Спеціальні потреби

Актуально

У парламенті Німеччини будуть нові голоси за скасування санкцій щодо Росії

Кандидати від партії “Альтернатива для Німеччини” у неділю святкували здобутки на виборах

Ослаблений після виборів у неділю партійний блок Анґели Меркель Християнсько-демократичний союз і Християнсько-соціальний союз залишається найбільшою силою у німецькому парламенті, але неочікувано потужні здобутки крайньо-правих демонструють зміни у настроях країни.

Вперше в Бундестаг і одразу на третє місце пройшла партія “Альтернатива для Німеччини” (АдН), яку опоненти називають популістською та націоналістичною.

Коментатори вказують на непряму, а часом відверту підтримку Росії, яку отримують політичні сили, налаштовані проти засадничих ідей Європейського Союзу.

Кремль розглядає правих популістів - як поміркованих, так і радикальних - в якості дуже важливих (хоча й не єдиних) союзників у ЄС
Політолог Антон Шеховцов

Яку альтернативу пропонує “Альтернатива для Німеччини”?

З шести партій, які пройшли в Бундестаг, п’ять оголосили, що відмовляються від співпраці з новою парламентською силою і намагатимуться створити урядову коаліцію без крайньо-правих.

Але, отримавши у Бундестазі 94 (за попередніми підрахунками) місця з 709, АдН проголосила, що підніме свої гасла на національний рівень.

Створена 4 роки тому АдН досі мала депутатів лише у регіональних парламентах і вела кампанію з вимогами обмеження імміграції, відновлення контролю на кордонах та відмови Німеччини від спільної грошової одиниці - євро.

АдН також відкидає твердження про вирішальність людського чинника у глобальних змінах клімату і хоче скасування державних програм скорочення викидів вуглецю.

"Альтернатива для Німеччини" зосереджується на внутрішніх проблемах країни, але її партійна програма передбачає, що зовнішня політика повинна підпорядковуватися німецьким інтересам.

Російський чинник

АдН проголошує у виборчому маніфесті, що “виступає за припинення політики санкцій” щодо Росії і за поглиблення економічної співпраці з Москвою.

“Пом’якшення відносин з Росією - передумова тривалого миру в Європі. Інтересам Німеччини відповідає залучення Росії у всеохопну систему безпеки, не забуваючи при цьому наші власні інтереси та інтереси партнерів - союзників”, - сказано у партійному документі.

Після гучних звинувачень про втручання Росії в американську виборчу кампанію 2016 року, а також про намагання Москви сприяти крайньо-правому кандидату не весняних президентських виборах у Франції західні ЗМІ пильно стежили за російським слідом у німецькій виборчій кампанії.

Про прямі спроби зовнішнього втручання широко не повідомляли, але деякі спостерігачі вказували на нетипове поширення автоматизованими рекламними потоками у Twitter повідомлень з гаслами, співзвучними із заявами німецьких крайньо-правих.

Базована у Лондоні журналістка та історик Енн Еплбаум стверджувала, що теперішня влада в Росії приховано підтримує “Альтернативу для Німеччини”, а також використовує свій корупційний вплив на деяких представників німецької еліти.

Політолог Антон Шеховцов, який досліджує крайньо-праві сили у Європі, стверджує, що “Кремль розглядає правих популістів - як поміркованих, так і радикальних - в якості дуже важливих (хоча й не єдиних) союзників у ЄС…”

“Пряма і непряма підтримка крайніх правих сил на Заході з боку Кремля та близьких до нього політично-ділових кіл спрямована на послаблення політичної єдності Заходу з метою (1) досягнення геополітичної перемоги путінської Росії над ліберально-демократичним Європейським Союзом і (2) укладення “нового Ялтинського договору”, який би віддав Росії зону впливу (пострадянський простір) та легітимізував би незмінність путінського тобто антидемократичного режиму”, - вважає Шеховцов.

Результати німецьких виборів засвідчили, що найбільшу підтримку крайньо-права “Альтернатива для Німеччини” здобула на сході країни - на територіях колишньої комуністичної НДР, де безробіття часто вище, а платня працівників нижча, ніж у західній частині.

Дивіться також: Вікно в Америку: Що подобається американцям в українській культурі

Вікно в Америку: Що подобається американцям в українській культурі
please wait

No media source currently available

0:00 0:20:00 0:00

Всі новини дня

“Щоб люди мріяли жити в Україні”: інтерв’ю з командувачем ВМС України Олексієм Неїжпапою. Відео

Командувач ВМС України Олексій Неїжпапа отримав звання віце-адмірала через два дні після затоплення флагманського корабля Чорноморського флоту Росії «Москва». Мирослава Гонгадзе поспілкувалася з командувачем під час патрулювання Дніпра про звільнення о. Зміїний та бойовий дух ЗСУ.

В Конгресі США розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

У Конгресі США сьогодні розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Окрім прямої військової та економічної підтримки, законопроект передбачає виділення коштів на "підготовку та відповідь на потенційні ядерні та радіологічні інциденти".

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Євросоюз оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та головний дипломат ЄС Жозеп Боррель пояснили: санкції стосуватимуться експортно-імпортних обмежень – і є відповіддю на нову ескалацію війни в Україні.

“Надсилають повістки всім підряд”: росіяни масово виїжджають з Росії в Грузію, щоб ухилитися від мобілізації. Відео

Чоловіки виїжджають з Росії, щоб ухилитись від мобілізації. Тисячі людей стоять в черзі на в'їзді в Грузію. Значна частина грузинів побоюється, що із тими, хто проти російського вторгнення в Україну, прибудуть і ті, хто підтримує політику Кремля, але не хоче воювати особисто.

CША оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в понад 1 мільярд доларів. Відео

США оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в 1 млрд дол. В нього входять 18 систем HIMARS, боєприпаси до них та інше озброєння. Також США готують санкції у відповідь на проведення РФ того, що вона називає референдумами на тимчасово окупованих територіях України.

Більше

XS
SM
MD
LG