиції в Європі, Україна має йти шляхом зелених технологій

Всі новини дня

Російські окупанти ґвалтували жінок та розстрілювали місцевих: свідчення жителів звільненного села Високопілля. Відео

До села Високопілля, яке звільнили ще на початку вересня, одним з перших журналістів потрапив Сергій Лисенко. Місцеві мешканці розповіли йому, що російські окупанти ґвалтували жінок, били, розстрілювали місцевих та мародерили. Послухайте їхні свідчення про життя в окупації.

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Президент США Джо Байден сказав, що загроза використання ядерної зброї – найвища з часів Кубинської кризи. В Білому Домі пояснили: президент говорив про безвідповідальну ядерну риторику Кремля, і що Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї позиції щодо ядерної загрози.

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

«Це відзнака усьому українському народу» – прокоментувала правозахисниця Олександра Матвійчук призначення Нобелівської премії миру організації «Центр громадянських свобод». Лауреатами стали також білоруський правозахисник Алєсь Біляцький та російська організація «Меморіал».

Девід Креймер: Нобелівська премія миру відзначила тих, хто бореться за усі універсальні цінності. Відео

«Премія відзначила тих, хто бореться за права людини, свободу преси, свободу слова, зібрань, усі універсальні цінності. Нобелівський комітет визнає героїчну і сміливу роботу цих людей та цих організацій», - заявив директор з глобальної політики центру Джорджа Буша Девід Креймер.

США ввели нові санкції проти Північної Кореї, після ракетних запусків

Фото: люди переглядають відео запуску ракети КНДР, 6 жовтня 2022 року

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю оголосив нові економічні санкції проти Північної Кореї після того, як ця ізольована країна запустила серію балістичних ракет. Блінкен назвав запуски «безпрецедентними за своєю швидкістю, масштабом і розмахом».

За минулі 12 днів Північна Корея провела шість випробувань балістичних ракет, останнє – у четвер. Дві балістичні ракети малої дальності (SRBM) було запущено в той час, коли дипломати в Раді Безпеки ООН обговорювали, як відповісти на запуск іншої ракети над Японією, що був двома днями раніше.

У п'ятничній заяві Блінкен сказав, що лише цього року Північна Корея або Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила 41 балістичну ракету, включаючи шість міжконтинентальних балістичних ракет.

У відповідь він оголосив, що Сполучені Штати запроваджують санкції проти «двох фізичних осіб і трьох юридичних осіб за діяльність, пов’язану з експортом нафти до Корейської Народно-Демократичної Республіки, яка безпосередньо підтримує розробку озброєнь КНДР та її військових»

Блінкен сказав, що Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) зареєструвало New Eastern Shipping Co Ltd. разом із особами Квек Кі Сенг і Чен Ши Хуан за участь у передачі або доставці нафтопродуктів до КНДР.

У заяві Блінкен зазначив, що за допомогою санкцій «Сполучені Штати посилають чітке повідомлення про те, що ми продовжуватимемо вживати заходів проти тих, хто підтримує розвиток армії та арсеналу зброї КНДР».

Більше

XS
SM
MD
LG