Спеціальні потреби

Президент Обама виголосив промову про закінчення бойових дій в Іраку


Президент Обама виголосив промову про закінчення бойових дій в Іраку

Президент Барак Обама, виступаючи з промовою у Білому домі, повідомив про закінчення бойової місії американських військ в Іраку і підкреслив, що відтепер іракці несуть головну відповідальність за безпеку своєї країни.

Президент звернув увагу, що конфлікт в Іраку був однією з найдовших війн в історії Америки. Проте він додав, що американські чоловіки і жінки служили з мужністю і рішучістю. Як головнокомандувач, додав президент, він надзвичайно гордий з приводу їх служби і, як всі американці, захоплений їх самопосвятою і самопосвятою їхніх родин.

Президент підкреслив, що американці, які служили в Іраку, виконали кожну місію, яку їм було доручено, та перемогли режим, що тероризував свій народ. Американські війська, разом з іракцями та коаліційними партнерами допомогли Іракові скоритися нагодою на краще майбутнє. Президент Обама заявив, що тепер вони перейшли до тактики захисту іракців, навчання іракських сил безпеки і знешкодження лідерів терористів.

Президент сказав, що він дотримується своєї обіцянки, яку дав як президентський кандидат, закінчити війну в Іраку. Американський уряд вивів з Іраку приблизно 100 тисяч американських військовослужбовців, закрив або передав іракцям сотні баз і вивіз звідти мільйони одиниць військової техніки. І хоча в Іраку і далі трапляються терористичні атаки, додав президент, їх кількість найнижча з початку війни. Тепер іракські сили продовжують боротьбу з аль-Кайдою, знешкоджуючи чималу частину її керівництва.

Він також закликав іракське керівництво вдатися до негайних кроків для сформування уряду за участю різних партій.

Тимчасові американські частини залишаться в Іраку, але з іншим завданням: вони служитимуть порадами і помагатимуть іракським силам безпеки, підтримуватимуть іракські війська в антитерористичних місіях і захищатимуть цивільних американців.

Згідно з угодою, наприкінці наступного року американські війська залишать Ірак. Пан Обама сказав, що хоча насильство не припиниться із закінченням бойової місії американських військ, і екстремісти чинитимуть атаки на цивільних іракців, їм не вдасться досягти своєї цілі. Закінчення війни – сказав президент – є в інтересах не лише Іраку, але також і Сполучених Штатів. Саме США заплатили «величезну ціну, щоб майбутнє Іраку передати до рук його народу».

Президент Обама сказав, що американці різних політичних поглядів підтримали застосування сили проти тих, хто заатакував США 11 вересня 2001 року. Угруповання аль-Кайда і далі веде змови проти Америки. Керівництво цього угруповання перебуває в прикордонному районі між Афганістаном і Пакистаном. Пан Обама рішуче підкреслив, що Сполучені Штати підірвуть, розіб’ють і переможуть аль-Кайду та не дозволять, щоб Афганістан знову служив базою для терористів.

Наступного року США почнуть передавати афганській стороні відповідальність за втримання безпеки в країні і що скорочення військ залежатиме від ситуації на місці. Тому що безконечна війна не служить ані інтересам США, ані інтересам афганського народу.

Президент Обама сказав, що в середу у Вашингтоні розпочинаються нові заходи задля миру на Близькому Сході.

Водночас він висловив думку, що США не зробили досить для запевнення економічного добробуту, витрачаючи понад трильйон доларів на війну. Тому він закликав до розв’язки економічних проблем у Сполучених Штатах з такою ж рішучістю, з якою люди у військових формах служили за кордоном.

У своїй промові президент сказав, що найнеобхіднішим завданням є тепер відновити економіку США, працевлаштувати мільйони американців. Це повинно посилити середній клас, забезпечити дітям освіту, а робітникам дати знання, які потрібні для змагання у глобальній економіці. Тим особам, які служили у збройних силах, слід запевнити відповідну медичну опіку та дати можливість скористатися тим, на що вони заслужили.

Президент Обама заявив, що у війні в Іраку загинуло понад 4400 американських військовослужбовців і що в тій країні служило майже півтора мільйона американців.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG