Спеціальні потреби

Туреччина чинить правильно - сенатор США про ситуацію у Сирії


Військові на борту корабля ВМФ Росії "Віце Адмірал Ушаков"

Посли країн-членів НАТО у п'ятницю висловили солідарність з Туреччиною після подій у сирійській провінції Ідліб, де турецька армія зазнала втрат.

Про це повідомив генеральний секретар альянсу Йенс Столтенберг.

Вони також закликали Росію і Сирію активізувати зусилля з пошуку мирного врегулювання конфлікту в Сирії.

Росія та Асад винні у гуманітарній катастрофі, яка розгортається та північному заході Сирії. Наш союзник по НАТО Туреччина чинить правильно
Сенатор-республіканець Том Коттон

«Ми закликаємо Росію і сирійський режим припинити наступальні операції і масовані повітряні удари, - сказав Столтенберг після наради послів країн НАТО в Брюсселі. - Ми також закликаємо Росію і Сирію повністю поважати міжнародне право ».

Засідання відбулося на прохання Туреччини після того, як в результаті авіаудару у сирійській провінції Ідліб загинули 33 турецьких військовослужбовця.

Консультації проводилися відповідно до статті 4 Вашингтонського договору, повідомив Столтенберг у «Твіттері». Відповідно до статті 4, кожен з членів альянсу має право попросити провести консультації, якщо вважає, що існує загроза для його територіальної цілісності, політичній незалежності або безпеці.

Між тим оглядачі висловлюють занепокоєння з приводу можливих наслідків загострення у Сирії.

Стаття 5 НАТО обмежена географічно і стосується лише нападів на членів НАТО на їх території
Аманда Слоат, експертка Brookings Institution


"Агов громадо, країна НАТО веде війну з Росією", - твітує журналіст CNN Джош Роґін.

"У Ідлібі країні НАТО Туреччині протистоїть Росія. Що стане, якщо Туреччина звернеться до статті 5-ї НАТО? Що зроблять США? ", - твітує журналістка Fox Дженніфер Гріффін.

На дане питання відповіла дослідниця центр Brookings Institution Аманда Слоат.

"Стаття 5 НАТО обмежена географічно і стосується лише нападів на членів НАТО на їх території. Якщо Росія атакувала турецькі сили, це сталося у Сирії, а не у самій Туреччині. Анкара ж може скликати консультації з приводу статті 4", - пише експертка.

Ситуацію у Сирії прокоментував і сенатор-республіканець Том Коттон, який вважаєтья близьким до президента США Дональда Трампа.

"Росія та Асад винні у гуманітарній катастрофі, яка розгортається та північному заході Сирії. Наш союзник по НАТО Туреччина чинить правильно. Путін та Асад мають виконати свої забов'язання та припинити різанину", - твітує Коттон.

За словами турецької влади, удар завдали сирійські урядові сили, проте в останні тижні більшість авіаударів в регіоні проводили російські винищувачі.

Туреччина давно підтримує сили опозиції в громадянській війні в Сирії. Уряд Асада при повітряної підтримки Росії веде наступ в Ідлібі, який є останнім оплотом повстанців.

За останні три місяці через ескалацію насильства в цьому регіоні майже мільйон людей були змушені покинути свої будинки, що призвело до гуманітарної кризи на кордоні з Туреччиною.

Остаття вже пригрозила не ставати на заваді руху біженців до Європи. Це сприймаєтья, як намагання Туреччини отримати підтримку країн ЄС у протистоянні з Росією.

"Як це виглядає: Туреччина придбала у Росії протиракетний щит всупереч наказам НАТО, заприязнилася із Москвою ігноруючи ЄС і США - а коли удар Росії та Асада знищив турецьких військових у Сирії, Анкара вимагає солідарності Заходу та погрожує хвилями мігрантів", - пише про ситуацію кореспондент BBC Марк Ловен.

В останні дні напруженість між двома сторонами зростає, посилюючи побоювання з приводу конфлікту між Туреччиною і Росією, яка контролює повітряний простір на північному заході Сирії.

Дивіться також: "Права тих, хто перебуває на карантині, мають бути захищені", - верховний комісар ООН з прав людини

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG