Спеціальні потреби

НАСА призупиняє співпрацю з Росією


A female Osprey and one of her three chicks are seen against the backdrop of the NASA logo on the Vehicle Assembly Building at the Kennedy Space Center, Saturday, April 3, 2010, in Cape Canaveral, Fla. Space Shuttle Discovery is scheduled to launch Monday
В оприлюдненій Аерокосмічним агентством США (НАСА) заяві зазначається, що через те, що Росія продовжує порушувати суверенітет і територіальну цілісність України, НАСА «призупиняє більшість контактів з Російською Федерацією».

«Однак, НАСА і Роскосмос продовжать взаємодію щодо гарантування безпечної та безперервної роботи Міжнародної космічної станції», – наголошується в заяві.

У заяві НАСА також висловлюється бажання якнайшвидше завершити спорудження власного пілотованого корабля і позбутися залежності від Росії при відправці американських астронавтів на МКС.

Нагадаємо, що після завершення американської програми космічних кораблів багаторазового використання «шатлів» у 2011 році, агентство НАСА активно використовує російські ракети-носії. Так, минулого тижня, російська ракета доставила на МКС трьох астронавтів, у тому числі й американського - Стівена Свансона. З свого боку, Росія отримує від США 70 мільйонів доларів за кожного доставленого нею на МКС астронавта.

За повідомленням Associated Press, співробітникам НАСА відтепер заборонено відвідувати Росію чи приймати російських відвідувачів. Скасовано також інші контакти з Росією: від електронного листування до телеконференцій.
XS
SM
MD
LG