Спеціальні потреби

В Америці продовжує зростати ціна на золото


Середня ціна на золото у США нині коливається біля шістдесяти доларів за грам. Такої активності на ринку золота фахівці не бачили давно. У Нью-Йорку попит на золото співпадає з пропозицією - пересічні американці раді скористатися нагодою та заробити, а покупці готові вкласти гроші у перевірений часом дорогоцінний метал.

Нинішню активність на ринку золота вже назвали золотою лихоманкою 2011 року. Торгівці скупають якомога більше дорогоцінного металу, а власники золота намагаються покращити свій фінансовий стан.

Джін Фурман працює у фірмі «Емпайер Ґолд Байерз», яка має ліцензію на купівлю та переробку золота.

«Золото зараз просто нарозхват. Економіки у всьому світі занепадають. Лише за останні три дні кількість бажаючих продати свої ювелірні прикраси виросла на майже сорок відсотків», – каже він.

Процес оцінки швидкий та перевірений століттями.

«Ми беремо шматок золота, натираємо ним камінь, що залишає слід. Якщо цей слід не міняє колір, то це золото чотирнадцяти каратів, якщо темніє – 10 каратів», – розповідає ювелір.

Менді з Брукліна вирішила продати своє ювелірні прикраси з кількох причин: економіка, безробіття, оренда. Минулого року Менді втратила чоловіка, а згодом і роботу. За її словами, чек у понад три з половиною тисячі доларів – для неї велике полегшення.

«Звичайно ті прикраси мали сентиментальне значення для мене, втім тепер вони допоможуть мені вижити», – говорить Менді.

Ґреґ Сілверман, фінансист за фахом, прийшов продати подарунок своєї колишньої дівчини.

«Мені б не завадило трохи зайвої готівки замість золота. Втім, золото – чудова інвестиція. Я тримаю певний запас на своєму пенсійному рахунку. Не думаю, що воно знеціниться. Мені здається, це надійна інвестиція, як банківський накопичувальний рахунок», – вважає Ґреґ.

Фахівці прогнозують, що ціни на золото найближчим часом лише зростатимуть.

XS
SM
MD
LG