Спеціальні потреби

Президент Обама оголошує нові кроки боротьби з геноцидом


Понеділок у Вашингтоні був Днем пам’яті жертв Голокосту. Цього дня Президент Барак Обама оголосив про заходи, до яких вдасться уряд Сполучених Штатів з метою попередити та відповісти на геноцид та порушення прав людини навколо світу.

Президент Барак Обама та колишній в’язень концентраційного табору Елі Візел запалили свічки в Музеї Голокосту у Вашингтоні та пом’янули хвилиною мовчання усіх загиблих від рук фашистів.

Майже три роки тому обидва чоловіки відвідали табір Бухенвальд, де нацисти замордували сотні тисяч людей. Голокост, каже Обама, досяг свого піку саме в таборах смерті, але ненависть та нетерпіння після Другої світової війни не зникли. Масові вбивства відбувалися в таких місцях як Боснія, Камбоджа, Руанда та Дарфур.

«Вони нас шокують. Вони є екстремальною формою неуцтва та нетерпіння, які ми спостерігаємо щодня. Це – крайність упередженості, коли одна людина вважає, що інша є нижчою за неї, не є повноцінною людською істотою. Це – насіння ненависті, якій ми не можемо дозволити прорости в наших серцях», - сказав Обама.

Не допустити нові масові вбивства та геноцид, за словами Обами, є основним завданням політики національної безпеки США та моральним обов’язком країни. Він наказав урядовим агентствам проаналізувати, де потенційно можуть статися масові вбивства у майбутньому. Створений для цього комітет провів свою першу зустріч у Білому Домі у понеділок.

Також, заявив Обама, США накладатимуть санкції на компанії та осіб, що допомагають авторитарним режимам. Уряд США зокрема заморожуватиме банківські рахунки на території США тих осіб та компаній, які надають технологічні послуги репресивним режимам, зокрема - допомагають прослуховувати телефонні розмови, надають послуги сателітного зв’язку та комп’ютерних технологій.

«Ці технології існують аби давати силу народу, а не чинити репресії проти нього. І це ще один крок, який ми можемо зробити, аби пришвидшити кінець режиму Ассада, що травмує сирійський народ, та дати пересічним сирійцям можливість самим визначати свою долю», - підкреслив президент США.

Як приклад протидії масовим вбивствам Обама назвав спільну з союзниками операцію в Лівії та відправку до Уганди військових радників, аби покінчити з Господня армія опору Джозефа Коні. Він підкреслив, що США і надалі надаватимуть значну підтримку Ізраїлю та зроблять усе можливе, аби не дати Ірану створити ядерну зброю.

Елі Візел висловив щире здивування небажанням світу рішуче реагувати на дії режимів Сирії та Ірану:

«Як таке можливо, що Ассад все ще при владі? Як таке можливо, що людина яка заперечує Голокост, Ахмадінеджад все ще при владі? Людина, яка загрожує використати ядерну зброю – ядерну зброю! – для того, щоб зруйнувати єврейську державу».

Під час вшанування жертв Голокосту Обама підкреслив, що США не можуть і не повинні вводити війська кожного разу, коли десь у світі коїться несправедливість. Але, каже він, Сполученим Штатам вдається рятувати життя людей навколо світу завдяки комбінації політичних, дипломатичних та фінансових заходів.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG