Актуально
Чим не стали Нормандські переговори і які слова Путіна змусили Зеленського гірко усміхнутись – західні ЗМІ про зустріч у Парижі

Зустріч у Нормандському форматі, а також зустріч між президентами України та Росії, яка стала першою з часу обрання Володимира Зеленського президентом України, широко висвітлювали світові ЗМІ.
Переговори лише підкреслили різницю в позиціях сторін, пише Politico. Зеленський, який перед переговорами говорив українській пресі, що його метою є поспілкуватись з Путіним і відчути, чи є бажання "закінчити цю трагічну війну", справді зміг безпосередньо дізнатись, якою, з точки зору російського президента, має бути роль Росії у внутрішніх справах України – таку роль Путін ніколи б не потерпів від іншої держави, пише Politico.
"Під час прес-конференції Путін спокійно розповів про його наполягання на тому, щоб змінити Конституцію України", - зазначає видання. Путін сказав: "По-перше, ми говоримо про внесення змін до Конституції країни, щоб зафіксувати спеціальний статус Донбасу на постійній основі". Слова російського президента змусили Зеленського гірко усміхнутись, зауважує видання.
На цю фразу Путіна звернув увагу і співголова Європейської Ради із закордонних справ Карл Більдт.
"Путін вимагає змін до Конституції України. Чи не це він зазвичай називає втручанням у внутрішні справи суверенної країни?" – написав Більдт.
Зеленський зіграв внічию попри слабші картиThe New York Times
"Зеленський зіграв внічию попри слабші карти". Під таким заголовком вийшла стаття у The New York Times про зустріч лідерів Франції, Німеччини, України та Росії в Нормандському форматі в понеділок. Зустріч не стала повним домінуванням Путіна. Видання наводить слова президента Франції Еммануля Макрона, який відзначив розблокування мирного процесу, хоч і наголосив, що до миру ще далеко. "Ми не знайшли чарівної палички, або срібної кулі, але ми перезапустили мирний процес, - наводить видання слова Макрона, - дуже важливий позитивний крок вперед".
Результати п'яти годин переговорів вмістились менш ніж на дві сторінкиPolitico
"Ввічливість превалювала" під час зустрічі, пише британська Independent, наголошуючи на відсутності значних проривів на переговорах з мирного процесу, а також з питань газопостачання. The WSJ також пише, що попри домовленості про подальше розведення військ та відведення військової техніки, значних результатів не було досягнуто. Результати п'яти годин переговорів вмістились менш ніж на дві сторінки підсумкового документа, наголошує Politico.
Загалом переговори стали важливим етапом для розблокування мирного процесу, зауважили впливові американські видання, включаючи Fox News.
Відзначивши "хиткі кроки до миру" на переговорах, CNN наголосило на питаннях, які точно залишились поза зустріччю. Перше – повернення Криму, яке, не думку Росії, не є предметом переговорів. Друге – зняття європейських санкцій з Росії.
"Люди на сході України занадто довго чекають на мир, - йдеться в заяві міністра закордонних справ Німеччини Гейко Мааса. – Наразі немає причин змінювати санкції ЄС".
Дивіться також: У якому форматі мають Сполучені Штати долучитися до вирішення конфлікту на Сході України. Відео
Всі новини дня
- Голос Америки
Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео
Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.
ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео
Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?
- Голос Америки
Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.
Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.
Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.
“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.
“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.
Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.
“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.
Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.
Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.
“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.
У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.
За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.
Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.
Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео
Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?
Форум