Спеціальні потреби

Півчнічноатлантичний союз стурбований вибірковим правосуддям в Україні


У неділю 20 травня, на своєму дводенному саміті, який проходить в американському місті Чикаго, лідери країн-членів НАТО прийняли декларацію, в якій висловили занепокоєння вибірковим застосування правосуддя в Україні.

В опублікованій на офіційному сайті НАТО декларації зазначається, що «незалежна, суверенна і стабільна Україна, яка непохитно віддана принципам демократії і верховенству права, є ключем до євроатлантичної безпеки».

«Відзначаючи 15 річницю підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО, ми вітаємо прихильність України до зміцнення політичного діалогу та взаємодії з НАТО, як також її внесок в операції під керівництвом НАТО і нові пропозиції, які були зроблені.

Ми вітаємо вивезення з України високозбагаченого урану у березні 2012 року, що демонструє її відданість принципу ядерного нерозповсюдження.

Альянс готовий продовжувати політику відкритих дверей щодо Києва і розвивати співпрацю та допомагати в реалізації реформ в рамках комітету Україна-НАТО та Щорічної національної програми співпраці (ANP).

Беручи до уваги принципи і зобов'язання, закріплені в Хартії НАТО-Україна та ANP, ми стурбовані вибірковим застосуванням правосуддя і переслідуванням, що видається політично мотивованим, у тому числі лідерів опозиції, а також умовами їх утримання. Ми закликаємо Україну усунути недоліки в її судовій системі для забезпечення її відповідності до повного дотримання принципу верховенства права та міжнародних угод, учасником яких вона є. Ми також закликаємо Україну забезпечити вільні та чесні парламентські вибори восени цього року», - зазначається у декларації учасників Чиказького саміту НАТО.

Показати коментарі (2)

Цей форум було закрито

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG