Спеціальні потреби

Північна Корея провела третє ядерне випробування

  • Голос Америки

Північна Корея заявила про «успішне» проведення третього ядерного випробування, незважаючи на заклики ООН припинити програму розробки ядерної зброї.

Офіційне Центральне телеграфне агентство Кореї у вівторок повідомило про підземне випробування «мініатюрного ядерного пристрою» великої вибухової потужності.

Міністерство оборони Південної Кореї привело війська до стану підвищеної боєготовності і також підтвердило факт вибуху ядерного пристрою в тому ж районі, де Пхеньян проводив попередні випробування.

У Нью-Йорку у вівторок вранці відбулося позачергове засідання Ради Безпеки ООН у справі КНДР, дії якої викликали критику з боку міжнародної громадськості.

Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун засудив випробування, назвавши його «явним і грубим порушенням» міжнародних санкцій.

Раніше Пхеньян погрожував провести третє ядерне випробування у відповідь на січневе посилення санкцій ООН - рішення, прийняте з приводу нещодавнього запуску північнокорейської ракети дальнього радіусу дії.

Згідно зі санкціями ООН, введеними в 2006 і 2009 роках, Північній Кореї заборонено проводити ядерні та ракетні випробування.XS
SM
MD
LG