Спеціальні потреби

Нобелівською премією з економіки відзначено трьох осіб


Оголошено імена лауреатів Нобелівської премії з економіки.

Нобелівську премію з економіки за 2010 рік отримали два американці – Пітер Даймонд і Дейл Мортенсон – а також кіпріот Кристофер Піссарідесу з Лондонської школи економіки. Їх відзначили за опрацювання методів аналізу впливів урядової політики на безробіття та інші економічні явища.

Шведська королівська Академія наук зазначила, що ці науковці «опрацювали методи ринкового аналізу за допомогою пошукових систем». Всі три теорії з досліджень ринків допомагають аналітикам краще зрозуміти в який спосіб безробіття, поява вакантних робочих місць і рівень заробітків пов’язані з регулятивною та економічною політикою уряду.

Опрацьована науковцями пошукові методи мають також застосування у дослідженнях з валютною політикою, як рівно ж у державній, фінансовій, регіональній економіках а також на сімейному рівні.

Пітер Даймонд викладає економіку у Массачусетському технологічному інституті і є визнаним авторитетом у справах соціального страхування, податкової політики і пенсійних виплат. Президент Обама запропонував його кандидатуру до Федеральної резервної системи (Центрального банку) США, яка повинна ще бути схвалена в Сенаті.

Дейл Мортенсен є професором економіки Північно-західного університету у Еванстоні, штат Іллінойс.

Разом із британським професором Кристофором Піссарідесом американські науковці розділять премію на загальну суму у 1,5 мільйона доларів.

XS
SM
MD
LG