Спеціальні потреби

Нобелівську премію миру 2012 року присудили Європейському Союзу

  • Голос Америки

Нобелівський комітет присудив престижну премію миру 2012 року Європейському Союзу.

Про це оголосив голова Норвезького Нобелівського комітету Турбйорн Яґланд під час церемонії в Осло у п’ятницю.

За словами комітету, премію присудили ЄС, одностайно, за те, що "впродовж понад шістдесят років, він і його країни-члени сприяли розвитку миру та примирення, демократії і правам людини в Європі".

У комітеті заявили, що хоча сьогодні Євросоюз переживає «гостру економічну кризу» і «глибоке соціальне хвилювання», члени журі зосереджувалися на ролі, яку ЄС відігравав у перетворенні Європи з континенту воєн на континент миру.

На премію миру претендував 231 кандидат, у тому числі 43 організації. Серед кандидатів – колишня прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко.

Оголошувати лауреатів Нобелівської премії почали у понеділок. Премію з медицини було присуджено британцеві Джону Ґердону і японцеві Сінья Яманака за відкриття в перепрограмуванні стовбурових клітин. У вівторок, Серж Арош і Дейвид Вайнланд удостоїлися «Нобеля» за квантові дослідження. У середу, найпрестижнішої наукової нагороди з хімії удостоїлися американські вчені Роберт Лефковіц і Браян Кобілка. У четвер Нобелівську премію з літератури отримав китайський письменник Мо Янь.

Церемонії вручення нагород пройдуть у Стокгольмі та Осло 10 грудня, за традицією - у день смерті засновника Нобелівських премій - шведського підприємця і винахідника Альфреда Нобеля.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG