Спеціальні потреби

Актуально

Чилійським гірникам допомагають експерти НАСА

У Чилі триває операція з порятунку тридцяти трьох гірників які уже понад місяць перебувають у заваленій шахті на глибині у понад 700 метрів. Щоб розважити чоловіків рятувальники передали у сховище гірників невеликий проектор, на якому вони можуть переглядати телевізійні програми та фільми. У вівторок гірники вболівали за свою національну футбольну команду, яка проводила товариську гру у Києві зі збірною України. Чилійські коментатори, під час прямого ефіру, передавали гірникам спеціальні вітання.

Важливість підтримки духу та психологічного здоров'я застряглих під землею чоловіків підкреслюють і фахівці американського аерокосмічного агентства НАСА, яких уряд Чилі покликав на допомогу. У НАСА знають як допомогти людям долати тривалі періоди ізоляції.

Відео, яке надходить з заваленої шахти показує, що гірникам через спеціальну свердловину у капсулах постачають їжу і навіть музику. Фахівці НАСА кажуть, що влада Чилі докладає неймовірних зусиль щоби врятувати шахтарів.

Доктора Ела Голланда, психолога НАСА, відправили у Чилі на допомогу.

«Гірники багато зробили для свого порятунку ще до того, як їх знайшли під землею живими. Вони організувалися у групи і призначили відповідальних за певні дії», - говорить американський психолог.

Разом із своїми партнерами доктор Ел Голланд переконав місцеву владу зосереджувати зусилля не лише на тому, як витягнути гірників з 700 метрової глибини, але й на тому, яких заходів вживати після їх врятування.

Лікар НАСА Майкл Дункан пояснює, що коли їх витягнуть на поверхню, то це буде лише початком, адже їх треба буде заново інтегрувати у суспільство та у їхні родини.

З ним погоджується керівник відділу космічної медицини НАСА, доктор Джеймс Полк, який відзначає, що подібних операцій ще не було, адже люди ще ніколи так довго не сиділи під землею.

Доктор Полк каже, що чилійські рятувальники чудово впоралися з завданням, поставляючи обмежену кількість їжі гірникам. Це, вважає він, було нелегким завданням.

«Починати годувати людей, які голодували довгий час – не просто. Якщо цей процес неправильно організувати, то люди можуть і померти».

НАСА рекомендує і далі не давати гірникам багато їжі, щоби вони, не маючи достатньо фізичної активності, не поправилися. Капсула, у якій планують витягувати з-під землі людей, є досить вузькою у діаметрі.

Поряд з копальнею родини шахтарів розбили наметове містечко. Минулого тижня, вони розмахували прапорами і вголос зачитували імена шахтарів, відзначаючи в такий спосіб місяць з часу аварії на шахті.

«Я не втратив надії, я знаю що ми їх витягнемо», - каже Хосе Вега, родич одного з гірників.

Одними з тих, хто допомагає родичам шахтарів не втрачати надію, є люди, які врятувалися в авіакатастрофі у 1972 році в Андах. Тоді 16 пасажирам довелося 2 місяці чекати на допомогу в горах. Серед них Рамон Сабелла, який переконує людей не здаватися:

«Ця ситуація нагадала мені ті часи, коли літаки гуділи над нашими головами і, не помічаючи нас, летіли далі. Ми були в розпачі».

Шахтарі змушені будуть сидіти в ізоляції ще кілька місяців, поки інженери не пробурять тунель для спасіння гірників. Очікується, що ця операція буде однією із найскладніших в історії гірничої справи.

Всі новини дня

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:17 0:00

Лава присяжних у Нью-Йорку висунула кримінальні обвинувачення Дональду Трампу. Вперше в історії колишнього президента США звинувачують в кримінальному правопорушенні. Що далі?

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:02 0:00

«Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї» - в Радбезі ООН відбулось засідання щодо розміщення російської ядерної зброї в Білорусі. Що означатиме головування Росії в Радбезі ООН та чи існують юридичні шляхи недопущення цього?

«У роковини масових вбивств у Бучі Росія очолить Радбез», – представник Естонії при ООН. Відео

«Хіба це не показово, що завтра, у роковини масових вбивств у Бучі, Росія очолить Раду Безпеки ООН? Це ганебно, принизливо і небезпечно», – Рейн Таммсаар, постійний представник Естонії при ООН

Ядерні ризики для світу через дії Росії - заяви із скликаного Україною засідання Радбезу ООН

Запуск російської ракети «Іскандер-К» під час військових навчань на полігоні в Росії. Russian Defense Ministry Press Service via AP

Ризик застосування ядерної зброї сьогодні вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни, а війна в Україні є найгострішим прикладом цього ризику. Такі заяви пролунали 31 березня під час засідання Ради Безпеки ООН, скликаного за ініціативою України для обговорення розміщення Росією ядерної зброї на території Білорусі.

"Триваюче ігнорування Путіним власних обіцянок"

Заступник постійної представниці США при ООН з особливих політичних питань Роберт Вуд, оцінюючи дії Росії і Білорусі, заявив, що сьогодні ризик застосування ядерної зброї “вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни”, і додав, що "ігнорування Путіним власних обіцянок своїм друзям щодо міжнародних зобов’язань Росії [зокрема зобов’язання перед лідером Китаю ефективно зменшити ризик ядерної війни, - ред.] та його готовність пожертвувати стратегічною стабільністю заради досягнення своїх цілей в Україні є ризиком для порядку денного цієї Ради щодо підтримки міжнародного миру та безпеки”, - повідомив Вуд.

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї.
Ідзумі Накаміцу

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї, - сказала заступниця генсека ООН та верховна представниця із роззброєння Ідзумі Накаміцу. Хоча, з її слів, проблема розміщення ядерної зброї існує десятиліттями в різних регіонах світу і за різними домовленостями.

Небезпечна риторика та завуальовані погрози

З огляду на домовленість РФ з Білоруссю про розміщення на її території ядерної зброї Накаміцу заявила: “Ліквідація ядерної зброї залишається найвищим пріоритетом у сфері роззброєння ООН і метою, якій залишаються відданими держави-учасниці [...] Виконання цих зобов'язань є важливим елементом запобігання розповсюдженню та використанню ядерної зброї та її ліквідації. Це лежить в основі підтримки міжнародного миру та безпеки”.

Заради безпеки вона також повторила заклик Генерального секретаря ООН до Російської Федерації та Сполучених Штатів повернутися до повного виконання Договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь.

Основними факторами небезпеки уповноважена з питань роззброєння назвала відсутність діалогу, руйнування архітектури роззброєння і контролю над озброєннями. А також поєднання вищезазначеного із “небезпечною риторикою та завуальованими погрозами”.

Накаміцу закликала до неухильного дотримання країнами своїх зобов’язань і виголосила прохання “негайно докласти серйозних зусиль для зменшення ядерного ризику та ескалації напруженості”.

"Бряцання ядерною зброєю"

Тим часом представник Росії в ООН Василь Небензя заявив у відповідь:Сьогодні ми почули чимало критичних зауважень на адресу нашої країни. Загальна логіка наших колишніх західних партнерів про те, що у всіх бідах сьогоднішнього світу винна Росія нас не дивує”.

“Так, ми підтверджуємо, що у ядерній війні не може бути переможців, що було зафіксовано у спільній заяві лідерів Росії та США. Проте ми нагадаємо про динаміку та долю та долі договорів у галузі стратегічної стабільності”, - сказав Небензя, висловивши свої претензії до американської сторони стосовно озброєння. Небензя вважає, що у рамках співробітництва країн НАТО в Європі “вже може бути розміщено близько 100-150 американських тактичних ядерних бомб”, а “точне місцезнаходження американської ядерної зброї не розкривається”.

Представник України в ООН Сергій Кислиця, виступаючи на засіданні Радбезу, пояснив, що Україна ініціювала проведення цієї зустрічі після останньої заяви РФ щодо намірів розмістити тактичну ядерну зброю на території без’ядерної держави Білорусі. “Це черговий провокаційний крок злочинного режиму Путіна, який підриває основні принципи Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, архітектуру ядерного роззброєння та нерозповсюдження, а також міжнародну систему безпеки у цілому”, - сказав Кислиця.

Він нагадав, що ядерний шантаж був одним із інструментів, які Росія використовувала з самого початку свого вторгнення. "Окрім обстрілів та захоплення українських ядерних об’єктів, це також загострило ядерні загрози на глобальному рівні”, - наголосив представник України.

Кислиця також віддав шану Китаю: “Китайська сторона у дуже ввічливій формі нагадала Москві, що ядерну війну неможливо виграти, а розповсюдженню ядерної зброї необхідно запобігти. На відміну від Росії, позиція китайської сторони щодо ядерної зброї тверда і чітка”.

Критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському бряцанню ядерною зброєю та консолідувати спільні і рішучі дії.
Сергій Кислиця

Український посол також нагадав присутнім, що Україна “завжди була відповідальним членом міжнародного співтовариства та зробила безпрецедентний внесок у сфері ядерного роззброєння, підписавши Будапештський меморандум 1994 року про відмову від третього у світі ядерного арсеналу”.

Кислиця також наголосив, що критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському "бряцанню ядерною зброєю" та консолідувати спільні і рішучі дії для забезпечення надійного стримування та запобігання подальшій "ерозії ядерного роззброєння та нерозповсюдження з боку Росії”.

«Ми віримо в перемогу України» – роковини звільнення Бучі від російських військ. Відео

Дипломати Молдови, Словенії та Словаччини відвідали Бучу у роковини звільнення міста від російських військ.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG