Спеціальні потреби

Наслідки війни Росії для психічного здоров'я українців триватимуть десятиліття - Олена Зеленська


Українські біженці у Польщі, 29 квітня 2022. REUTERS/Kuba Stezycki
Українські біженці у Польщі, 29 квітня 2022. REUTERS/Kuba Stezycki

Наслідки російської повномасштабної агресії на психічне здоров'я українців можуть тривати роками й десятиліттями. Про це під час звернення на сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я заявила перша леді України Олена Зеленська.

"Розв'язана Росією війна показала жахи, яких ми не могли уявити. ВООЗ покликана захищати найголовніші права людини на життя та здоров'я. Зараз вони обидва порушені в Україні. Ніхто з українців - ані дорослий, ані дитина - не може бути певним, що прокинеться завтра, що не ракета не прилетить в його дім".

Перша леді також розповіла, що Україна була обрана для глобальної спеціальної ініціативи ВООЗ із психічного здоров'я і повідомила про запуск в Україні Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.

Зеленська зауважила: "Після того, що українці пережили в окупації, на фронті, у бомбосховищах, під обстрілами, на чужині, вони потребують реабілітації так само, як і поранені фізично".

Російську війну, що загрожує життю та здоров'ю українців, засудили низка представників міністерств охорони здоров'я країн Заходу, пише Радіо Свобода.

Зокрема, помічниця міністра охорони здоров'я США Лойс Пейс заявила: "Атаки Росії знищили численні медичні заклади. Цивільні люди та медичні працівники були скалічені та вбиті". Вона наголосила, що міжнародне співтовариство повинне підтримувати народ України, і заявила, що Сполучені Штати продовжуватимуть це робити.

Тим часом, російські представники закликали утриматись від того, аби перетворити ВООЗ на політичну платформу.

Раніше Голос Америки розповідав про благодійний фонд, який займається психологічною допомогою дітям із травмою війни.

У статті було використано матеріали Радіо Свобода

Відео - найголовніше

Футбол на протезах - завдяки майстрам з Данії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00
XS
SM
MD
LG