Спеціальні потреби

Українська громада протестує у Нью-Йорку проти політики чинного уряду України


Представники української громади у Нью-Йорку провели акцію протесту під стінами Постійного представництва України в Організації Об’єднаних Націй. Демонстрація відбулася у час, коли у США перебуває урядова делегація України на чолі з міністром закордонних справ Костянтином Грищенком. За оцінкою організаторів, Українського Конгресового Комітету Америки, підтримати акцію протесту у Нью-Йорку у понеділок прийшло близько трьохсот людей. Представники усіх хвиль імміграції, студенти, громадські активісти зібрались спочатку під стінами українського представництва в ООН, а згодом перед будинком Російського представництва в ООН, щоб висловити свою незгоду з умовами Харківських угод, підписаних президентами України та Росії у квітні.

В інтерв’ю Голосу Америки учасниця акції протесту, журналістка Галина Руденко сказала: «Ми оголошуємо безстрокову акцію протесту, пока таке урядування, такі лідери будуть панувати на Україні. Аж до тих пір поки не прийде справжній демократичний уряд на Україну, який буде дбати про добробут народу і процвітання нашої країни»

Заклик зібратися на демонстрацію поширювався в основному в Інтеренті через сайти соціальних мереж. До мешканців Нью-Йорка долучилися люди з інших регіонів США

Як каже Степан Качурак, активіст української громади США: «це є лиш малесенька частка з того, що наближається. Нас 2 і пів мільйони українців на терені Америки і ми тут є готові боротися за права українських людей на Україні…. Нам потрібно президента, який буде обороняти свободу, гідність українців, нашу історію, нашу спадщину. Ми не потребуємо губернатора Росії, щоби урядував на Україні нам треба правдивого українського президента, який боліє за всіх українців і не лише в Україні, але й по всьому світі, бо багато українців виїхало через неможливість життя в Україні…»

Демонстранти вимагали імпічменту українського президента .

Міністр закордонних справ, Костянтин Грищенко, у понеділок до учасників акції протесту не вийшов, але пообіцяв зустрітися з ними у вівторок, щоб почути вимоги які висуває українська громада. Останні, у свою чергу, пообіцяли прийти без демонстрацій, щоб провести конструктивну розмову.

XS
SM
MD
LG