Спеціальні потреби

США засудили вбивство Бориса Нємцова


Президент США Барак Обама опублікував спеціальну заяву у зв'язку з вбивством російського опозиційного політика Бориса Нємцова:

«Сполучені Штати засуджують жорстоке вбивство Бориса Нємцова, і ми закликаємо російську владу провести оперативне, незалежне і прозоре розслідування обставин його вбивства і гарантувати, що винні в цьому жахливому злочині відповідатимуть перед законом. Нємцов був невтомним захисником своєї країни і домагався для співгромадян тих прав, якими наділені всі люди. Я захоплювався мужньої самовідданістю Нємцова в боротьбі проти корупції в Росії і був вдячний йому за готовність ділитися зі мною відвертими поглядами, коли ми вперше зустрілися в Москві в 2009 році. Ми висловлюємо наші щирі співчуття родині Бориса Юхимовича і росіянам, які втратили одного з найвідданіших і яскравих захисників їх прав».

У свою чергу державний секретар США Джон Керрі виступив із заявою, в якій зазначив, що він шокований і глибоко засмучений звісткою про жорстоке вбивство колишнього заступника прем'єр-міністра РФ Бориса Нємцова.

«Борис Нємцов присвятив своє життя розвитку більш демократичної, процвітаючої, відкритої Росії, - з більш міцними зв'язками між Росією та її сусідами, партнерами - включаючи Сполучені Штати, - заявив держсекретар. - Він служив своїй країні в самих різних посадах: у федеральному уряді, парламенті, на посту губернатора Нижнього Новгорода, в якості політичного лідера та активіста».

За словами держсекретаря США, будучи політичним лідером, Борис Нємцов прагнув «реформувати Росію» і надати її народу «великі можливості».

«Його відсутність буде глибоко відчуватися в Росії і в усьому світі», - зазначив Керрі.

«Сполучені Штати закликають російську владу без зволікання розслідувати і притягти до відповідальності всіх винних», - йдеться у заяві державного секретаря США.

XS
SM
MD
LG