Спеціальні потреби

Актуально

Що буде з Північною Ірландією та Шотландією після Brexit? - переговори Мей з ЄС

"Незважаючи на всі наші зусилля, сьогодні було неможливо узгодити весь пакет. Це – не провал, а початок наступного раунду", - повідомив президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер про результати зустрічі з прем’єр-міністром Великобританії Терезою Мей, що відбулась 4 грудня.

Напередодні зустрічей Мей з керівництвом ЄС, ЗМІ очікували прориву в остаточному врегулюванні першої стадії основних суперечливих питань Brexit.

Планувалось, що домовленість з "повного" пакету першої стадії Brexit прокладе шлях для остаточної угоди на саміті, що відбудеться через 10 днів.

Голова Європейської ради Дональд Туск заявив, що він "вітає прогрес", і що угода стосовно Ірландії, а також питання виплат за "розлученням" та рішення із забезпечення прав громадян "наближаються".

Великобританія проголосувала за Brexit торік, і має вийти з ЄС до березня 2019 року, однак переговори гальмуються через три питання.

ЄС рекомендує почати переговори стосовно режиму торгівлі після досягнення "значного прогресу" з питання статусу громадян інших країн, сум виплат за "розлученням" та кордон з Північною Ірландією.

Ірландський уряд прагне гарантій від Великобританії про те, що після Brexit не буде митного контролю на кордоні з Північною Ірландією і не буде створено обмежень для пересування товарів та подорожей.

Реагуючи на повідомлення про те, що Північна Ірландія збереже регуляторну відповідність з ЄС навіть після Brexit, прем’єр-міністр Шотландії Нікола Стерджен заявила, що "немає жодних конкретних причин", чому інші частини Великобританії не можуть зробити те саме.

Стосовно виплат за "розлученням", Великобританія, за повідомленнями преси, збільшила пропозицію, яка може досягти 50 мільярдів євро, повідомляють ЗМІ.

Дивіться також: Як російській пропаганді вдається закріпитися на Заході

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG