Спеціальні потреби

"Приниження" для Росії. Західні ЗМІ про плани G7 обмежити ціну на російську нафту


Фото: нафтові танкери поблизу Новоросійська, Росія, жовтень 2022 року
Фото: нафтові танкери поблизу Новоросійська, Росія, жовтень 2022 року

5 грудня починає діяти європейське ембарго на торгівлю нафтою, а також план "Групи семи" запровадити обмеження ціни на купівлю російської нафти, що постачається морем.

Речник Кремля Пєсков сказав минулого тижня, що Росія не буде продавати нафту країнам, які запровадили обмеження ціни, однак додав, що Росія вивчатиме ситуацію.

Wall Street Journal вказує на складнощі, з якими Росія може зіткнутись через обмеження. Зокрема, дані трейдерів вказують, що 10 поставок російської нафти ESPO з відвантаженням у грудні не мають покупців. Аналітики в якості однієї з основних причин називають уповільнення попиту в Китаї. Наступного року, на тлі очікуваного зростання попиту в Китаї, може виникнути дефіцит нафти і ціни можуть піти вгору, зауважує видання.

Запаси нафти збільшуються в деяких регіонах перед введенням обмежень, пише Reuters, з посиланням на оцінка Норберта Ракера, голови швейцарської дослідницької компанії Julius Baer. Європейські нафтопереробні заводи мають більше нафти, ніж потрібно, очікуючи дефіциту нафти, який може викликати рішення ЄС, зауважує видання.

Сам той факт, що "геополітичні вороги Москви встановлять ціну, за якою Москва продаватиме свою нафту, - приниження для нафтодержави, яка відповідає за 10% світового нафтовидобутку і сидить за столом поруч із Саудівською Аравією на чолі картеля ОПЕК+", пише Financial Times.

WSJ пише - європейські країни наразі обговорюють, яким саме має бути цінове обмеження на російську нафту, а у США вважають, що після встановлення обмеження, його рівень може бути знижено згодом.

А от CNBC вказує, що встановлення обмеження на рівні 65-70 доларів за барель, ймовірно, не матиме значного впливу на нафтові надходження Москви. Агентство наводить слова віце-президента Wood Mackenzie Массімо Ді Одорадо про те, що азійські ринки вже сплачують таку ціну за російську нафту, яка продається "з великою знижкою".

В неділю, напередодні вступу в дію обмеження на нафту, ОПЕК+ має оголосити про нові рівні видобутку, в той час віце-прем'єр-міністр Росії Олександр Новак проведе перемовини з міністром енергетики Саудівської Аравії принцем Адбулазізом бін Салманом.

В статті використано матеріал Reuters

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

XS
SM
MD
LG