Спеціальні потреби

Слідчі допитують запідозрюваного в інциденті на Таймс-сквер


Запідозрений у тероризмі Файсал Шахзад

Американські органи влади допитують народженого в Пакистані громадянина США, якого звинувачено в тероризмі та в спробі застосувати зброю масового знищення. Він намагався підірвати замінований автомобіль на площі Таймс-сквер в Нью-Йорку.

Офіційні особи заявили, що Шахзад, якому 30 років, співпрацює зі службовцями Федерального бюро розслідувань і постачає цінну інформацію. Вони також сказали, що запідозрений відмовився від права «Міранди», яке дає йому можливість не відповідати на запитання.

У вівторок проти Шахзада висунуто п’ять звинувачень. Його було затримано в час, коли в понеділок він намагався відбути з Нью-Йорка до Дубаю. Органи влади кажуть, що він уже визнав, що пройшов підготовку, як мати справу з вибухівкою, в північно-західному районі Пакистану.

Слідчі також вивчають, як Шахзад зміг увійти на борт літака, хоча за кілька годин до арешту його прізвище було поміщено у список осіб, яким не можна подорожувати літаком.

Службовці органів правопорядку кажуть, що запідозрений твердить, що він діяв без сторонньої допомоги. Проте вони беруть до уваги можливість причетності також інших осіб.

Міністр юстиції США Ерік Голдер назвав спробу атаки «терористичною змовою з метою вбивства американців».

Представники пакистанської розвідки повідомили, що в південному місті Карачі арештовано щонайменше одну особу, пов’язану з нью-йоркським інцидентом. Однак міністр Голдер сказав, що він не може підтвердити цієї інформації.

Головним доказовим матеріалом у цій справі є машина, знайдена на площі Таймс-сквер, наповнена феєрверками, балонами з пропаном, каністрами з бензином, добривом і годинниковими пристроями.

У вівторок на зустрічі з представниками ділових кіл у Вашингтоні президент Обама заявив, що «американці не будуть тероризовані» і «не ховатимуться в страху».

Також у вівторок агенти ФБР провели обшук дому Шахзада у східно-американському штаті Коннектикут. Офіційні особи кажуть, що він недавно повернувся з Пакистану.

Угруповання Талібан у Пакистані взяло на себе відповідальність за невдалу атаку, але нью-йоркська поліція вважає, що немає доказів на підтримку цього твердження.

Мер Нью-Йорка Майкл Блумберґ заявив репортерам, що він не толеруватиме «будь-якого упередження або відплатних дій, скерованих проти нью-йоркців пакистанського походження або мусульман».

XS
SM
MD
LG