Спеціальні потреби

Норвегія: Андерса Брейвіка засуджено до 21 року ув’язнення


Суд у Норвегії визнав Андерса Брейвіка, який зізнався в убивстві 77 людей у липні 2011 року, осудним і засудив його до 21 року позбавлення волі.

Відповідно до вироку, після завершення терміну покарання суд може продовжити його, якщо вважатиме, що Брейвік є небезпечним для суспільства. Прокурори домагалися визнання Брейвіка психічно хворим і відправлення його на примусове лікування у психіатричну лікарю на невизначений термін.

Раніше два окремі висновки психіатрів дали Брейвікові протилежні діагнози: за одним він потерпає на психічну хворобу й неосудний, автори іншого визнали Брейвіка психічно здоровим. Сам Брейвік заявив, що в разі визнання осудним не оскаржуватиме вирок, і, навпаки, назвав другу можливість «гіршою від смерті».

Брейвік зізнався у скоєнні масових вбивств під час нападу 22 липня 2011 року на урядову будівлю в Осло і, відтак, на молодіжний табір на острові Утея.

Він, одначе, не вважає це злочином. За його словами, він намагався врятувати Норвегію від мультикультуралізму і зупинити мусульманське вторгнення в Європу. З тією ж метою, він позбавив життя 77 осіб, з яких багато дітей. Ще 240 осіб зазнали важких травм.
XS
SM
MD
LG