Актуально
Неоімперську політику влади Росії названо найсерйознішою загрозою у стратегії національної безпеки Польщі

Президент Польщі Анджей Дуда 12 травня підписав Стратегію національної безпеки, затверджену Радою міністрів 30 квітня. Як передає «Польське радіо», у документі описані основні загрози безпеці Польщі і Російська Федерація вказана серед таких.
Агресія проти Грузії, незаконна анексія Криму та дії у східній Україні порушили базові принципи міжнародного права та підірвали основи європейської системи безпеки
"Найбільш серйозною загрозою є неоімперська політика влади Росії, якої вона прагне досягнути за допомогою військової сили. Агресія проти Грузії, незаконна анексія Криму та дії у східній Україні порушили базові принципи міжнародного права та підірвали основи європейської системи безпеки", - йдеться у документі.
Стратегія також відзначає, що Росія імовірно продовжить свою політики спрямовану на підрив нинішнього світопорядку з метою "відновити свої силу та сфери впливу".
"Ця загроза, звичайно, добре відома. Це агресивна політика Росії. Ми протистоїмо цій політиці, беручи активну участь в діяльності Північноатлантичного альянсу. Вояки польської армії дислокуються на Східному фланзі НАТО, але не лише у Польщі, а також і в країнах-союзниках із блоку НАТО", – прокоментував міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак.
Повідомляється, що стратегія також враховує останню загрозу, якою виявився коронавірус з Китаю.
Остання стратегія безпеки Польщі була створена у 2014 році. Проте цей документ не враховував загрози з боку Росії в контексті її агресивних дій щодо України.
Стратегія національної безпеки – державний документ, на якому базуються детальні вказівки щодо безпекових питань.
Дивіться також: Роботи приходять на допомогу вашингтонцям
Всі новини дня
Українки у США друкують та продають футболки з відомою маркою Укрпошти. Відео
Українці у США вболівають за Україну та як можуть наближають перемогу у війні. Мар’яна та Аня вирішили друкувати та продавати футболки з відомою маркою Укрпошти, на якій зображений затоплений крейсер Москва. З ними спілкувалася Ірина Соломко.
- Голос Америки
Історія родини з Ірпеня: “Не боїшся, що тебе вбʼють, боїшся, що тобі знову доведеться тікати”. Відео
Однією з початкових цілей Росії було захопити Київ за декілька днів. В перші тижні повномасштабного вторгнення окупаційні війська зайшли в міста поблизу української столиці. Серед інших громад, від російської армії сильно постраждав Ірпінь. Деталі – від Анни Чернікової.
- Голос Америки
Колишній міністр закордонних справ Литви: «Для НАТО прийшов час себе показати». Відео
У Литві відзначають посилення сил НАТО на східному фланзі - про це в інтерв’ю Голосу Америки розповів колишній міністр закордонних справ цієї країни Лінас Лінкявічус. Він також порівняв НАТО з Феррарі, яка задовго стоїть у гаражі.
Скільки HIMARS потрібно Україні для переваги? - оцінка генерала Годжеса. Відео
Чого Україні можна очікувати від саміту НАТО – подробиці. Відео
У Мадриді розпочався саміт НАТО. Напередодні Володимир Зеленський провів телефонну розмову з генсеком Альянсу Єнсом Столтенберґом - і наголосив на важливості потужної протиракетної оборони для України.
Facebook Forum