Актуально
- Андрій Годованець
Серед бігових клубів у Нью-Йорку тепер також український
У Сполучених Штатах біг - популярний спосіб підтримувати фізичну форму. По всій країні діють тисячі бігових клубів, які об`єднуються у великі організації. Так, лише у Нью-Йорку до організації бігунів міста входить кількасот місцевих клубів. Щороку в офіційних забігах та марафонах цього об`єднання бере участь до трьохсот тисяч людей. Недавно до них приєдналися члени українського бігового клубу.
Український біговий клуб був заснований всього два роки тому, але раз на триждень у «Сентрал Парку» у Нью-Йорку збирається чимало охочих пробігти чергову дистанцію. Щосуботи о 10-ій ранку на перехресті вулиць Central Park West і 59-ої починають збиратися українці і їх приятелі.
Як розповідає президент Українського бігового клубу у Нью-Йорку Анна Шпук, ідея об`єднатися зародилася серед кількох українців-аматорів спорту.
«Сама ідея зародилася 3 роки тому. Я тоді ще сама бігала, любила спорт, фітнес, і мала кількох друзів, які також любили спорт. Так народилася ідея започаткувати спортивний біговий клуб, тому що такого ще не існувало в Нью-Йорку.
Тепер щосуботи на тому самому місці збирається кілька десятків людей. Не помітити їх неможливо – футболки жовто-блакитного кольору говорять самі за себе. Після десятихвилинної розминки починається найголовніше. Учасники зазвичай діляться на 2 групи – в залежності від фізичної підготовки та витривалості, одні обирають бігти дистанцію у 5 кілометрів, інші – у 10. Житель Нью-Йорку Петро Нікітін про біговий клуб вперше дізнався пів року тому. Він із задоволенням приєднався, і не лише заради бігу.
«Безумовно, це не тільки здоровий спосіб життя, але й також тут є не дуже багато українців, але всім дуже би хотілося триматися купи. І це як соціальне більше також як біг, і нам це допомагає гуртуватися одне з другим не тільки в бігу, але також в інших сферах діяльності».
Дружній дух українців у Нью-Йорку помічають навіть американці, які також приходять сюди, щоби в своє задоволення провести час з українською громадою. Так Наталі Веласкас з Брукліна вже довший час бігає разом з українцями. Вона каже, що фактично не пропускає жодної суботи.
«Тут безліч різноманітних груп, до яких я могла б приєднатися, це ж все таки Нью-Йорк. Але український клуб виявився найбільш привітним. Тут дуже хороші і щирі люди. Вони навіть вчать мене деяких українських слів.
Українці і не тільки, приходять щосуботи з різних причин. Хтось бігає просто у своє задоволення а хтось, як наприклад Гордій Безкоровайний, бігає для того, аби потім представити українців на щорічному марафоні, який Нью-Йорк досить часто проводить серед різноманітних громад міста.
«Коли йдуть змагання організовані «Нью-Йорк Род Айлендс клаб», це фактично найбільша бігова організація у Нью-Йорку, і одна з найбільших в світі, марафони і напів-марафони, які організовує цей клуб, там є можливість вказати країну яку ти представляєш, звідки ти родом. І я бігаю як член українського бігового клубу.
На таких марафонах зазвичай біжать більше 10 тисяч учасників. Тож боротьба за передові місця, як каже Анна Шпук, є не з легких.
«Багато з наших членів беруть участь в різних марафонах. Особисто я, мій перший марафон пройшов в березні, я брала участь в Лос-Анджелесі, в Каліфорнії. Тобто нас багато є учасників, які не тільки у марафонах, але й триатлонах беруть участь. Але я бачу нас в цьому клубі не тільки як учасників для підтримки здорового способу життя, але також більше для соціального проведення часу».
Організувати роботу клубу у перші роки, говорить Анна Шпук, було досить важко. На допомогу прийшли такі сайти соціального спілкування, як наприклад «LinkedIn» чи «Facebook», на яких і досі ведеться найбільш активна робота із залучення нових членів, як також і залучення спонсорів до проекту. Адже щоби гідно представляти Україну на різноманітних марафонах, потрібні гроші. А клуб поки що навіть не має коштів на виготовлення фірмових футболок зі своєю символікою, які були б виконані в національних кольорах.
Втім, попри усі складнощі організатори здаватися не збираються і, навіть навпаки, ще активніше намагаються пропагувати ідею створення українського бігового клубу у Нью-Йорку.
За два роки свого існування Український біговий клуб у Нью-Йорку налічує уже майже 100 осіб. Останнім часом туди приєднується дедалі більше людей, які пропагують здоровий спосіб життя не лише серед українців, але й серед американців.
Всі новини дня
Як працює екіпаж бойового гвинтокрила ЗСУ. Відео
Протягом наступальних дій важливою є підтримка наземних сил із повітря. Серед цілей армійських льотчиків - захист піхоти та ураження цілей противника. Для своїх атак ЗСУ в тому числі застосовують й транспортні гелікоптери Мі-8.
Цього тижня Вашингтон відвідують лідери Данії та Британії: чому ці візити є важливими для України? Відео
Цього тижня Вашингтон відвідують лідери Данії та Британії. Серед іншого - для того, аби скоординувати із США зусилля із підтримки української армії.
- Голос Америки
Західні експерти активно обговорюють останні маневри на полі бою. Відео
Останні маневри на полі бою активно обговорюють західні експерти. Дехто звертає увагу на те, що впевненість ЗСУ контрастує із ознаками хаосу в Росії. Про це зокрема кажуть в американському Інституті вивчення війни.
- Голос Америки
В Держдепі вірять, що РФ програє, та сподіваються, що зупиниться, поки не втратила більше

Росія програє у своїй війні проти України та має припинити агресію, поки не втратила ще більше. Про це заявив під час брифінгу заступник речника Держдепартаменту США Ведант Пател.
"Я не збираюся вдаватися в конкретні оцінки щодо ситуації на полі бою або говорити від імені української влади. Проте, відверто кажучи, я вірю, що Росія програє у цій війні. Тому я сподіваюся, що Кремль переоцінить свою присутність, зупиниться, поки не втратив більше, та негайно покине українську територію", - відповів Пател на прохання оцінити ситуацію на полі бою.
Він додав, що США загалом не підтримують атаки всередині Росії, але нагадав, що саме Росія завдає жорстоких ударів по цивільному населенню України.
«Загалом ми не підтримуємо напади всередині Росії, але Росія продовжує свої авіаудари по Києву, багато з яких спустошили цивільні райони, і Росія продовжує свої жорстокі напади на народ України. І тому важливо те, що Росія може закінчити цю війну в будь-який час, вивівши свої сили з України, замість того, щоб продовжувати щоденні жорстокі атаки на українські міста з людьми, націлюючись на цивільну інфраструктуру, націлюючись на цивільні території».
Він також додав, що союзники продовжують забезпечувати українські війська технікою та тренуванням, щоб Україна змогла повернути свої суверенні території.
Чи може Україна вести вогонь у відповідь на території РФ - думки сенаторів США

На тлі посилення російських атак на Україну та довгоочікуваного контрнаступу кореспондентка Голосу Америки у Конгресі США Катерина Лісунова запитала американських сенаторів, чи вважають вони допустимою воєнну відповідь України по території РФ?
"Україна має право захищатися. І захищатися не лише на своїй суверенній території, але й скрізь, де є агресор, - такою є природа війни".Боб Менендес, сенатор-демократ, штат Нью-Джерсі
А також, чи вплине таке розширення географії війни на військову допомогу Україні, яку надають західні партнери?
Сенатор-демократ від штату Нью-Джерсі та голова сенатського Комітету із міжнародних відносин Боб Менендес заявив, що Україна має право захищатися не лише на своїй суверенній території, але й скрізь, де є агресор.
"В Україні йде війна. І це не війна, яку вони обирали. Це війна, яку їм нав’язав Володимир Путін. Отже, Україна має право захищатися. І захищатися не лише на своїй суверенній території, але й скрізь, де є агресор, такою є природа війни. Знову ж таки, якби Путін не розв'язав цю війну, він би не опинився в тих обставинах, в яких зараз перебуває", - каже сенатор Боб Менендес у коментарі для Голосу Америки.
Своєю чергою сенатор-республіканець від штату Айдаго Джим Ріш вважає, що вирішувати характер своїх воєнних операцій мають самі українці.
"Це питання, на яке українці мають відповісти самі. Це їхній конфлікт. Вони краще знають, що їм робити, яку дати відповідь. І я це розумію. Я точно не з тих, хто збирається сидіти та засуджувати, що вони роблять. А щодо самої Росії, коли вона чинить такі речі, то більшість людей мали б усвідомити, що на це буде реакція. І реакція, найімовірніше, буде аналогічною", - вважає співголова сенатського Комітету із міжнародних відносин.
Бен Кардін, сенатор-демократ від штату Мериленд, вважає, що існують певні обмеження, яких потрібно дотримуватись. Але при цьому варто не забувати, що будь-які дії Києва є лише захистом від російської агресії.
"Треба визнати, що Росія є винною в цій загарбницькій війні. Усі наслідки цієї війни, включно з діями обох сторін, ініційовані саме росіянами, і вони мають нести відповідальність. Україна захищається. Ми визнаємо, що існують певні обмеження, і їх потрібно дотримуватись. Україна проявила велику стриманість під час цієї загарбницької війни, яку почала Росія. Тим часом Росія не стримується взагалі", - коментує Кардін в інтерв'ю Голосу Америки.
Сенатор-республіканець від штату Небраска Джон Рікеттс вважає, що українці мають робити усе необхідне, щоб виграти цю війну. "Знову ж таки, це війна. Україні потрібно переконатися, що вона переживе цю війну. Тож їм доведеться робити усе, що вони повинні робити, аби виграти цю війну", - наголошує законодавець.
Також, за словами Рікеттса, США мають допомагати Україні стільки, скільки буде потрібно: "Перше і найголовніше – зробити так, щоб Україна виграла цю війну. Щодо конкретної тактики, то це ми залишимо на розсуд України, саме вони мають визначити, як найкраще вести цю війну. Але найважливіше - Україна має виграти, а Путін – програти. Якою тактикою та стратегією цього досягти? Я тут не експерт. Але Сполучені Штати повинні бути відданими допомозі Україні у довгостроковій перспективі, щоб переконатися, що українці виграють цю війну", - пояснив сенатор.
Дивіться також: Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США.
Форум