Спеціальні потреби

Нижній Мангеттен перетворився із ділового центру Нью-Йорка у спальний район


Після нападів на хмарочоси у Нью-Йорку десять років тому терористи не лише позбавили життя понад три тисячі людей. Було зруйновано устрій життя та кар’єри людей, змінено вигляд нижньої частини Мангетенна – частини Нью-Йорка де стояли вежі Всесвітнього торговельного центру. Тепер цей колись суто діловий район, набуває ознак спального. Його навіть називають район «підгузників».

Стефанія Грицьков’ян – донька українського емігранта. Їй належав ресторанчик «Бікман Делі», в якому майже чверть століття обідали працівники Всесвітнього торговельного центру. Знищення центру терористами зруйнувало і її життя.

«Коли президент оголосив, що бін Ладена вбито – я плакала. Нарешті людина, яка зруйнувала наші життя отримала по заслузі», – каже Стефанія.

Ресторанчик, який приносив 25 тисяч доларів прибутку на тиждень, став збитковим після терактів і невдовзі закрився. На його місці тепер банкомати.

Поруч одна з офісних будівель, працівників якої раніше обслуговували в «Бікман Делі». Як і більшість інших старих будівель в нижньому Мангеттені, після 11-го вересня, її було реконструйовано під житловий будинок. Тепер у цьому районі мешкає 56 тисяч людей – вдвічі більше, ніж 10 років тому. Сьогодні в цьому районі найбільша концентрація родин із дітьми у цілому Нью-Йорку.

Газета «Нью-Йорк Таймс» називає це «районом підгузків». Місцевий «бейбі бум» – сплеск народжуваності – неможливо не помітити. У парку, поблизу річки, бігають ватаги дітлахів, а вулицями прогуляються матері з дитячими візочками.

Район може змінити своє обличчя вже незабаром, коли буде завершено будівництво музею пам’яті жертв теракту 11-го вересня та офісної будівлі – Вежі свободи, зведеної на місці будинків-близнюків.

Тим часом «Бікмен Делі» вже не зможе пригостити офісних працівників. Численний місцевий бізнес зруйновано. Стефанія Грицьков’ян, згадує як і після терактів їй довелось сплачувати за аренду місця та платити податки аж до 2004-го року. Ці витрати забрали півмільйона доларів із заощаджень Стефанії. Нині вона винаймає житло разом з родичами:

«У нас немає медичного страхування, немає пенсії. Теракти 11-го вересня забрали у мене і моєї родини абсолютно все».

Схоже, що незабаром нижній Мангеттен забуяє активним діловим життя. Втім Стефанія Грицьков’ян нині безробітна. Її життя було зруйноване разом з вежами-близнюками 10 років тому.

Відео - найголовніше

Як пройшов візит Ентоні Блінкена до Києва? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00
XS
SM
MD
LG