Спеціальні потреби

Нобелівський комітет вручив премію миру неприсутньому лауреатові


Крісло лауреата Нобелівської премії миру Лю Сяобо

Незважаючи на обурення з боку Китаю, у п’ятницю в столиці Норвегії Нобелівський комітет влаштував церемонію вшанування ув’язненого китайського інакодумця Лю Сяобо, який став лауреатом цьогорічної премії миру.

Коли високопоставлені посадовці з усього світу вставанням з місць і оплесками вітали рішення норвезького Нобелівського комітету, його голова Турбйорн Яґланд делікатно поклав Нобелівську диплому на порожнє крісло, в якому мав сидіти китайський лауреат.

У промові з цієї нагоди Яґланд звернув увагу на те, що Лю Сяобо перебуває в ув’язненні, і висловив жаль, що він не присутній, щоб особисто отримати премію. Яґланд сказав, що «лише цей факт вказує на те, що ця нагорода була необхідною і відповідною».

Замість Лю Сяобо на церемонії було порожнє крісло, тому що він відбуває 11-річний термін ув’язнення за діяльність, скеровану проти державної влади. Китайські органи влади також тримають його дружину під домашнім арештом, щоб вона не могла представляти свого чоловіка на церемонії.

У Пекіні органи влади посилили заходи безпеки перед квартирою, в якій живе дружина Лю Сяобо – Лю Ся. Вартові перевіряють документи всіх осіб, які входять до будинку.

XS
SM
MD
LG