Спеціальні потреби

Внаслідок землетрусу у Новій Зеландії загинуло щонайменше 75 осіб


Люди ідуть між руїнами, які лишив по собі землетрус силою 6,3 бали в місті Крайстчерч, Нова Зеландія.

У Новій Зеланії рятувальники у середу продовджують шукати живих під завалами житлових будинків у місті Крайстчерч, що постраждало від землетрусу у вівторок.

Водночас не лишилось шансів знайти живих під руїнами п’ятиповерхової будівлі в якій розміщувалась міжнародна мовна школа та телевізійна станція. Представники влади вже повідомила про це родинам та друзям пропалих безвісти.

Станом на вечір, кількість загиблих від землетрусу становить 75 чоловік. Ще 300 вважаються пропалими безвісти. Більшість з них ще можуть бути живими, але позбавлені зв’язку внаслідок руйнування телефонної мережі.

Поліційний інспектор міста Крайстчерч Джон Прайс повідомив «Голосу Америки», що рятувальники ретельно оглядають руїни будівель у центральній частині міста, де ще можуть лишатися живі. Він розповів, що вранці став свідком порятунку молодої жінки, яка протягом добри прожила у повітряній кишені під одним зі зруйнованих будинків.

За словами Прайса, рятувальники шукали живих під руїнами мовної школи, де вірогідно перебували більше десяти студентів з Японії, Південної Кореї та Китаю. Втім, за його словами, всі, хто перебував у будівлі, загинули.

За повідомленнями ЗМІ, влада вже не сподівається знайти живих під завалами мовної школи і переключила увагу на інші будівлі.

Місто Крайстчерч, що налічувало 350 тисяч мешканців, нині оточене кордонами для полегшення рятувальних операцій. За словами Джона Прайса, містом ще час від часу прокочуються струси, які можуть призвести до подальшого руйнування будівель. У місті вже затримано шестеро мародерів.

Пропозиції про надання допомоги надійшли до Нової Зеландії з Австралії, США, Британії, Тайваню та Сінгапуру.

США повідомили про намір надіслати спеціальну групу реагування, що включає майже 70 спеціалістів та спецтехніку. Японія також надсилає експертну групу із 70 осіб.

Землетрус силою 6,3 бали стався о першій годині дня у вівторок. Він зруйнував більшість будівель та завдав значної шкоди кафедральному собору міста Крайстчерч.

ЗМІ кажуть, що на оглядовому майданчику собору перебували люди, коли від поштовхів завалився його 63-метрових кам’яний шпиль.

XS
SM
MD
LG