Спеціальні потреби

Уряд Нігерії веде закулісні переговори з угрупованням Боко Гарам


Представник президента Нігерії Рубен Абаті підтвердив повідомлення, що уряд веде переговори з радикальним ісламістським угрупованням Боко Гарам, яке відповідальне за вбивство сотень людей.

Метою закулісних переговорів, за повідомленням представника президента, є відновлення миру і стабільності, зокрема в північному районі країни, де найбільше випадків насильства.

Абаті заявив журналістам у неділю в Абуджі, що уряд хоче ознайомитися зі скаргами ісламістів, щоб покласти край насильству. Однак він додав, що уряд має намір привести до відповідальності кожну особу, що порушить закони.

Це перша заява службовця уряду, що відбуваються переговори з угрупованням Боко Гарам.

Цього місяця імовірний представник ісламістського угруповання Габу Мохамед заявив Голосу Америки, що воно веде переговори з урядом у відповідь на заклики громадськості до миру.

Правозахисна організація Вахта прав людини твердить, що від 2010 року угруповання Боко Гарам вбило щонайменше 1400 людей. Це радикальне угруповання хоче запровадити суворі ісламські закони в усій країні. Воно не визнає ані уряду, ані конституції Нігерії.

Приблизно половина населення Нігерії – мусульмани, які живуть переважно на півночі, тоді як на півдні переважають християни.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG