Спеціальні потреби

Актуально

Досвід для України і НАТО: військові навчання Rapid Trident-2019 більш масштабні

Rapid Trident-2019 стартував 16 вересня 2019 року

3800 військовослужбовців, 700 одиниць техніки залучені на навчання Rapid Trident-2019, що стартували на Львівщині

На Львівщині у Міжнародному центрі миротворчості і безпеки (Яворівський полігон) 16 вересня розпочалися наймасштабніші в Україні українсько-американські командно-штабні навчання Rapid Trident-2019 («Стрімкий тризуб»). Близько 3800 військовослужбовців із 14 країн світу – членів і партнерів НАТО, а це США, Канада, Польща, Велика Британія, Литва, Молдова, Грузія та Україна – протягом двох тижнів спільно відпрацьовуватимуть бойові навики. Цього року вперше у такому вишколі бере участь українська бригада.

Цьогоріч у міжнародних навчаннях Rapid Trident-2019 на Яворівському полігоні беруть участь близько 3800 військовослужбовців із 14 країн і це ще більш масштабний вишкіл, аніж торік, коли спільно тренувались 2200 військовослужбовців. На полігоні залучено майже 700 одиниць автомобільної техніки і бойових броньованих машин, 4 гелікоптери Мі-8 бригади армійської авіації, що вдвічі більше, аніж у 2018 році.

Розмах навчання вражає військовослужбовців 10-ї гірсько-штурмової бригади. Вони проходять тримісячний вишкіл із військовими інструкторами країн НАТО і, водночас, залучені до командно-штабних навчань Rapid Trident-2019. Відтак вперше українська бригада проходитиме навчання на рівні з військовослужбовцями країн і партнерів НАТО.

Командир бойової машини 10-ї гірсько-штурмової бригади Юрій Гуцуляк зауважує, що попри його бойовий досвід на Донбасі з 2015 року, навчання під керівництвом натовських інструкторів, а також протягом двох тижнів спільно з військовослужбовцями з 14 країн, включно з Україною, лише зробить його професійнішим бійцем.

Нам це все пригодиться у зоні бойових дій
Юрій Гуцуляк

«Те, що співпало навчання, думаю, і наша заслуга. Бо наша бригада бойова і гідна цього. Дуже багато вже дізнався нового, як із мінно-вибухової справи, знешкодження саморобних вибухових пристроїв, із топографії, а ще дуже багато корисного з медицини, бо вона потужна у країнах НАТО. Нам це все пригодиться у зоні бойових дій: індивідуальне злагодження, злагодження відділень, працювали, як в обороні, так і наступі, пройшли злагодження у складі взводів і рот. І все це ще досконаліше, за більшої кількості військовослужбовців із різних країн на Rapid Trident. Після цих навчань ми повертаємось в нову ротацію і виїжджаємо на лінію розмежування», – говорить боєць Юрій Гуцуляк, який пройшов багато гарячих місць на Донбасі.

Українські військовослужбовці під час відкриття Rapid Trident-2019
Українські військовослужбовці під час відкриття Rapid Trident-2019

Власне, його досвід та інших українських військовослужбовців цікавий капітанові Нацгвардії штату Каліфорнія Джейсону Луалину. Він у 2016 році також був на Rapid Trident.

Ми тут, щоб підтримати українців
Джейсон Луалин

«Ми тут, щоб підтримати українців. Навчання – це спільний досвід, бачу що українське військо стає кращим. Вони беруть участь в Операції Об’єднаних сил. Навчальний центр розвивається у плані інфраструктури, щодо своїх можливостей. Важливо те, що під час навчань є великий рівень взаємосумісності українських військових і НАТО. Мені дуже цікавий досвід українців», – зауважив капітан армії США Джейсон Луалин.

Під час навчань військовослужбовці спільно виконуватимуть завдання з медичної евакуації, висадки десанту, вправи з бойової стрільби, виконуватимуть завдання з урахуванням досвіду протистояння збройної агресії, загалом гібридним війнам. Діятимуть за підготовленим сценарієм, зокрема відпрацьовуватимуть бойові дії під час водного захоплення території і звільнення населеного пункту від ворога.

Медичній підготовці приділяють велику увагу під час навчань
Медичній підготовці приділяють велику увагу під час навчань

Навчання проходитиме у дві фази
Олександр Жакун

«Навчання проходитиме у дві фази: командно-штабна 19–21 вересня. Під час неї будуть відпрацьовуватися питання планування та управління застосування багатонаціональної дивізії і відновлення положення по охороні державного кордону, з використанням системи імітаційного моделювання. І друга, польова фаза – із 24 по 26 вересня, під час якої будуть відпрацьовані спільні дії під час оборони, стабілізації і наступу багатонаціональної бригади у взаємодії з іншими військовими формуваннями з використанням системи MILES», – каже співкерівник навчання від української сторони, полковник Олександр Жакун.

Ми, власне, хочемо досягнути цієї взаємодії, взаємосумісності ЗСУ, США, інших держав-членів НАТО і партнерів
Тімоті Клівленд

Від України у навчаннях, окрім 10 гірсько-штурмової бригади, беруть участь Національна гвардія, Національна поліція,Прикордонна служба, Управління державної охорони, Служба з надзвичайних ситуацій.

«Rapid Trident-2019 показує напрямок, по якому рухаються сили безпеки України. І ціль, яку вони ставлять, – це взаємосумісність зі Збройними силами НАТО. Ми, власне, хочемо досягнути цієї взаємодії, взаємосумісності ЗСУ, США, інших держав-членів НАТО і партнерів», – говорить співкерівник навчання від американської сторони, полковник Тімоті Клівленд.

Тімоті Клівленд (ліворуч) і Олександр Жакун
Тімоті Клівленд (ліворуч) і Олександр Жакун

Міжнародні навчання – це досвід

Останні 4 роки НАТО запрошує українських військовослужбовців на навчання, які відбуваються в Європі. Сержант ЗСУ Євген Мохтан у серпні побував у німецькому місті Гоенфельс на багатонаціональних навчаннях Combined Resolve-12. Зведений український підрозділ брав участь у вишколі у складі багатонаціональних сил BLUFOR, OPFOR, у штабах батальйону, бригади та дивізії. Євген Мохтан був у складі української групи спостерігачів, яка оцінювала дії підрозділів, згідно з натовськими стандартами. У цих навчаннях взяли участь військовослужбовці з 21 країни.

«Було чому повчитись. Забезпечення на дуже високому рівні, планування, накази, те, як особовий склад командирів реагує і втілює в життя від бригади до останнього солдата. Настільки це швидко, і кожен розуміє свої завдання. Люди всі мотивовані на 100%. Якщо українські інструктори беруть участь у міжнародних навчаннях, передусім, це досвід. Ми маємо можливість подивитись, куди Україні слід йти, як працювати, втілювати досвід», – зауважив сержант Радіо Свобода.

Є певна кількість військовослужбовців, яка не відійшла від старої радянської схеми
Євген Мохтан

На запитання, як реалізувати натовський досвід в українській армії, Євген Мохтан відповів: «Ми намагаємось, але ще нам потрібно багато років, тому що в українській армії небагато, але є, залишалась певна кількість військовослужбовців, яка не відійшла від старої радянської схеми. Ці люди повільно переходять на нову систему і гальмують весь процес. Треба працювати, продовжувати роботу, яка почалась у 2015 році, коли військовослужбовців вчать за стандартами НАТО», – каже сержант ЗСУ.

Rapid Trident-2019 на Яворівському полігоні триватиме 2 тижні. 20 вересня навчання відвідають високі гості.

Військово-мистецький колектив подарував закарпатський танець під час відкриття
Військово-мистецький колектив подарував закарпатський танець під час відкриття

Rapid Trident стартував в Україні у 1994 році.

Передрук з "Радіо Свобода"

Дивіться також: У Лос-Анджелесі благодійники допомагають душевно та фізично хворим безхатченкам знаходити житло

Всі новини дня

Як українці можуть застосувати американські протирадіолокаційні ракети, розмірковують західні ЗМІ

Архівне фото: ракета ВМС США AGM-88 HARM на літаку F/A-18C Hornet jet

Про те, чи застосовує Україна американські протирадіолокаційні ракети, і як це може позначитись на ході війни, пишуть західні ЗМІ.

Наявність цих ракет в Україні підтвердили минулого тижня в Пентагоні.

“В нещодавні пакети військової допомоги ми включили певну кількість протирадіолокаційних ракет, які можуть бути випущені з українських літаків, і можуть мати вплив на російські радари та інші речі”, - заявив заступник міністра оборони США Колін Каль під час брифінгу для преси 8 серпня.

Також минулого тижня в соцмережах з'явились фото уламків таких ракет на контрольованих Росією об'єктах. Голос Америки не зміг незалежно підтвердити ці фото.

Видання The Hill повідомляє з посиланням на інформацію від українського пілота з позивним "Джус" про те, що нещодавно Україна використала протарадіолокаційні ракети, щоб придушити протиповітряну оборону Росії в рамках виконання комплексного завдання.

Раніше жодна з повітряних сил не могла інтегрувати амерканські високошвидкісні протирадіолокаційні ракети HARM з радянськими літаками, пише Forbes. Видання припускає, що українці змогли інтегрувати ракети HARM давнього зразка з наземними пусковими установками.

Forbes, а також українські новинні видання припустили, що запуски могли проводитись з румунських чи словацьких літаків Міг-29.

Видання The Drive пише, що використання таких ракет дає Україні важливу перевагу у бойових діях. Аналітики припускають, що Україна могла використовувати HARM на літаках навіть радянського зразка, застосовуючи дистанційний інтерфейс, який через зв'язок, подібний до Bluetooth, дозволив би обійти радянську систему управління.

Британське видання Telegraph зауважує, що експертів галузі шокували повідомлення про те, що Україні минулого місяця вдалось знешкодити російські установки С-300.

Тепер вони припускають, що це вдалось завдяки протирадіолокаційним ракетам і вказують, що ці ракети можуть відіграти важливу роль в контрнаступі на півдні України і, зокрема деокупації Херсону. Адже, вважають автори статті, для проведення масштабного наступу, Україна повинна буде отримати контроль над небом.

Естонія і Латвія оголосили про припинення участі в групі співпраці країн Центральної та Східної Європи з Китаєм. Відео

Естонія і Латвія оголосили про припинення участі в групі співпраці країн Центральної та Східної Європи з Китаєм. Це відбулось на тлі більшої настороженості європейців антизахідною китайською риторикою. Серед предметів розходжень між Європою та Китаєм зараз є російська війна в Україні.

Рушді підключили до апарата штучного дихання, він може втратити око – ЗМІ

Архівне фото: письменник Салман Рушді, 2018 рік

Письменника Салмана Рушді, на якого було здійснено напад у Нью-Йорку в п’ятницю, підключили до апарата штучної вентиляції легенів і, за інформацією його літературного агента, Рушді, ймовірно, втратить око.

На Салмана Рушді, відомого письменника та лауреата провідних світових літературних премій, чиї твори викликали погрози смерті, було здійснено напад у п’ятницю перед лекцією, яку він мав прочитати в Інституті Чатокуа в західній частині штату Нью-Йорк.

Нападник принаймні двічі вдарив 75-ти літнього письменника ножем на сцені, коли той готувався до виступу, повідомляє поліція штату.

Поліція також повідомила, що підозрюваного ідентифіковали як 24-річного Хаді Матара, який походить з Ферв’ю, штат Нью-Джерсі. Поліція співпрацює з ФБР і місцевою владою, щоб встановити мотив. У суботу нападнику пред’явили звинувачення у замаху на вбивство.

За словами поліції штату, підозрюваний вискочив на сцену та вдарив Рушді щонайменше один раз ножем у шию та щонайменше один раз у живіт.

Рушді доставили до лікарні на вертольоті. За інформацією телеканалу CNN, Рушді перебуває на апараті штучної вентиляції легень. Його літературний агент Ендрю Вайлі повідомив газеті New York Times, що письменник може втратити око, також у нього пошкоджені нерви в руці та поранена печінка.

Ставлення Салмана Рушді до делікатних політичних і релігійних тем перетворило його на суперечливу фігуру.

Після виходу в світ роману Рушді «Сатанинські вірші», книжку засудив як блюзнірську аятолла Рухолла Хомейні, лідер ісламської революції 1979 року в Ірані, який видав фетву на вбивство письменника. Рушді переховувався майже десять років, але останні роки жив відносно відкрито.

Рушді, народжений в Індії, став громадянином США в 2016 році і проживає в Нью-Йорку.

В інтерв’ю німецькому журналу Stern, записане два тижні тому і видане в суботу вже після нападу на Рушді, він говорив про те, що тепер живе «відносно нормальним життям».

Рушді сказав, що його турбують загрози демократії в Сполучених Штатах, такі як расизм, «ненависть до здобутків лібералізму» та те, що він називав «зачатками фашизму», які він вбачав у русі, що підтримував попереднього президента Дональда Трампа.

У матеріалі використана інформація CNN та Reuters.

Обшуки ФБР в маєтку колишнього президента Дональда Трампа у Флориді - реакція Конгресу США. Відео

В Сполучених Штатах цього тижня багато шуму наробили обшуки ФБР в маєтку колишнього президента Дональда Трампа у Флориді. Це стало чи не основною темою тижня, яка стосується внутрішньої політики США.

Законодавці США схвалили законопроект Байдена, покликаний знизити інфляцію

Байден сказав, що підпише законопроект наступного тижня.

У п’ятницю Палата представників США, де більшість має Демократична партія президента США Джо Байдена, схвалила «Закон про зниження інфляції», обсягом 430 мільярдів доларів. Очікується, що цей законодавчий пакет допоможе знизити ціни на ліки, що відпускаються за рецептом, та сприятиме скороченню внутрішніх викидів парникових газів.

Як кажуть оглядачі, це найбільший пакет заходів з подолання зміни клімату за історію США, який також забезпечує головну законодавчу перемогу президенту Джо Байдену перед проміжними виборами до Конгресу 8 листопада.

Законодавство дозволить системі медичного страхування Medicare домовитися про зниження цін на ліки для людей похилого віку, а також забезпечить, щоб корпорації та багаті американці сплачували необхідні податки.

Демократи кажуть, що це допоможе побороти інфляцію шляхом скорочення дефіциту федерального бюджету.

Палата представників проголосувала 220 проти 207, жоден республіканець не проголосував за ухвалення цього закону. Сенат схвалив проект закон тиждень тому після обговорення, що тривало 27-годин.

Після ухвалення законопроект був відправлений на підпис президенту.

Байден сказав, що підпише законопроект наступного тижня, а потім Білий дім проведе святкування 6 вересня на честь того, що, за його словами, було історичним законодавством.

«Ухваливши Закон про зниження інфляції, демократи Палати представників вирішили побудувати майбутнє, де кожен має шанси, а не лише ті, хто вже має силу», – написав Байден у своєму твіті.

У підготовці матеріалу була використана інформація АР та Reuters.

Більше

XS
SM
MD
LG