Спеціальні потреби

НАТО пропонує Росії взяти участь у створенні протиракетного щита


Генеральний секретар НАТО Андерс Фон Расмуссен.

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен закликав Росію до участі у створенні протиракетного щита над Європою. Звертаючись до лідерів військових і бізнесових кіл, Расмуссен сказав, що участь Росії у цьому заході витворила б довіру у ділянках пов’язаних із ядерною безпекою і звичайних видів озброєнь. Керівник НАТО додав, що якщо Росія залишиться осторонь – це може витворити нові лінії поділу в Європі.

Андерс Фон Расмуссен визнав, що Північноатлантичний Альянс фундаментально розходиться у поглядах з Москвою щодо питання Грузії і додав, що волів би радше не затьмарювати цією справою усієї важливості відносин НАТО з Росією.

У 2008-му році між Росією і Грузією відбулась п’ятиденна війна з приводу відмежованої від Тбілісі Південної Осетії. Пізніше Москва визнала незалежність Південної Осетії і Абхазії всупереч сильним застереженням щодо цього Грузії, Сполучених Штатів і Європейського Союзу. Грузія, як вважається, веде прозахідну і пронатовську політику.

Тимчасом російські посадовці повідомляють, що президент Дмитро Медведєв отримав запрошення на саміт 28 країн-учасників НАТО, який проходитиме у листопаді у столиці Португалії.

XS
SM
MD
LG