Спеціальні потреби

Нью-Йорк стає на ноги після «Сенді»


Нью-Йорк після "Сенді"
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00
Direct link

Нью-Йорк після "Сенді"

Пройшов місяць з часу коли ураган «Сенді» наніс суттєвої шкоди східному узбережжю Сполучених Штатів. Мешканцям найбільш ушкоджених районів ще доведеться довго відбудовувати зруйноване життя. Безпосередню матеріальну шкоду оцінюють у 25 мільярдів доларів. Приблизно стільки ж недорахують у вигляді прибутків. Багато збитків зазнали підприємці найбільшого міста країни Нью-Йорка.

Хоча туристична частина міста - острів Мангеттен - постраждав не найбільше, гості міста чекають поки життя Нью-Йорка повністю стабілізується. А туристична індустрія, тим часом, зазнала значних збитків.

Щороку Нью-Йорк відвідує понад 50 мільйонів туристів. Місто приваблює своєю архітектурою, нічним життям та шопінгом. Відвідувачі везуть назад неповторні спогади, а залишають 55 мільярдів доларів.

Ураган «Сенді» відлякав чимало туристів, адже на кілька днів паралізував Нью-Йорк. Щоправда, найсміливіших не зупинила навіть природа.

Всесвітньо відомі бродвейські шоу щороку продають квитків на суму у мільярд доларів. Відвідують їх переважно туристи. Через «Сенді», театри на Бродвеї не працювали три дні поспіль, найдовше ніж будь коли у своїй історії. За ці дні індустрія втратила вісім мільйонів доларів, лише на квитках.

Шарлот Мартін - президент Асоціації бродвейських театрів. Для неї Бродвей – це справа життя:

«Вислів «шоу повинно продовжуватись», не просто слова. Це в суті та серці кожного, хто працює на Бродвеї. Чи то швейцар чи актор, працівник сцени чи продюсер, кожен відчуває надзвичайну відповідальність за виставу».

Ненсі Плейджер очолює Торгівельну палату Мангетена. У перші дні після стихії, туристи опинилися заручниками міста, каже вона.

«Все було зачинено. Вони не могли ані купити щось, ані сходити кудись. Багатьом довелося сидіти у своїх готелях, де вони і харчувалися. Вони не могли навіть пройтись у парку».

Стихія зупинила роботу популярних водних маршрутів навколо острова. Хоча кораблі вдалося вберегти, каже речник компанії водних подорожей Джейсон Гекет, усі пристані були затоплені:

«Вода піднялася на два з половиною метра і накрила причали. Електро-мережі, комп’ютерні системи, усе було знищено. Нам знадобилося кілька днів, щоб все хоч якось привести у робочий стан».
Щороку Нью-Йорк відвідує понад 50 мільйонів туристів. Місто приваблює своєю архітектурою, нічним життям та шопінгом. Відвідувачі везуть назад неповторні спогади, а залишають 55 мільярдів доларів.

Як тільки над Нью-Йорком розвіялися хмари, туристична індустрія почала відновлюватися. У перший робочий день після «Сенді», на екскурсію катером навколо Мангетена прийшло понад 1200 людей.

Туристка з Чилі зазначила, що для неї побувати в Нью-Йорку це мрія, хоча потрапити туди було трошки складно через «Сенді». Вона додала, що Америка фантастична країна, коли потрібно знову стати на ноги, а Нью-Йорк найкраще місто.

Щоправда, у районах куди туристи, як правило, не потрапляють, тисячі мешканців міста все ще оговтуються від урагану. Чимало опинились без даху над головою, і це на порозі зими, яка у цій місцевості досить сувора. Однак, місто поступово стає на ноги – адже це Нью-Йорк.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG