Спеціальні потреби

НАТО планує розширити відносини з Росією


Праворуч: Андерс Фог Расмуссен та Мадлен Олбрайт та під час засідання у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі

Розширення зв’язків з Росією може стати одним з пріоритетних завдань для НАТО. У штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу у Брюсселі оприлюднили проект нової стратегії розвитку цієї організації на наступне десятиліття. Цей проект буде висунутий на голосування на наступному саміті Альянсу, який відбудеться у Листопаді.

НАТО було засноване у 1948-му році, на противагу Радянському Союзу. Зараз Альянс намагається виділити головні цілі свого існування. Члени групи експертів, які працюють над формулюванням нової місії Альянсу вважають, що НАТО та Росія повинні працювати більш тісно над досягненням взаємних інтересів – як от протиракетна оборона, контр-тероризм, боротьба з наркоторгівлею і безпека в океанах.

Колишній держсекретар CША Мадлен Олбрайт, яка очолює експертну групу НАТО, вважає, що Росія не повинна сприймати розширення НАТО на схід як загрозу для своєї безпеки, оскільки, на відміну від Радянського Союзу, її не вважають ворогом НАТО.

Серед іншого проект місії НАТО на наступне десятиріччя передбачає перемогу в Афганістані, подолання загрози ракетного удару з боку Ірану, посилення безпеки своїх членів і зближення Сполучених Штатів та їх європейських партнерів по НАТО.

XS
SM
MD
LG