Спеціальні потреби

Актуально

Багато про Україну, і обмаль про Росію - в ЄС зробили огляд російського ТБ

За тиждень перегляду російського телебачення можна дуже багато почути про події в світі, однак не отримати інформації про те, що відбувається в Росії.

"Будьте певні, Вам багато розкажуть про Україну", - пише в своєму звіті робоча група ЄС з подолання дезінформації European External Action Service East Stratcom Task Force.

З 71 теми, 60 було про події поза Росією, зазначається в звіті робочої групи ЄС, складеному на основі перегляду російського телебачення протягом тижня 13-19 жовтня – 21 телевійзійна година. Дослідники порахували вагу повідомлень про світ поза Росією в 15 політичних та аналітичних ток-шоу на трьох найбільш популярних каналах: "Первый", "Россия – 1" та "НТВ".

Вимкнувши телебачення, Ви усвідомите, що практично нічого не дізнались власне про Росію, - зазначають дослідники, - детальні обговорення світових подій повторюють одноманітні та добре скоординовані посили про розколи та протистояння, зазначається в звіті.

Ось огляд програм:

"60 Минут" канал "Россия 1", 13 жовтня

Теми: В Україні здійснюється тиск на російськомовних; будівництво морського операційного центру на базі ВМС в Очакові, Україна; суперечливий мовний закон в Україні. Жодної внутрішньої теми.

"Место встречи" канал "НТВ", 13 жовтня

Теми: 6 міжнародних тем: Дональд Трамп планує збільшити ядерний арсенал США; Суперечка між Трампом та держсекретарем Рексом Тіллерсоном, позиція США з ядерної угоди Ірану; Ядерне протистояння США-Росія, НАТО розміщує танковий підрозділ біля кордонів з Росією, ситуації на Корейському півострові, Звернення Горбачова до Путіна та Трампа; Жодної внутрішньої теми.

"Вести Недели" канал "Россия 1", 15 жовтня

Теми: 14 міжнародних тем, 6 внутрішніх. Деякі теми: "Нацистська оргія" в Україні, США звинувачують Росію в розпалюванні ненависті за допомогою Pokemon Go, чому американці знімають російські прапори з російських дипломатичних місій, Україна розслідує вбивство колишнього російського депутата в Києві, ремонт гігантського пам’ятника "Батьківщина кличе" в Росії.

"Вечер с Владимиром Соловьевы​м", канал "Россия 1", 15 жовтня

Теми: 2 міжнародні теми: суперечка у відносинах ЄС та США з Ірану, Європа не засудила марш націоналістів в Києві, жодної внутрішньої теми.

"Воскресное время", "Первый канал", 15 жовтня

Теми: 6 міжнародних тем, 2 внутрішні. Деякі з тем: міжнародний фестиваль молоді розпочався в Сочі з промови Путіна, продовжується будівництво мосту до Криму, що колишній російський депутат Пономарьов робить в Україні, США охопило божевілля.

"Итоги недели", канал "НТВ" 15 жовтня

Теми: 13 міжнародних тем, 2 внутрішні. Деякі з тем: проблеми Порошенка в Україні, продовжується протистояння в Каталонії, «білі вдови» в Сирії.

"Время покажет" "Первый канал", 16 жовтня

Теми: 3 міжнародні теми: міжнародна політика Вашингтона, Заява міністра закордонних справ Німеччини, що вихід США з ядерної угоди в Іраном підштовхне ЄС до Росії та Китаю, Росія скоро зможе стримувати Сполучені Штати, жодної внутрішньої теми.

"60 Минут" канал "Россия 1", 16 жовтня

Теми: 3 міжнародні теми: Північна Корея, можлива поставка зброї США до України, мовний закон та оплата в українських школах, жодної внутрішньої теми.

"60 Минут" канал "Россия 1", 17 жовтня

1 міжнародна тема: антиурядові протести в Україні, жодної внутрішньої теми.

"Время покажет", "Первый канал", 17 жовтня

1 міжнародна тема: нещодавні протести в Києві, жодної внутрішньої теми.

"Вечер с Владимиром Соловьевы​м", канал "Россия 1", 17 жовтня

1 міжнародна тема: протести в центрі Києва – сміховинні і доводять, що Україна падає як держава, жодної внутрішньої теми.

"Время покажет" "Первый канал", 18 жовтня

1 міжнародна тема: протести в Києві можуть перерости до ще однієї революції на Майдані, жодної внутрішньої теми.

"60 Минут" канал "Россия 1", 18 жовтня

1 міжнародна тема: антиурядовими протестами в Україні управляють олігархи та США, жодної внутрішньої теми.

"Время покажет" "Первый канал", 19 жовтня

1 міжнародна тема: Росія може опиратись тиску США і Сполучені Штати мають співпрацювати з Росією над вирішенням проблем у світі, замість того, щоб порушувати міжнародне право, жодної внутрішньої теми.

"60 Минут" канал "Россия 1", 19 жовтня

3 міжнародні теми: криза Схід-Захід, криза в Україні, криза в Каталонії, 1 внутрішня тема: Ксенія Собчак йде в президенти Росії.

Дивіться також: Час-Тайм: USAID допомагає створювати в Україні кредитні спілки

Всі новини дня

Що означатиме головування Росії в Радбезі ООН та чи існують юридичні шляхи недопущення цього? Відео

1 квітня головування у Раді Безпеки Організації об’єднаних націй, ключовому органі, який відповідає за безпеку та дотримання миру в світі, перейде Росії. Своє повномасштабне вторгнення країна-агресорка розпочала у лютому минулого року, коли також головувала у Раді Безпеки.

МОК критикує Україну за рішення не дозволяти українцям змагатися з російськими спортсменами

Архівне фото. Президент Росії Володимир Путін тисне руку російському олімпійському чемпіону з фігурного катання Микиті Кацалапову (праворуч) після Зимової Олімпіади 2014 року в Сочі, Росія, у понеділок, 24 лютого 2014 року.

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) виступив з критикою рішення України не допускати українських спортсменів до відбіркових змагань на Олімпіаду-2024 у Парижі, якщо їм доведеться змагатися з росіянами. На думку МОК, що це завдасть шкоди лише українському спорту та його спортсменам, повідомляє Reuters з посиланням на заяву МОК, видану у суботу.

Напередодні міністр уряду України Олег Немчинов заявив в ефірі телемарафону, що українські спортсмени братимуть участь лише у тих відбіркових турнірах на Олімпійські ігри в Парижі, де не буде росіян. А за порушення цього рішення відповідна федерація буде позбавлена статусу “національна”.

«Якщо таке рішення буде реалізовано, це лише зашкодить спільноті українських атлетів і жодним чином не вплине на війну, яку хоче зупинити світ і яку так різко засудив МОК», – цитує Reuters заяву олімпійського комітету.

«Через той факт, що, на жаль, у світі занадто багато воєн, збройних конфліктів і криз, майже на кожній олімпіаді спортсмени змагалися один з одним, незважаючи на те, що їхні країни перебувають у стані війни чи конфлікту", - заявляє МОК.

Як повідомляв Голос Америки, МOК захищає своє рішення повернути на Олімпіаду російських і білоруських спортсменів.

США також занепокоєні через можливість участі спортсменів з Білорусі та Росії в Олімпійських іграх, - заявляв речник Держдепу США Ведант Пател на брифінгу для преси у вівторок.

За інформацією президента України Володимира Зеленського, озвученою ним у лютого цього року, через війну Росії проти України загинули 228 українських спортсменів і тренерів. Про це Зеленський сказав у своєму зверненні до учасників саміту міністрів спорту держав-партнерів.

“Якби олімпійськими видами спорту були вбивства й ракетні удари, то ви знаєте, яка національна збірна взяла б перше місце. І не важливо, чи був би в цієї збірної її офіційний прапор – державний триколор. Російські терористи використовують різну символіку”, - сказав Зеленський, посилаючись на рішення МОК дозволити спортсменам з Білорусі та Росії виступати під нейтральним прапором.

Він також нагадав, що російські спортсмени не виступили із засудженням війни, розв’язаної їх державою: “Фактично немає такого засудження. Хіба поодинокі голоси, які швидко згасають”.

МОК запровадив санкції щодо Росії та Білорусі після повномасштабного вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року, але тепер виступає за повернення спортсменів на наступні Олімпійські ігри, що мають пройти в Парижі 2024 року.

Надати Україні всю необхідну зброю та допомогти їй перемогти - закликав МЗС Латвії Едгарс Рінкевичс. Відео

Надати Україні всю необхідну зброю та допомогти їй перемогти - закликав міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс в екселюзивному інтерв’ю Голосу Америки. За його словами, успіх України є в інтересах Європи, США та світу.

"Російський народ не виніс історичних уроків," - Олександра Матвійчук. Відео

"Російський народ не виніс історичних уроків," - Олександра Матвійчук. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:57 0:00

«Російський народ у своїй більшості підтримує агресивну війну Росії проти України і толерує вчинення звірств», - говорить керівниця Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.

МВФ схвалив 15,6 млрд доларів США кредиту Україні – найбільшу допомогу для воюючої країни

Фото: REUTERS/Yuri Gripas/File Photo

Рада виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду схвалила чотирирічну кредитну програму для України на суму 15,6 мільярдів доларів. Позика, як сказано у прес-релізі МВФ, надається за новою Програмою в рамках Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility) для України як частина загального пакету підтримки обсягом 115 мільярдів доларів США для підтримки економіки країни на фоні боротьби з вторгненням Росії.

Перша заступниця директора-розпорядника МВФ Ґіта Ґопінат, заявила, що вторгнення Росії в Україну продовжує мати руйнівні економічні та соціальні наслідки.

«Економічна активність різко скоротилася минулого року, велика частина основних фондів країни була знищена, в той час як зростає бідність. Незважаючи на це, владі вдалося зберегти загальну макроекономічну та фінансову стабільність завдяки майстерній політиці та значній зовнішній підтримці», – наголосила висока представниця МВФ.

Рішення дозволяє негайну виплату близько 2,7 мільярда доларів США.

Президент України Володимир Зеленський привітав рішення МВФ

Президент України Володимир Зеленський сказав, що кредит МВФ є важливою допомогою у боротьбі з російською агресією.

Як він написав він у Twitter, «разом підтримуємо українську економіку. І йдемо вперед до перемоги!»

Міністр фінансів США Джанет Єллен, яка протягом минулого року активно наполягала на підтримці України з боку МВФ і у лютому 2023 року їзидла до Києва, заявила, що пакет допоможе українській державі продовжувати знадвати життєво важливі послуги, та тримати відкритими школи і лікарні, але також закладе основу для довгострокової реконструкції.

У своїй заяві від 21 березня, коли було оголошено про досягнення домовленості між Україною та МВФ, вона наголосила, що нові гроші від МВФ пізтримають також реформу урядування та зменшення ризику корупції. Вона наголосила, що США будуть підтримувати Україну «стільки, скільки буде потрібно».

Термін допомоги розширено на випадок, якщо війна триватиме довше

Кредитна програма також включає додаткові гарантії від деяких членів МВФ на випадок, що війна триватиме і після середини 2024 року, термін, на який МВФ розраховував раніше.

«Якби конфлікт продовжився до 2025 року, це збільшило б фінансові потреби України зі 115 мільярдів доларів до приблизно 140 мільярдів доларів», - цитує Голос Америки керівника місії МВФ в Україні Ґевіна Ґрея.

Очікується, що слідом за схваленням цієї розширеної програми (EFF) надійде масштабне фінансування на пільгових умовах від міжнародних донорів і партнерів України для підтримки стабільності воюючої країни.

Це вперше пакет фінансування такого масштабу схвалюється МВФ для країни, що бере участь у масштабній війні, інформує Reuters.

За інформацією агентства, попередню довгострокову програму МВФ для України на 5 мільярдів доларів було скасовано в березні 2022 року, коли фонд надав 1,4 мільярда доларів екстреного фінансування. Також було надано ще 1,3 мільярда доларів у рамках ініціативи "подолання продовольчого шоку", яку започаткував МВФ, щоб, як повідомляв Голос Америки, допомогти країнам, що постраждали від війни Росії проти України.

За інформацію МВФ, у 2022 році економіка України скоротилася приблизно на 30 відсотків, значна частина основних фондів країни була знищена, а бідність зростає.

Більше

XS
SM
MD
LG