Спеціальні потреби

Багато про Україну, і обмаль про Росію - в ЄС зробили огляд російського ТБ


За тиждень перегляду російського телебачення можна дуже багато почути про події в світі, однак не отримати інформації про те, що відбувається в Росії.

"Будьте певні, Вам багато розкажуть про Україну", - пише в своєму звіті робоча група ЄС з подолання дезінформації European External Action Service East Stratcom Task Force.

З 71 теми, 60 було про події поза Росією, зазначається в звіті робочої групи ЄС, складеному на основі перегляду російського телебачення протягом тижня 13-19 жовтня – 21 телевійзійна година. Дослідники порахували вагу повідомлень про світ поза Росією в 15 політичних та аналітичних ток-шоу на трьох найбільш популярних каналах: "Первый", "Россия – 1" та "НТВ".

Вимкнувши телебачення, Ви усвідомите, що практично нічого не дізнались власне про Росію, - зазначають дослідники, - детальні обговорення світових подій повторюють одноманітні та добре скоординовані посили про розколи та протистояння, зазначається в звіті.

Ось огляд програм:

"60 Минут" канал "Россия 1", 13 жовтня

Теми: В Україні здійснюється тиск на російськомовних; будівництво морського операційного центру на базі ВМС в Очакові, Україна; суперечливий мовний закон в Україні. Жодної внутрішньої теми.

"Место встречи" канал "НТВ", 13 жовтня

Теми: 6 міжнародних тем: Дональд Трамп планує збільшити ядерний арсенал США; Суперечка між Трампом та держсекретарем Рексом Тіллерсоном, позиція США з ядерної угоди Ірану; Ядерне протистояння США-Росія, НАТО розміщує танковий підрозділ біля кордонів з Росією, ситуації на Корейському півострові, Звернення Горбачова до Путіна та Трампа; Жодної внутрішньої теми.

"Вести Недели" канал "Россия 1", 15 жовтня

Теми: 14 міжнародних тем, 6 внутрішніх. Деякі теми: "Нацистська оргія" в Україні, США звинувачують Росію в розпалюванні ненависті за допомогою Pokemon Go, чому американці знімають російські прапори з російських дипломатичних місій, Україна розслідує вбивство колишнього російського депутата в Києві, ремонт гігантського пам’ятника "Батьківщина кличе" в Росії.

"Вечер с Владимиром Соловьевы​м", канал "Россия 1", 15 жовтня

Теми: 2 міжнародні теми: суперечка у відносинах ЄС та США з Ірану, Європа не засудила марш націоналістів в Києві, жодної внутрішньої теми.

"Воскресное время", "Первый канал", 15 жовтня

Теми: 6 міжнародних тем, 2 внутрішні. Деякі з тем: міжнародний фестиваль молоді розпочався в Сочі з промови Путіна, продовжується будівництво мосту до Криму, що колишній російський депутат Пономарьов робить в Україні, США охопило божевілля.

"Итоги недели", канал "НТВ" 15 жовтня

Теми: 13 міжнародних тем, 2 внутрішні. Деякі з тем: проблеми Порошенка в Україні, продовжується протистояння в Каталонії, «білі вдови» в Сирії.

"Время покажет" "Первый канал", 16 жовтня

Теми: 3 міжнародні теми: міжнародна політика Вашингтона, Заява міністра закордонних справ Німеччини, що вихід США з ядерної угоди в Іраном підштовхне ЄС до Росії та Китаю, Росія скоро зможе стримувати Сполучені Штати, жодної внутрішньої теми.

"60 Минут" канал "Россия 1", 16 жовтня

Теми: 3 міжнародні теми: Північна Корея, можлива поставка зброї США до України, мовний закон та оплата в українських школах, жодної внутрішньої теми.

"60 Минут" канал "Россия 1", 17 жовтня

1 міжнародна тема: антиурядові протести в Україні, жодної внутрішньої теми.

"Время покажет", "Первый канал", 17 жовтня

1 міжнародна тема: нещодавні протести в Києві, жодної внутрішньої теми.

"Вечер с Владимиром Соловьевы​м", канал "Россия 1", 17 жовтня

1 міжнародна тема: протести в центрі Києва – сміховинні і доводять, що Україна падає як держава, жодної внутрішньої теми.

"Время покажет" "Первый канал", 18 жовтня

1 міжнародна тема: протести в Києві можуть перерости до ще однієї революції на Майдані, жодної внутрішньої теми.

"60 Минут" канал "Россия 1", 18 жовтня

1 міжнародна тема: антиурядовими протестами в Україні управляють олігархи та США, жодної внутрішньої теми.

"Время покажет" "Первый канал", 19 жовтня

1 міжнародна тема: Росія може опиратись тиску США і Сполучені Штати мають співпрацювати з Росією над вирішенням проблем у світі, замість того, щоб порушувати міжнародне право, жодної внутрішньої теми.

"60 Минут" канал "Россия 1", 19 жовтня

3 міжнародні теми: криза Схід-Захід, криза в Україні, криза в Каталонії, 1 внутрішня тема: Ксенія Собчак йде в президенти Росії.

Дивіться також: Час-Тайм: USAID допомагає створювати в Україні кредитні спілки

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG