Спеціальні потреби

Актуально

США запровадили санкції щодо Аліни Кабаєвої, українських колаборантів, російських олігархів та компаній 

Яхта російського бізнесмена Пумпянського "Аксіома"

Міністерство фінансів США та Державний департамент оголосили санкції щодо низки російських осіб, компаній та об'єктів. Під обмеження також потрапили українські колаборанти з Херсона та Маріуполя.

Управління контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США оголосило про нові санкції щодо причетних до Кремля осіб, об'єктів та компаній. “Ці еліти та компанії працюють в галузях економіки, які приносять значний дохід російському режиму, зокрема від джерел за межами Росії”, - повідомило Міністерство фінансів США.

Паралельно про додаткові санкції оголосив Державний департамент США, який запровадив візові обмеження та санкції щодо юридичних та фізичних осіб.

“Разом санкції Мінфіну та Державного департаменту США передбачають серйозні витрати для тих, хто підтримує війну президента Володимира Путіна”, - мовиться у повідомленні Мінфіну.

До списку “еліт, близьких до Кремля”, яких торкнулись санкції, увійшли:

Андрій Гур’єв - “близький соратник президента Путіна”, йому належить маєток Witanhurst, який є другим за величиною маєтком у Лондоні після Букінгемського палацу. Він є також власником російської фінансової компанії Dzhi AI Invest. Цей російський бізнесмен перебуває під санкціями Великобританії, Австралії, Канади, Швейцарії, ЄС.

Гур’єв також - засновник російської хімічної компанії “Фосагро”. Міністерство фінансів США наголошує, що сама компанія “Фосагро” не перебуває під санкціями і має має дозвіл на транзакції, пов'язані із добривами та сільськогосподарськими товарами.

Віктор Рашніков - співвласник та голова Ради директорів “Магнітогорського металургійного комбінату”, одного з найбільших виробників сталі. Санкції також накладені щодо компаній MMK-Металургія та ММК-Фінанси.

Аліна Кабаєва - колишня членкиня Державної Думи РФ. “Кабаєва має тісні стосунки з Путіним і нині очолює Національну медіа групу, прокремлівську імперію телебачення, радіо та друкованих організацій”, - повідомляє Управління контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США.

Наталія Попова - перша заступниця директора російської технологічної компанії “Іннопрактика”. Директоркою цієї компанії є ймовірна донька Путіна Катерина Тихонова, йдеться в повідосленні. Російські ЗМІ називають Попову та Тихонову близькими подругами. Чоловік Попової - Кирило Дмітрієв, який очолює Російський фонд прямих інвестицій, також перебуває під санкціями США.

За спроби ухилення від санкцій обмеження оголошені щодо російської компанії “Перспективні промислові та інфраструктурі технології” та її директора Антона Урусова.

Міністерка фінансів США Джанет Єллен
Міністерка фінансів США Джанет Єллен

"Поки невинні люди страждають від незаконної війни Росії, союзники Путіна збагачуються" - заявила міністерка фінансів Джанет Єллен, і наголосила: «Мінфін використовуватиме всі наявні інструменти, щоб переконатися, що російські еліти та посередники Кремля будуть притягнуті до відповідальності за свою співучасть у війні, яка вже коштувала незліченних життів".

За повідомленням Мінфіну, “як результат сьогоднішніх дій, все майно та інтереси у власності вищевказаних осіб, що перебувають у Сполучених Штатах або у власності чи під контролем громадян США, заблоковані і про це повинні повідомити в Управління контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США”.

Блокується також робота організацій, які належать прямо чи опосередковано, особам, що перебувають під санкціями. Заборонені транзакції, повязані з цими особами, надання їм коштів, товарів чи послуг.

Тим часом санкції Державного департаменту США стосуються, серед іншого, трьох російських олігархів - Дмитра Пумпянського, Андрія Мельниченка та Олександра Пономаренка.

Крім того, відомство оголосило обмеження щодо російської «Державної транспортної лізингової компанії» та її чотирьох дочірніх підприємств. Заблокована також яхта Пумпянського “Аксіома”.

До списку санкцій США потрапили також чотири фізичних та одна юридична особа, “які незаконно діють на території України у співпраці з Росією”.

  • “Комітет з порятунку за мир і порядок”, що діє на території Херсонщини і співпрацює з урядом Росії
  • Костянтин Іващенко - незаконний “мер” окупованого Росією Маріуполя
  • Володимир Сальдо, голова створеної Росією Херсонської військово-цивільної адміністрації
  • Кирило Стремоусов, заступник голови створеної росіянами Херсонської військово-цивільної адміністрації
  • Сергій Єлісєєв, голова встановленого Росією уряду Херсонської області. За повідомлення Держдепу США, Єлісєєв “був російським урядовцем і співробітником російського апарату безпеки”.

Загалом, за повідомленням Державного департаменту США, санкції через загрозу або порушення суверенітету, територіальної цілісності України запровадили щодо 893 осіб з РФ, серед них - члени Ради Федерації і військовослужбовці. Крім того, США оголосили візові обмеження відносно 31 іноземного політика, які підтримують окупацію Криму.

"Сполучені Штати мають намір працювати разом із нашими союзниками та партнерами, щоб і надалі запроваджувати серйозні наслідки для президента Путіна та його помічників за аморальну війну Росії проти України", - повідомив Державний департамент США.

Дивіться також: Заява Білого дому щодо майбутнього експорту українського зерна з України

Всі новини дня

Обстріл Запорізької АЕС не призвів до "безпосередньої загрози для ядерної безпеки" – МАГАТЕ

Генеральний директор Рафаель Маріано Гроссі

Генеральний директор Рафаель Маріано Гроссі заявив, що Україна повідомила Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), що обстріл майданчика Запорізької АЕС у суботу, 6 серпня, завдав станції певних ушкоджень, але радіація залишається в нормі.

«На основі інформації, наданої Україною, експерти МАГАТЕ оцінили безпосередню загрозу ядерній безпеці внаслідок суботнього інциденту як відстуню», – заявив у вівторок гендиректор Міжнародного агентства з атомної енергії .

За даними української сторони, обстріл вели російські війська поблизу сухого сховища відпрацьованого ядерного палива на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС).

Однак доступні способи вимірювання радіації продовжують показувати нормальний рівень на станції, заявив голова органу ООН, що здійснює нагляд за атомною енергетикою у світі.

«Обстріл 6 серпня поблизу сухого сховища відпрацьованого ядерного палива на Запорізькій АЕС завдав шкоди, але наявні вимірювання радіації показують нормальний рівень радіації на майданчику, заявили в Україні. Експерти МАГАТЕ оцінили відсутність безпосередньої загрози для ядерної безпеки», – мовиться у твіті організації.

Територію Запорізької АЕС обстріляли через день після того, як попередній обстріл пошкодив зовнішню систему електропостачання станції.

У повідомленні МАГАТЕ вказується, що за даними України, в результаті суботньої події було поранено українського охоронця на ЗАЕС.

Проте, за даними українських фахівців, яких цитує МАГАТЕ, видимих пошкоджень ні контейнерів з відпрацьованим ядерним паливом, ні захисного периметра об'єкта, немає.

Разом з тим, голова МАГАТЕ наголошує, що обстріл у п’ятницю та суботу на ЗАЕС порушив практично всі компоненти ядерної безпеки.

У своєму твітер-повідомленні агенство пише: «Практично всі 7 незамінних принципів ядерної та фізичної безпеки порушені, сказав Рафаель Гроссі, повторивши серйозне занепокоєння: «Всі військові дії, що загрожують ядерній безпеці, повинні бути припинені». Знову наголосив на необхідності якнайшвидшого прибуття на станцію експертної місії МАГАТЕ».

Як мовиться в заяві організації, суботній вечірній інцидент показав, що конфлікт також поставив під загрозу ядерну безпеку та механізми готовності та реагування на надзвичайні ситуації.

Російська окупаційна влада заявила, що це були українські ракети, що вразили об’єкт, пошкодили адміністративні будівлі та місце поблизу складу використаного ядерного палива.

Український президент Володимир Зеленський назвав Росію «державою-терористом, яка обстрілює атомну станцію».

Після інциденту Україна повідомила МАГАТЕ, що персоналу станції обмежили доступ до внутрішнього кризового центру ЗАЕС, що потенційно може вплинути на реагування у випадку надзвичайної ситуації. Крім того, український регулятор заявив, що його комунікація з ЗАЕС була «дуже обмеженою та фрагментарною», заявив генеральний директор Гроссі.

Він знову наголосив на необхідності якнайшвидшого прибуття на станцію експертної місії МАГАТЕ, щоб допомогти стабілізувати ситуацію з ядерною безпекою.

У понеділок, 8 серпня, генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш підтримав заклик допустити на Запорізьку атомну станцію міжнародних інспекторів, щоб перевірити безпечність об'єкта. Він назвав обстріли ЗАЕС «самогубними» і висловив сподівання, що вони припиняться.

Президент «Енергоатома» Петро Котін заявив у понеділок, що його відомство вітає присутність міжнародних спостерігачів, але хоче бачити їх під егідою ООН, а не МАГАТЕ.

«Ми були від початку за те, щоб така місія була присутня на станції, але говорили не про МАГАТЕ, а про офіційну місію ООН. У тому числі, там могли бути експерти від МАГАТЕ», – наголосив керівник українського атомного регулятора в ефірі телемарафону, повідомляє агентство УНІАН.

Котін пояснив, що це потрібно для того, щоб передати контроль над територією Запорізької АЕС цим спостерігачам, так званим миротворцям, повідомляє УНІАН.

«Ми не можемо прийняти представників місії МАГАТЕ, адже ми не можемо виконати умови їхньої безпеки. Це небезпечно, а ми не можемо нести за це відповідальність», - сказав Котін.

На початку червня представники «Енергоатому» заявляли, що «візит на завод стане можливим лише тоді, коли Україна поверне контроль над об'єктом».

Тоді українські енергетики спростували заяву Гроссі, що він узгодив поїздку представників МАГАТЕ. «Енергоатом» наполягав, що ця заява є «новою спробою отримати доступ до Запорізької електростанції, щоб узаконити присутність окупантів та схвалити їхні дії».

Котін у понеділок також повідомив, що за його даними, Росія почала реалізовувати план щодо підключення ЗАЕС до російської енергосистеми та відключення її від української. За його словами, росіяни спробують відключити від Запорізької АЕС окуповані регіони півдня України, а потім провести електромережу з Криму.

У травні російський віце-прем'єр Марат Хуснуллін заявив, що Запорізька АЕС працюватиме на Росію, але «готова постачати електроенергію і Україні», якщо та за неї платитиме. Про це російський чиновник сказав, перебуваючи в окупованому російськими військами Мелітополі.

Найбільшу атомну електростанцію в Європі було захоплено російськими військами на початку березня, незабаром після того, як російська армія вторглася в Україну.

Дивіться також на цю тему:

МАГАТЕ: «Ситуація на Запорізькій АЕС дуже нестабільна». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:07 0:00

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:55 0:00

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. Раніше законопроект був затверджений у Сенаті та Палаті Представників. Подробиці про це, а також про обшук будинку колишнього президента США Трампа – від Юлії Ярмоленко.

Джо Байден - про прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції: двері альянсу залишаються відчиненими для країн Європи. Відео

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. "Путін хотів, щоб Фінляндія була поза НАТО, але він отримує НАТОзацію Фінляндії разом із Швецією."

Перспективи обмеження видачі туристичних віз росіянам Європою – подробиці. Відео

Естонія та Фінляндія на тлі війни Росії проти України закликали припинити давати туристичні візи всім росіянам. Деталі про це, а також про реакцію Європи на заборону Росією доступу американських інспекторів до своїх арсеналів ядерних озброєнь – від Богдана Цюпина.

У Білому домі прокоментували вибухи на аеродромі в Криму 

Дим внаслідок вибухів в окупованому Криму 9 серпня 2022 року 

США підтримують зусилля України із захисту свого суверенітету і територіальної цілісності, - так прокоментувала речниця Білого дому Карін Жан-П'єр під час брифінгу у вівторок, 9 серпня.

На питання журналіста про “серію вибухів на російській авіаційній базі в Криму”, і чи США вважають Крим правомірною ціллю для ЗСУ, яким Пентагон надав зброю, речниця Білого дому відповіла:

“Як ви знаєте, ми підтримуємо зусилля України із захисту свого суверенітету і своєї територіальної цілісності, як ми багато разів говорили. Боротьба триває на сході та південному заході країни, і ще далека від закінчення. Ми попереджали, що це може бути довга і затяжна війна. Ми продовжуватимемо забезпечувати, щоб Україна могла протистояти неспровокованій агресії Росії, і це - в центрі нашої уваги”, - сказала Карін Жан-П'єр.

Пізніше на уточнення питання, вона додала: “Ми будемо продовжувати підтримувати Україну в їхній боротьбі за свою свободу, в їхній боротьбі за свій суверенітет проти брутального нападу з боку Росії”.

У вівторок на військовому аеродромі у Новофедорівці в окупованому Криму, що неподалік міста Саки, пролунало кілька вибухів. Прес-служба Міноборони України заявила, що “не може встановити причину займання, однак вкотре нагадує про правила пожежної безпеки та заборону куріння у невстановлених місцях”.

Дивіться також: Лідерка білоруської опозиції Тихановська - про можливі сценарії закінчення війни та ситуацію в Білорусі

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG