Спеціальні потреби

Актуально

Зростання цін на пальне у США може коштувати Обамі другого терміну

Міт Ромні впевнено утримує лідерство у змаганні за номінацію від республіканської партії. Він все частіше переключає свою увагу на боротьбу за президентське крісло з президентом Обамою.

«Він сказав, якщо за три роки йому не вдасться все поміняти, на другій термін він не балотуватиметься. Ми вимагаємо, щоб він дотримався свого слова», - звернувся Ромні до своїх виборців.

Республіканські змагання перетворилися на затяжний марафон, який виглядає, ще не скоро закінчиться. Негативна тональність республіканських змагань може зіграти на руку президенту, каже соціолог Пітер Браун.

«Президент тільки виграє від того, що Ґінгріч та Ромні і відтак Санторум та Ромні витратили стільки ресурсів на передвиборчі ролики, у яких нападали один на одного», - говорить аналітик.

Втім до листопада динаміка ще може змінитися, кажуть експерти.

«Зараз переобрання Обами на другий термін виглядає дуже імовірним, але гарантувати його перемогу тим не менш не можна. Обама повинен відчувати оптимізм, але ніяк не зухвалість», - стверджує експерт Американського Інституту підприємництва Генрі Олсен. .

Зростання цін на пальне за останній місяць значно знизили рейтинги Обами і навіть загрожують його переобранню на другий термін, вважають деякі аналітики. Пересічні американці звичайно незадоволені різким стрибком цін, втім не всі поспішають звинувачувати лише президента.

У свою чергу президент Обама каже, що республіканці використовують питання цін на пальне для роздмухування політичного протистояння.


«У цьому питанні нема простого і однозначного рішення. І той, хто це заперечує, насправді не зацікавлений у розв’язанні проблеми. Натомість вони намагаються скористатися моментом для досягнення своїх політичних цілей», - каже Обама.

Останні опитування вказують, якщо Обамі у листопаді доведеться змагатися з Ріком Санторумом – легка перемога йому гарантована. Якщо республіканці виставлять проти нього Міта Ромні – результат виборів передбачити набагато важче.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG