Спеціальні потреби

На шляху до миру в Афганістані. США та Талібан узгодили принципи мирної домовленості, - NYT


Президент Афганістану Ашраф Гані провів зустріч з посланцем США Залмеєм Халілзадом, 28 січня 2019 року

Посадовці США та Талібану досягли принципової домовленості стосовно мирної угоди, в рамках якої Талібан гарантуватиме, що територію Афганістану не будуть використовувати терористи. Про це в інтерв'ю The New York Times заявив посланець США Залмей Халілзад.

В рамках принципової домовленості окреслено умови виведення військ США з Афганістану у відповідь на припинення вогню та проведення переговорів Талібану з урядом країни.

"Талібан взяв на себе зобов'язання, як ми і прагнули, вживати необхідних кроків, щоб Афганістан не був платформою для міжнародних терористичних угруповань, чи осіб", - заявив Халілзад.

"Ми відчули достатній рівень впевненості і наголосили, що це потрібно конкретизувати і детально напрацювати", - додав він.

Проект домовленості, хоча і попередній, є найбільшим кроком на шляху до припинення війни, що триває понад двадцять років і забрала десятки тисяч життів, наголошує видання.

Американський посадовець на умовах анонімності сказав виданню, що перемовини все ще тривають і що Талібан попросив час для того, щоб обміркувати пропозицію проведення переговорів з урядом Афганістану.

Президент Афганістану Ашаф Гані після проведення зустрічі з Халілзадом виступив перед пресою. У виступі він застеріг від поспіху при розробці мирної угоди, наголосивши, що попередні домовленості закінчувались кровопролиттями. Він, серед іншого, навів приклад неконтрольованої ситуації, що склалась після виведення радянських військ з Афганістану наприкінці 1980-х.

Дивіться також: Огляд головних новин у світі: Венесуела, Філіппіни, Бразилія

Огляд головних новин у світі: Венесуела, Філіппіни, Бразилія. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG