Спеціальні потреби

Актуально

Президент Обама виголосив промову про закінчення бойових дій в Іраку

Президент Обама виголосив промову про закінчення бойових дій в Іраку

Президент Барак Обама, виступаючи з промовою у Білому домі, повідомив про закінчення бойової місії американських військ в Іраку і підкреслив, що відтепер іракці несуть головну відповідальність за безпеку своєї країни.

Президент звернув увагу, що конфлікт в Іраку був однією з найдовших війн в історії Америки. Проте він додав, що американські чоловіки і жінки служили з мужністю і рішучістю. Як головнокомандувач, додав президент, він надзвичайно гордий з приводу їх служби і, як всі американці, захоплений їх самопосвятою і самопосвятою їхніх родин.

Президент підкреслив, що американці, які служили в Іраку, виконали кожну місію, яку їм було доручено, та перемогли режим, що тероризував свій народ. Американські війська, разом з іракцями та коаліційними партнерами допомогли Іракові скоритися нагодою на краще майбутнє. Президент Обама заявив, що тепер вони перейшли до тактики захисту іракців, навчання іракських сил безпеки і знешкодження лідерів терористів.

Президент сказав, що він дотримується своєї обіцянки, яку дав як президентський кандидат, закінчити війну в Іраку. Американський уряд вивів з Іраку приблизно 100 тисяч американських військовослужбовців, закрив або передав іракцям сотні баз і вивіз звідти мільйони одиниць військової техніки. І хоча в Іраку і далі трапляються терористичні атаки, додав президент, їх кількість найнижча з початку війни. Тепер іракські сили продовжують боротьбу з аль-Кайдою, знешкоджуючи чималу частину її керівництва.

Він також закликав іракське керівництво вдатися до негайних кроків для сформування уряду за участю різних партій.

Тимчасові американські частини залишаться в Іраку, але з іншим завданням: вони служитимуть порадами і помагатимуть іракським силам безпеки, підтримуватимуть іракські війська в антитерористичних місіях і захищатимуть цивільних американців.

Згідно з угодою, наприкінці наступного року американські війська залишать Ірак. Пан Обама сказав, що хоча насильство не припиниться із закінченням бойової місії американських військ, і екстремісти чинитимуть атаки на цивільних іракців, їм не вдасться досягти своєї цілі. Закінчення війни – сказав президент – є в інтересах не лише Іраку, але також і Сполучених Штатів. Саме США заплатили «величезну ціну, щоб майбутнє Іраку передати до рук його народу».

Президент Обама сказав, що американці різних політичних поглядів підтримали застосування сили проти тих, хто заатакував США 11 вересня 2001 року. Угруповання аль-Кайда і далі веде змови проти Америки. Керівництво цього угруповання перебуває в прикордонному районі між Афганістаном і Пакистаном. Пан Обама рішуче підкреслив, що Сполучені Штати підірвуть, розіб’ють і переможуть аль-Кайду та не дозволять, щоб Афганістан знову служив базою для терористів.

Наступного року США почнуть передавати афганській стороні відповідальність за втримання безпеки в країні і що скорочення військ залежатиме від ситуації на місці. Тому що безконечна війна не служить ані інтересам США, ані інтересам афганського народу.

Президент Обама сказав, що в середу у Вашингтоні розпочинаються нові заходи задля миру на Близькому Сході.

Водночас він висловив думку, що США не зробили досить для запевнення економічного добробуту, витрачаючи понад трильйон доларів на війну. Тому він закликав до розв’язки економічних проблем у Сполучених Штатах з такою ж рішучістю, з якою люди у військових формах служили за кордоном.

У своїй промові президент сказав, що найнеобхіднішим завданням є тепер відновити економіку США, працевлаштувати мільйони американців. Це повинно посилити середній клас, забезпечити дітям освіту, а робітникам дати знання, які потрібні для змагання у глобальній економіці. Тим особам, які служили у збройних силах, слід запевнити відповідну медичну опіку та дати можливість скористатися тим, на що вони заслужили.

Президент Обама заявив, що у війні в Іраку загинуло понад 4400 американських військовослужбовців і що в тій країні служило майже півтора мільйона американців.

Всі новини дня

Експлейнер: Міжнародний кримінальний суд (МКС)

В Пентагоні хочуть інспектувати використання зброї Україною

Архівне фото: Військовий ЗСУ стріляє з "Джавеліна" під час навчань, Україна, 2022 рік. Ukrainian Joint Forces Operation Press Service/Handout via REUTERS 

Пентагон вивчає можливість надіслати до України інспекторів, щоб безпосередньо отримувати інформацію про застосування зброї наданої США Україні. Про це заявив Джед Роял, заступник голови Агенції Пентагону США з оборонної співпраці.

"З часом ми хотіли б мати можливість збільшити свою обізнаність і наростити присутність на місці", - вказав Роял під час спілкування з пресою з четвер. Така місія експертів, яка б перебувала на місці, могла б фізично оглянути зброю і перевірити серійні номери, заявив посадовець, повідомляють ЗМІ.

Наразі Пентагон має покладатись на інформацію української сторони, щодо застосування зброї наданої США Україні. Роял відзначив, що координація з українською стороною відбувається ефективно. "Комунікація з українцями - надзвичайно активна і запевнення, які ми отримуємо від українців про те, як вони оперують цими системами та захищають їх, я б сказав, є гарними і задовільними", - додав він.

Американські законодавці заявляли про необхідність більшої підзвітності щодо використання оборонної допомоги. В травні республіканці Джон Кеннеді та Ренд Пол пропонували створити посаду інспектора, який перевіряв би використання Україною оборонної допомоги. В червні сенаторка-демократка Елізабет Воррен закликала уряд до більшої підзвітності. В коментарі Politico, вона вказала на те, що американський народ очікує на "суворий нагляд" від Конгресу і "повну підзвітність Міністерства оборони", щодо мільярдів "економічної та військової допомоги українському народові задля перемоги у путінській брутальній війні".

Цього тижня Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу Україні на суму 820 мільйонів доларів. Новий пакет включає допомогу за спеціальними президентськими повноваженнями на суму до 50 мільйонів доларів США, а також 770 мільйонів доларів США в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI).

35 країн вимагають виключити Росію та Білорусь з міжнародного спорту

Команда Білорусі на Олімпійських іграх 2022 року

Міністри спорту 35 країн закликали міжнародні спортивні федерації призупинити членство Росії та Білорусі, через російське вторгнення до України і роль, яку в ньому відіграє Білорусь. Відповідну заяву опублікувало польське Міністерство спорту.

Посадовці також закликали зняти із впливових міжнародних посад в спортивних організаціях осіб, пов'язаних з держустановами Росії та Білорусі та припинити угоди про показ подій федерацій на телебаченні цих країн.

«Ми вимагаємо призупинення членства російських і білоруських спортивних союзів у міжнародних федераціях, усунення представників цих країн із керівних органів міжнародних федерацій, а також призупинення трансляції міжнародних спортивних заходів у Росії», — сказав польський міністр спорту Каміль Бортничук під час прес-брифінгу в суботу.

До заклику приєднались 25 з 27 країн ЄС, США, Канада, Велика Британія, Норвегія, Південна Корея, Нова Зеландія, Ісландія, Ліхтенштейн та Японія.

В березні подібну спільну позицію озвучили 37 країн. З початку повномасштабної російської агресії проти України, російські спортсмени фактично виключені з міжнародного спорту, а Міжнародний олімпійський комітет назвав вторгнення порушенням олімпійського перемир'я, повідомляє видання InsideTheGames.

У відповідь на заклик МОК, переважна кількість міжнародних федерацій виключили російських та білоруських спортсменів із змагань. Вони можуть змагатись під нейтральним прапором в деяких видах спорту.

Регулятор закликає німців підготуватися до можливої нестачі газу

Архівне фото: труби "Північного потоку-1", Любмин, Німеччина, 8 березня 2022 року. REUTERS/Ганнібал Ганске/File Photo

БЕРЛІН (AP) — Побоюючись, що Росія може припинити постачання природного газу, голова регуляторного агентства Німеччини з питань енергетики в суботу закликав жителів економити енергію та готуватися до зими.

Президент Федерального мережевого агентства Клаус Мюллер закликав власників будинків і квартир перевірити та налаштувати свої газові котли та радіатори, щоб максимізувати їхню ефективність.

"Технічне обслуговування може зменшити споживання газу на 10-15%", - сказав він Funke Mediengruppe, німецькому виданню.

Мюллер сказав, що мешканцям і власникам нерухомості потрібно підготуватися за 12 тижнів до настання холодів. Він сказав, що сім’ї мають обговорити те, "чи потрібно в кожній кімнаті встановлювати звичайну температуру взимку, чи в деяких кімнатах може бути трохи холодніше".

Звернення надійшло після того, як на початку цього місяця Росія скоротила потік газу до Німеччини, Італії, Австрії, Чехії та Словаччини, в той час як країни Європейського Союзу намагаються поповнити сховища паливом, яке використовується для виробництва електроенергії та опалення будинків.

Російська державна енергетична компанія "Газпром" пояснила скорочення поставок газу технічною проблемою з "Північним потоком-1", трубопроводом, який проходить дном Балтійського моря з Росії до Німеччини.

Компанія заявила, що обладнання, яке ремонтували в Канаді, залишається там через санкції Заходу, введені через війну Росії в Україні.

Німецькі лідери заперечили це пояснення та назвали скорочення політичним кроком у відповідь на санкції Європейського Союзу проти Росії після того, як вона вторглася в Україну.

Віце-канцлер Роберт Хабек, який також є міністром економіки та клімату Німеччини та відповідає за енергетику, попередив про можливе «блокування» трубопроводу з 11 липня, коли мають розпочатися регулярні роботи з технічного обслуговування. За його словами, минулого літа робота призводила до закриття “Північного потоку-1” приблизно на 10 днів.

Питання полягає в тому, чи перетвориться майбутній регулярний ремонт газопроводу "Північний потік-1" на "довше політичне технічне обслуговування", - сказав Мюллер.

Якщо потік газу з Росії буде "зменшений на більш тривалий період, нам доведеться серйозніше говорити про економію", сказав він.

За словами Мюллера, у разі припинення газопостачання приватні домогосподарства будуть захищені, як і лікарні чи будинки для літніх людей.

"Я можу пообіцяти, що ми зробимо все можливе, щоб приватні домогосподарства не залишилися без газу, - сказав він, додавши. - Ми навчилися з коронавірусної кризи, що ми не повинні давати обіцянок, якщо ми не зовсім впевнені, що ми може виконати їх".

Він сказав, що його агентство "не бачить сценарію, за яким газ взагалі більше не надходитиме до Німеччини".

Також у суботу німецька хімічна компанія Henkel заявила, що розглядає можливість заохочення своїх співробітників працювати вдома взимку як відповідь на можливий дефіцит поставок.

"Тоді ми могли б значно знизити температуру в офісах, тоді як наші співробітники могли б обігрівати свої домівки до нормального рівня", — заявив генеральний директор Henkel Карстен Кнобель щоденній газеті Rheinische Post.

Сенатор з охорони навколишнього середовища від уряду землі Гамбург також висловив занепокоєння та сказав, що не може виключити, що північному німецькому місту доведеться обмежити гарячу воду для приватних домогосподарств у разі дефіциту газу.

«У разі гострої нестачі газу гаряча вода доступна лише в певний час доби», — сказав Єнс Керстан тижневій газеті Welt am Sonntag.

Раніше цього місяця міністр економіки Хабек активував другу фазу триетапного плану надзвичайної ситуації в Німеччині щодо поставок природного газу, попередивши, що найбільша економіка Європи зіткнулася з «кризою» і цілі зберігання на зиму під загрозою.

TikTok прагне угоди з урядом США, де компанію назвали "вовком в овечій шкурі"

Зображення TikTok. (Photo Вакіл Косар / various sources / AFP)

TikTok працює над домовленістю із урядом США, щоб забезпечити захист даних американських користувачів від Китаю. Про це керівник соцмережевої компанії Шу Зі Чу повідомив у листі до дев'яти американських сенаторів від 30 червня.

У листі він вказав, що компанія усуне дані американских користуваів зі своїх серверів, а буде зберігати ці дані на хмарному сервісі Oracle у США. Збереження і доступ до таких даних здійснюватиметься "у відповідності до протоколів, схвалених урядом США", запевнив Чу.

В американському Конгресі звучала критика на адресу компанії за те, що вона може надавати доступ до даних користувачів Китаю.

Раніше цього тижня член Федеральної комісії зв'язку США Брендан Барр назвав TikTok "вовком в овечій шкурі" і закликав Google та Apple усунути додаток. Відповідний лист Барр оприлюднив у Twitter.

“TikTok - не те, чим видається на поверхні. Це не просто застосунок для поширення кумедних відео та мемів, - йдеться в листі Барра. - Це вовк в овечій шкурі. Зрештою, TikTok діє як складна система спостереження, яка збирає велику кількість особистої та чутливої інформації".

Згідно з новими звітами, такі дані доступні Пекіну, написав Барр.

Більше

XS
SM
MD
LG