Спеціальні потреби

Американці про Майдан: на нього вийшли благородні люди


Майдан. Ніч 29-30 листопада

Посольство України у США, спільно з громадською організацією United Help Ukraine, гуртом "Гердан" та Ендрю Краусом, організували благодійний концерт у пам'ять Героїв Небесної Сотні.

Події на Майдані Незалежності дворічної давнини досі залишаються відкритою раною у пам’яті багатьох українців. Жорстоке побиття студентів “Беркутом”, смерть Сергія Нігояна, Михайла Жизневського – перших з Небесної cотні є нагадуванням, яку ціну заплатили українці за право жити у вільній країні.

“Хочу плакати, кожного разу, як дивлюся відео з подій 2014 року”, – говорить Соломія Горохівська з гурту “Гердан” та додає, що її серце переповнюється обуренням за смерть людей на Майдані.

"Оцінити це неможливо тому, що дуже багато людей загинуло і віддали своє життя заради того, щоб дихати вільно, щоб бути вільними, щоби бути на рівні з Європою, з Америкою. Часами важко дивитись, бо ситуцація не змінилась на краще", - говорить Соломія.

Спеціально на концерт Стівен Кінан прилетів зі штату Колорадо.

"Я прийшов на концерт, щоб віддати шану полеглим героям Майдану. Два роки тому на Майдан вийшли благородні люди. Вони зробили революцію для себе, для того, щоб захистити західні цінності", - сказав він.

Посол України у США Валерій Чалий зізнається: навіть через два роки після подій на Майдані, він відчуває біль.

"Для мене, як фактично учасника тих подій – дуже чутливий момент. І тому я в основному зараз думаю про тих людей, тих 12-х перших жертв, які віддали своє життя за Україну, і далі – Небесна cотня, список цей, до речі до кінця не встановлений, і ті хто скоював ці злочини не притягнуті до відповідальності... І це болить. Є відчуття того, що це не повинно повторитись і друге відчуття, що ціна дуже величезна, яку заплатили вони, и продовжують далі платити наші солдати, наші волонтери, наші офіцери, захіщаючи Україну", - заявив посол.

Валерій Чалий додає, що нині Революція Гідності формує нове покоління українців. Вона є нагадуванням усім українським політикам, що ті повинні бути гідними пам’яті загиблих.

Оксана родом з Миколаєва, нині живе і працює у Вашингтоні. Для неї події на Інститутській та Грушевського стали важливим кроком в історії України.

"Я бачу різницю, що зробила Революція гідності. Біль тому, що я бачу, скільки ще треба зробити роботи", - сказала віце-президент United Help Ukraine Оксана Осіпова.

У приміщенні посольства відбувся аукціон. Частина зібраних коштів піде на оплату доставки контейнера з медичним устаткуванням.

"Важко про це говорити. Хотілося б, щоб через два роки було більше змін у кращу сторону. І щоб країна рухалася уперед... Щоб ці люди.... Ці діти, які загинули, вони не були забуті ніким: ані українським народом, ані людьми, які в Америці чи інших країнах Європи", - сказала Веліда Кент.

У посольстві України у США запалил свічки на честь героїв Небесної сотні запалили свічки. Коли люди говорять про події дворічної давнини, у них на очах навертають сльози.

Відвідувачі та учасники концерту одностайні у своїх висновках: українці заплатили страшну ціну за своє право бути вільними людьми та за свій шлях до Європи. Цього ніхто не повинен забувати, особливо українські політики.

Дивіться також: "Українці обурені такою несправедливістю" - фотограф із США, який знімає поранених. Відео

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG