Спеціальні потреби

Генсек НАТО розповів про домовленості міністрів Альянсу


План саміту НАТО на червень узгоджували сьогодні міністри закордонних справ та оборони країн-союзників Альянсу. У порядку денному зустрічей - ініціатива НАТО-2030, ситуація в Афганістані, Білорусі та в Україні.

Після зустрічі глав МЗС НАТО генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг заявив, що сторони домовились збільшити інвестиції в Альянс, разом боротися із кліматичними змінами, а також почати роботу над новою стратегією НАТО.

"НАТО у 2030-му передбачає посилену роль у збереженні міжнародного порядку, заснованого на правилах, яким кидають виклик авторитарні режими - як Росія та Китай. Ми також рішуче засудили серйозне порушення Білоруссю норм міжнародної цивільної авіації та фундаментального права на свободу слова. Я вітаю санкції з боку союзників НАТО та Європейського Союзу, вони свідчать про важливість спільних дій країн-однодумців", - заявив Столтенберг.

Генсек НАТО також відзначив наявність широкої згоди щодо необхідності нової стратегічною концепцією НАТО.

"Наше стратегічне середовище надзвичайно змінилось від 2010 року. Це все вимагає, щоб НАТО робило більше. Але щоб більше робити, треба більше інвестувати", - заявив Столтенберг.

Як відзначає сайт НАТО, генсек Альянсу відзначив, що під час зустрічі було піднято тему посилення технологічного відриву НАТО. За його словами союзники розглядають можливість "створення акселератора оборонних інновацій", який розивав би співпрацю між союзниками у царині технологій.

Дивіться також: Студія Вашингтон. Чого можна досягнути у відносинах Заходу з владою РФ?

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG