Спеціальні потреби

НАТО і Росія вперше після анексії Криму обговорюють двосторонні відносини


Єнс Столтенберґ
Єнс Столтенберґ

Генсек НАТО Столтенберґ заявив, що на порядку денному засідання – Україна, Афганістан і нещодавні інциденти в Балтійському морі.

У Брюсселі представники Північноатлантичного союзу обговорюють із російськими колегами відносини НАТО і Москви. Це перша за два останні роки – від часу анексії Криму - розмова на такому рівні.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ повідомив, що західний військовий альянс і Москва обговорять «небезпечну поведінку» російських винищувачів поблизу американського літака-розвідника і ракетного есмінця в ході зустрічі Ради Росія-НАТО в середу.

Йдеться про два інциденти в Балтійському морі, що сталися минулого тижня, в ході яких російські літаки облетіли есмінець ВМС США «Дональд Кук» і здійснювали «агресивні маневри» поблизу американського літака, що здійснював політ в міжнародному повітряному просторі.

«Непрофесійна і небезпечна поведінка російських літаків підкреслює важливість збереження відкритих військових каналів зв'язку, важливість передбачуваності і зниження ризиків», - заявив Столтенберґ у вівторок в Люксембурзі.

Зустріч на рівні послів в Брюсселі у середу стала першою такою консультацією після того, як Альянс призупинив практичне співробітництво з Москвою в квітні 2014 року через російську анексії українського Криму.

Відтоді Рада Росія-НАТО збиралася тільки один раз, в червні 2014 року, хоча генсек НАТО Столтенберґ кілька разів зустрічався з главою російського МЗС Сергієм Лавровим.

Виступаючи у вівторок перед нарадою міністрів оборони країн ЄС, Столтенберґ сказав, що сторони обговорять ситуацію в Афганістані, а також кризу в Україні, де в результаті збройного конфлікту між урядовими військами і проросійськими сепаратистами на сході країни з квітня 2014 року було вбито понад 9 100 людей.

Зустріч у Брюсселі проходить на тлі зростаючих побоювань з приводу порушень крихкого перемир'я, яке ввійшло в силу після підписання Мінських угод в лютому 2015 року.

Столтенберґ підкреслив, однак, що засідання Ради «не означає, що ми повернулися до ведення справ в звичайному режимі (business as usual)».

«У 2014 році ми вирішили призупинити практичне співробітництво, і ми також провели найсерйозніше зміцнення нашої колективної оборони з часів "холодної війни"», - зазначив генсек НАТО.

«Але ми вирішили зберегти можливість для політичного діалогу, і Рада Росія-НАТО - це один із способів забезпечення політичного діалогу з Росією», - додав ЄНС Столтенберґ.

Дивіться також: Діаспора почала акцію "Підтримаймо Україну" у Конгресі

Діаспора почала акцію "Підтримаймо Україну" у Конгресі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:53 0:00

XS
SM
MD
LG