Спеціальні потреби

Вступ до НАТО підтримує 44% українців - опитування


Соціологічне дослідження провели 11-23 грудня 2015 року в усіх регіонах України за винятком Криму й окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Відносна більшість – 44% українців у разі проведення референдуму проголосували б за вступ України в НАТО.

Про це свідчать дані опитування Центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова – повідомляє Радіо «Свобода».

«Якщо б відбувся референдум про вступ України до НАТО, то «за» проголосували б відносна більшість – 44%, проти – 26%. Не брали б участі в референдумі і не визначилися загалом 31% опитаних. У 2007-му за вступ до НАТО готові були проголосувати 19% респондентів, проти – 54%. Не брали б участі в референдумі в не визначилися загалом 27% опитаних», – йдеться в опитуванні.

За словами авторів дослідження, референдум щодо вступу до НАТО також мав би шанси бути успішним, передусім за рахунок голосів заходу (70%) і центру України (49%). Противники НАТО переважають на сході (44% проти 31%) в Донбасі (37% проти 21%), на півдні частки противників і прихильників значно не відрізняються (34% проти 30%).

«У питанні підтримки вступу до НАТО в період 2014-2015 років було досягнуто перелому: ідея вступу вперше за часи незалежності України здобула підтримку відносної більшості громадян і більшості тих, хто взяв би участь в уявному референдумі. Водночас у ставленні до цього питання, на відміну від ставлення до вступу до ЄС, ще не досягнуто переваги позитивного ставлення над негативним у всіх регіонах», – йдеться в дослідженні.

Водночас, за опитуванням, на гіпотетичному референдумі стосовно вступу до Євросоюзу «за» проголосували б 56% опитаних, проти – 18%, 26% опитаних не брали б участі в референдумі або не визначились.

Соціологічне дослідження провели 11-23 грудня 2015 року в усіх регіонах України за винятком Криму й окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитали 10 071 респондента віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки – 1%.

Дивіться також: 12 концертів за два місяці заради допомоги ветеранам АТО

12 концертів за два місяці заради допомоги ветеранам АТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:05 0:00

XS
SM
MD
LG